אין משהו יותר מעצבן בזוגיות מלהיכנס לריב מיותר אחרי יום עבודה ארוך שרוקן אתכם מאנרגיות. בעצם יש - להיכנס לריב כזה, ולהפסיד בו. אבל מה אם היינו אומרים שיש מלה אחת שאתם יכולים לומר, שיכולה תמיד להוציא אתכם מהסיטואציה בקלות, ועוד כשידכם על העליונה?

אם יש לכם בת זוג כבר כמה חודשים טובים, אז סיכוי של 100% שכבר מצאתם את עצמכם נקלעים לריבים המטופשים האלה, וסיכוי של 200% שאתם מתים לשמוע מה סוד הקסם לצאת מהם. אז בבקשה:

האל רונקל, מטפל זוגיות ומומחה לגישור משפחתי, חלק לאחרונה את הסוד שלו לנטרל כל קונפליקט בתוך מערכת יחסים – פשוט תאמרו: "אאוץ'". כן כן, כמו ברגע שאתם רואים מישהו דופק את הזרת בפינה של השולחן, אאוץ'.

לטענתו של רונקל, המילה הזאת כמעט ולא נאמרת במסגרת וויכוחים וחבל, כי היא מאוד אפקטיבית. רונקל מסביר למגזין Business Insider שבזמן קונפליקט עם בן זוג, האינסטינקט הוא תמיד לנסות ולפגוע באדם השני בעזרת 'מידע פרטי' – נניח, כמו הפעם ההיא שאמרת לה שהיא מתנהגת בול כמו אמא שלה - בזמן שאתה יודע כבר שנים שזה מה שהכי מפחיד אותה. אבל תגובות כאלה רק מחמירות את הויכוחים.

אז למה לומר 'אאוץ' ברגע שמישהו העלה את הויכוח לשלב הבא? "מהרגע הזה", רונקל מסביר, "הדינמיקה של השיחה תשתנה, כי אתה בחרת להיות פגיע במקום פוגע. עשית צעד שמראה לבת הזוג שלך שהיא מספיק קרובה אליך בשביל לפגוע בך". מכאן, הטונים יחלשו והורידים במצח לא יאיימו להתפוצץ.

הסוד של רונקל הוא בעצם לעשות את הדבר שהכי קשה לנו, בדרך כלל - להוריד טיפה את האגו. הרעיון הוא שאם תראה לה שגם אתה יכול להיפגע ותיתן לה להבין שמה שהיא אמרה היה לגמרי מוגזם ובעל השפעה שלילית עליך - היא תרצה לקחת חזרה את הויכוח למקום נעים יותר ופוגעני פחות, עד כמה שויכוח יכול להיות כזה.

בכל מקרה, אל תשמשו בזה בתור טקטיקה יבשה כל פעם אחרת זאת סתם עוד מניפולציה רגשית שבסוף תתווכחו עליה. מערכות יחסים - תמיד כיף.