אין תמונה
נועה תשבי, ממייסדות הטרנד

אם תרדו על ארבע ותתקעו את האוזן ברצפה תשמעו את הטרנד הזה דוהר מקילומטרים: ציבור יקר, ייתכן שאנחנו עומדים בפני שינוי מהותי בתפיסת הציד שלנו. כדאי שתעמדו זקוף, למה מדובר במהפכה מרגשת של פאונדים ובהיסטוריה בהתהוות, ורק תזכרו היכן לעסתם את הבשורה ראשונים: נשים מלאות פלוס זה המרענן הרשמי של המוג'ו הגברי.

בדיוק כמו שלל אירועים מכוננים בציוויליזציה המודרנית, גם "עידן הכפלים" התחיל לרטוט מתחת לפני מוקדי הדאווין וסנוורי הפיגורות המחוטבות כבר ים של זמן – אבל רק עכשיו הטרנד הזה יוצא החוצה בקול תרועה. נראה שהאפוקליפסה של הכוסיות הרזות כבר כאן, והחיבה לנשים מלאות תופסת מקום של כבוד לצד האובססיה לשאפות שמורכבות מפלקט של עצמות ותחביבי בולימיה.

אז כפל אחד לפני שהבשורה תגיע למיינסטרים ולתמונות שער של אם סי קרולינה כסמל סקס מייצג, נבעטתי לרחובות בשביל לאסוף ממצאים על התופעה ולהציץ מקרוב כמה שוקל הטרנד הזה. האם באמת יותר אמיגוס מעדיפים כרית אוויר במקום פיסת תחת מעוצבת? האם שירותי הפיק אפס בלב העיר ערוכים לספוג השתוללות של תשוקה מנשים כבדות משקל? ומי טובה יותר במיטה – הרזה או המלאה? כל התשובות בתחקיר שלפניכם.

השינוי בתפיסה: לצאת עם אישה מלאה זאת לא סטייה

שנים ארוכות הקונצנזוס הבלתי כתוב קבע שכל מי שנמשך למלאות ולשמנות – במקום לפורמט המקובל של מה שמתערטל בגיליונות בגדי הים – הוגלה מיד למחוזות הביזאר וסטיית התו תקן. אתה מעדיף להתגלגל מחובק עם עודפים של שומנים? אתה חריג, אתה פריק, וכנראה יש לך בעיות קשות עם הדימוי העצמי שלך, כך קבעה דעת הקהל. התוצאה היתה שיותר ויותר זכרים עם חיבה לחושניות וספאנקים שלא פוגעים בעצמות ירכיים, נאלצו להסתתר במזנון ולהעביר חיים תחת דיכוי מתמיד של חטובות בסקיני ג'ינס.

ובכן, לא עוד! אימפריות נופלות והגיע זמן לשלוף את הכרס החוצה ולהיות מבסוט ממה שאתה מחזיק בידיים. "באמת יש פה שינוי קל בתודעה והגיע הזמן שזה יקרה סוף סוף," מתמוגג לו אורי, צייד נהנתן לשעבר שהיום חולק מזרן עם מישהי שדופקת עליו פור משמעותי בשקילה. "אני חושב שזה התחיל עם הדוגמניות של המידות גדולות וכל מיני נועה תישבי כאלו שגילו לציבור שלם של גברים שיש משהו נורא סקסי באישה עם נתונים מבורכים. אני קצת חושב שהסגידה לרזון נכפתה עלינו והיום אנשים לא מתביישים להגיד שמה שמדליק אותם זה קצת תחת גדול וחזה שופע".

נשמע אמין, אבל בכל זאת מה בדיוק גרם לך לאפסן את התיפוף על טאלנטיות של סוכנות לוק ולהינעל על חבילה מאסיבית של משקל עודף?
"אולי זה שהכוסיות של לוק לא באמת שמו עלי אף פעם, אבל אני צוחק. קודם כל בוא נבהיר רגע משהו כדי שאנשים לא יתפזרו: אנחנו לא מדברים על חיבה לשמנות ענקיות, זה לא הסיפור פה. השינוי התפיסתי והמשיכה היא לנשים מלאות שחורגות מהדפוס המקובל של הכוסיות הרזות – וזה בדיוק מה שקרה אצלי. יצאתי עם המון רזות ופתאום גיליתי שאני הרבה יותר נמשך לבחורה מלאה, גם אם זה פחות יספק לי מבטי הערכה מגברים ונשים ברחוב".

אין תמונה
אם אין לך כוח לקרוא את כל הכתבה, פשוט תבהה בתמונה ותבין לבד. קים קרדשיאן

מסתבר שאותו קדחן חביב הוא מייצג אקראי לתופעה שמתפשטת – אבל לפני שאנחנו טופחים לעצמנו על השכם על יצירת טרנד מוסרי שישנה את המנטליות העולמית, חשוב להעיף פה קרדיט למי שצריך. הפשרת קרחון השטחיות התחיל כמובן במולדת המותגים והסיועים הכספיים; לגברים נשבר האיבר מהרואין שיק, ושאפות שלדיות סטייל קייט מוס נגנזו לארכיבי תת תזונה ופינו את מקומן לבוטילישס של ביונסה ולחשמולי העיגולים של קים קרדשיאן. כמה שנים מאוחר יותר, והמהפכה נחתה גם בקפיטל של הכוסיות בארץ הקודש.

"בחורות מלאות הרבה יותר טובות במיטה"

גברת שמנה על בחור (צילום: t-lorien, Istock)
לא תנסה, לא תדע מה אתה מפספס | צילום: t-lorien, Istock

אז מה בדיוק קורה פה ואיך זה שאפילו הפופלריים שבאתרי הפורנו משלבים יותר ויותר מלאות בסשנים של גירוי? (בסקר חרמנות שערכתי הממצאים המפתיעים בישרו שקטגוריית שמנות היא הנצפית ביותר אחרי אורגיות ואסיאתיות). ליקיר, חלוץ של הטרנד, יש תשובה פשוטה: "אולי זה בגדר קלישאה, אבל מסתבר שבכל קלישאה יש הרבה אמת: אין מה לעשות, בחורות מלאות הרבה יותר טובות במיטה מרזות – ואני מדבר מניסיון".

בזה הרגע דפקת הכללה כואבת פה על כל הכוסיות החטובות, לא נסחפת קצת חביבי?
"ממש לא, אתה יודע מה, אני אפרגן לרזות ואני אגיד שהן גמישות יותר, אבל חוץ מזה אין להן מה למכור לעומת המלאות, ואני אסביר לך למה. קודם כול בחורות מלאות הן בדיוק כמו גברים עם זין קטן: יש להן רגשי נחיתות והמון מה להוכיח, ולכן הן באות לעבוד במיטה ולא לשכב כמו חיפושית על הגב ולצפות שמישהו יענג אותן. התשוקה שלהם לסקס היא הרבה יותר בולטת, בדיוק כמו באוכל, והתאווה הזו מגיעה גם לחדר המיטות – שלא לדבר שלאורך זמן הרבה יותר כיף להשתולל עם מישהי עם קימורים שופעים מאשר עם שלד עצמות. תאמין לי אני מדבר מניסיון של שנים ואין מה להשוות".

אין תמונה
גם לנינט היה חלק משמעותי בביסוס התופעה

מהיכרות אישית אכן מדובר בתקתקן של ליגות לשעבר, ואם הוא החליט לנעול את השער עם מישהי שהייתה יכולה לפרנס יופי את סטודיו סי, הוא כנראה יודע על מה הוא מדבר. אבל עדיין, יכול להיות שמדובר בחריגה קיצונית של הטרנד; הקונצנזוס מטפטף יותר בכיוון של פיגורות סטייל נינט – עם נתונים של שאפה אבל כמה עודפים מסוגננים – מאשר הארד קור של שומן רווי, שעדיין נתפס כסטייה. ובכל זאת, המהפכה בעיצומה ונראה שיותר ויותר זכרים נוטים להעדיף צלילה עם לווייתנים מאשר דולפינים. "בוא אני אגיד לך יותר מזה," יוצא עלי יואב, עוד אחד שמערבב מלאה ודורש שדבריו יצאו לאוויר העולם. "עם בחורות שמנות או מלאות אתה יודע בדיוק מה תקבל כל החיים; אין פה הפתעות כמו עם נשים רזות".

פרשן את התזה?
"כשאתה לוקח מישהי רזה למשהו ארוך טווח, אז אתה חותם על כוסית – ואחרי כמה זמן או הריון או שניים היא מתחילה להשמין, הגוף שלה מתחיל להתעוות ואז אתה מתבאס לגמרי. אבל כשאתה יוצא עם מישהי מלאה אתה יודע בדיוק מה תקבל פלוס מינוס, ולכן אין הפתעות והכול סבבה".

כנראה שהמחקר המעמיק הזה לא יגיע לסטנפורד וגם לא לפקולטה בוויצמן, אבל אין ספק שבמוקדי הצייד ובקוגנטיב של הגברבר החרמן, תיאוריות פרו מלאות כבר נחרטו חזק. כל מה שצריך עכשיו זה סלב מחוטב לחיקוי, שיניף את הצלב הזה ויביא איזו נפוחה במקום שוב את שטאנץ הדוגמניות ששולט במרקט, וכך יגרום לקהל שלם של מאמינים להרגיש בנוח להסתובב בציבור עם בת הזוג המלאה שלהם.

ביונסה 1 (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
ואי אפשר לשכוח את ביונסה, שחיזקה את המהפכה בזכות היתרונות הבלתי נשכחים שלה | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL

"אני באמת שמחה שגברים קיבלו קצת הגיון והתחילו להבין מה ההגדרה של אישה סקסית," מרביצה פה הילה, בייב של עודפים, נאום תוכחה. "הרזון כבר מזמן אאוט והיום הגברים מעדיפים את הנשים שלהם מלאות ובשרניות, כי אין מה לעשות זה חושני וזה סקסי הרבה יוצר מעצמות וגוף כמו של נער בן 16. לא רק זה אני חושבת שאנחנו גם הרבה יותר מלאות שמחת חיים והרבה יותר כיפיות; גברים יכולים לשבת איתנו לארוחות שחיתות ולא להתענות על סושי וחסה כמו עם איזה מקל סנוקר שהיא כאילו נחשבת לסוג מראה שגברים הכי אוהבים".

אז מה, כוסיות צריכות להתחיל לדאוג?
"לא הייתי אומרת לדאוג, כי תמיד יהיו כאלה שיעדיפו רזות ועדיין הן הכוח השולט פה, אבל אין ספק שיש פה שינוי רציני בתפיסה של הרבה גברים וזה מבורך. אני מרגישה את זה על עצמי, הרבה יותר מתחילים איתי במקומות ופתאום הגוף שלי ששנים היה מקור להסתלבטויות הפך להיות למשהו סקסי ומגניב, והמון נשים שדופות היו רוצות להתחלף איתי".

 >> יחסים עם נשים צעירות (מאוד), זה לגיטימי? עוד תחקיר נוקב של ערוץ הגברים