אין אונות היא בעיה לא פשוטה עבור גברים רבים; היא אומנם לא קטלנית, אבל אם לא מטפלים בה כראוי היא עלולה לגרום להרבה מתח נפשי בחיים הפרטיים, מבוכה מובנת ואפילו להוביל לבעיות בחיי הזוגיות.

רשת בתי המרקחת הבריטית Lloyd Pharmacy פרסמה לאחרונה מחקר לפיו יותר מרבע מהגברים באנגליה מתמודדים עם אימפוטנציה. כמו כן, כ-42% מכלל הגברים שהשתתפו במחקר הודו שהם קיימו יחסי מין עם זקפה חלשה יותר מפעם אחת. מכיוון שחשוב לדעת ולזהות את התופעה על מנת שניתן יהיה לפנות לסיוע רפואי בזמן, חבורת מומחים מרשת בתי המרקחת חיברו שאלון קצר בשביל לעזור לזהות את התופעה.

להלן, 7 שאלות שיעזרו לך לזהות האם אתה סובל מאימפוטנציה:

1. עד כמה אתה בטוח ביכולתך לעורר זקפה ולשמר אותה?

2. האם הזקפות שלך חזקות מספיק בשביל חדירה?

3. האם אתה מצליח לשמר את הזקפה שלך תוך כדי האקט המיני?

4. עד כמה קשה לך לשמר את הזקפה תוך קיום יחסי מין?

5. האם אתה נהנה מיחסי מין?

6. האם אי פעם הרגשת פחד, אי וודאות, עצבות או בעיות במערכת היחסים השפיעו לרעה על יכולתך לעורר או לשמר זקפה?

7. מהן המצבים שבהם אתה מצליח לעורר את הזקפות הטובות ביותר?

 

סקס  (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
אימפוטנציה: תופעה שכיחה יותר ממה שנדמה | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

ד"ר קירן סייאן, רופא משפחה מבריטניה, התראיין לאחרונה לאתר ה-Dailystar והתייחס להשפעות הפסיכולוגיות שעלולות להיגרם כתוצאה מאימפוטנציה. "היכולת לעורר זקפה היא מהותית לבריאותו הנפשית של כל גבר", מספר ד"ר סייאן. "הרבה אנשים מתקשים להתמודד איתה ולדבר עליה, בין אם זה עם רופאים או עם בני זוג. השתיקה הזו יכולה להוביל למתח מוגבר ובעיות במערכות יחסים".

לטענתו של ד"ר סייאן, אין אונות היא תופעה שכיחה יותר ממה שנדמה וצריך לעודד שיח סביבה על מנת שניתן יהיה להתמודד איתה כראוי. "גברים שמתמודדים עם התופעה לא צריכים להתבייש", הוא מסביר. זיהיתם אצלכם יותר מסימן אחד מאלו המופיעים מעלה? חוששים שגם אתם סובלים מאין אונות? "ככל שנדבר יותר על התופעה, כך יהיה קל יותר לאנשים לגשת לייעוץ רפואי ולטפל בה", מסכם הדוקטור שממליץ להימנע מהמבוכה ולגשת לטפל בבעיה.