המשפט הקלישאתי ההוא, "זה קורה לכולם", אולי מאוד מעצבן ומתסכל - אבל גם נכון. הרבה גברים בעולם סובלים מאימפוטנציה או נתקלים מדי פעם בסיטואציות שבהן איבר המין מחליט לאכזב. החדשות הרעות הן שאם זה עדיין לא קרה גם לכם, אז זה עוד יקרה. אבל החדשות הטובות הן שאפשר לנסות למנוע את זה בדרכים מאוד פשוטות.

על פי מגזין Healthline יש המון סיבות לכך שגברים סובלים מחוסר תפקוד מיני, ביניהן סיבות בריאותיות כמו כולסטרול גבוה, סוכרת ועודף משקל. אחד הדברים הכי טובים שאפשר לעשות כדי לפתור את זה ולהבטיח תפקוד תקין הוא לדאוג לתזונה נכונה ומתאימה, ועל פי המגזין יש רשימה מומלצת של מאכלים שיכולים לחולל פלאים.

1. קקאו. בקקאו יש נוגדי חמצון (פלבונואידים) שיכולים לשפר את תפקוד הלב וכלי הדם. הם גורמים לזרימת דם מוגברת, מה שעוזר לשמור על זקפה טובה יותר. מומלץ לאכול שוקולד מריר (70% ומעלה) שעשיר בנוגדי החמצון ויש בו פחות סוכר ושומן משוקולד חלב.

2. יין אדום. המשקה האלכוהולי הזה הוכח מחקרית כמועיל לבריאות בהמון מובנים שונים. היין האדום עשיר גם הוא בנוגדי חמצון, והאלכוהול עצמו גורם להרפייה של הגוף ורגיעה, מה שעוזר להזרמת והגדלת כלי הדם. מצד שני, צריך להיזהר לא לשתות יותר מדי מזה, כי אז אתם עלולים למצוא את עצמכם בדיוק במצב הפוך ממה שרציתם.

3. צדפות. תגובות על כשרות בעוד 3, 2... אנחנו בקטע של "חיה ותן לחיות" (ועל הדרך שגם יעמוד), אז מי שאוכל מאכלי ים, בבקשה: על פי האתר webMD, צדפות עוזרות להעלות את רמות הטסטוסטרון וברגע שזה עולה - גם החשק המיני עולה. בנוסף, הצדפות גם מקפיצות את רמות האבץ וזה בטוח חשוב למשהו. בטוח.

4. תותים. כמו הקקאו, גם התותים עשירים בנוגדי חמצון שמשחקים תפקיד חשוב בהגברת זרימת הדם. בנוסף, תותים מלאים בויטמין סי שיכול להעלות את רמת ספירת הזרע. אבל זה כבר רלוונטי רק לגברים שמחפשים גם זקפה טובה וגם מתנה מהחסידה על העבודה הטובה שהם נתנו.

סלסלת תותים - אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אתם רואים תותים, אנחנו רואים זקפה | צילום: רויטרס, חדשות

5. אבטיח. יש האומרים שהאבטיח הוא הוויאגרה של הטבע. חומצת האמינו ציטרולין, שנמצאת באבטיח בריכוז גבוה, מסייעת בתפקוד מיני תקין. בנוסף, גם האבטיח עוזר בהגברת זרימת הדם.

6. אגוזים. זה יותר אירוני באנגלית, אבל לענייננו - פיסטוקים ואגוזי מלך מכילים את חומצת האמינו ארגינין, שעוזרת להגביר את התפקוד המיני. מחקרים הראו שפיסטוקים יכולים לשפר מצבי אין אונות, אז תרגישו בנוח להמשיך להכין קערות משמינות בפעם הבאה שאתם צופים בכדורגל.

7. אגסים. על פי מחקר שפורסם באתר Nine, אכילת שלושה אגסים בשבוע יכולה להפחית ב-19% את הסיכון לסבול מהפרעות בתפקוד המיני. גם באגסים יש נוגדי חמצון, שידועים כחומר אנטיאייג'ינג (עזבו, דברים של נשים).

8. שום. אל תבהלו מזה: הדבר היחיד שיכול להרוג את החשק המיני יותר מריח פה רע הוא כלי שלא נותן עבודה. שום נחשב לאנטיביוטיקה של הטבע, וככזה הוא מסוגל לנקות את כלי הדם ובכך לעזור בזרימת דם תקינה ולשמור על כך שלא תיווצר היצרות של כלי הדם. בתיאבון ובעמידה.

שיא גינס הזוי (צילום: ITV)
האבטיח עוזר לך לעשות בדיוק את זה | צילום: ITV