בדרך כלל כשאנחנו נתקלים בשילוב המילים "פריס הילטון" ו-"עירום" די ברור לנו מה נקבל. בעשור האחרון הרגילה אותנו נסיכת הטראש של עולם הבידור בקלטות סקס, צילומי נשיקות לסביות בטוויטר וסתם חשיפות לא מתוכננות של איברים מוצנעים בגופה. אבל בשבוע שעבר נתקלנו לראשונה בסקנדל עירום שכלל את הילטון, אך היא לא הייתה הכוכבת הראשית בו.

אין תמונה
מה קרה? רק רציתי להגיד שלום לפריס

יורשת המיליארדים הגיעה לקייב על מנת לקדם את תחרות "מיס אוקראינה", והוזמנה למסיבת העיתונאים הרשמית של האירוע. אבל שניות ספורות לפני תחילתו של האירוע הפתיעה מפגינה נועזת את המשתתפים כשעלתה לקדמת הבמה ופשטה את בגדיה. סדרנים ומאבטחים ברי מזל מיהרו להשתלט על הבלונדינית העירומה ולהבריחה אל מחוץ לאולם. כל זאת בזמן שפריס, דווקא היא, מפגינה מחוות של מבוכה ומסרקת בעצבנות את שיערה.

מאוחר יותר התברר שהמפגינה היא אלכסנדרה שבצ'נקו, החברה בארגון הנשים האוקראיני "FEMEN", אותו כבר הספקת להכיר כאן במספר הזדמנויות קודמות. הארגון שחרט על דגלו מחאה על אי צדק באמצעות עירום נשי, החליט להתפרץ לאירוע במחאה על קשר, לכאורה, בין סוכני הדוגמנות במדינה ותעשיית הזנות המשגשגת. באתר האינטרנט של התנועה נכתב: "תחרות מיס אוקראינה היא לא יותר מתערוכה של נערות ליווי של אוליגרכים, שנרשמו לתחרות לצורך השעשוע".

בין אם הטיעון של FEMEN נכון או לא, דבר אחד בטוח: הסרטון שמנציח את האירוע ללא ספק משעשע.

>> פוליטיקה עירומה: הנשים שהתפשטו למען הצדק