צמודה לדולר  (צילום: jupiter images)
מסקנה ראשונה מהתחקיר: זה מקצוע מכניס מאוד | צילום: jupiter images

בוא נחתוך את הבולשיט כבר בהתחלה. זנות היא חלק בלתי נפרד מהחיים של כל גבר שלישי בישראל. אנחנו יכולים להעמיד פנים כמה שנרצה שזה לא נוגע לנו ושאין שום מצב ריאלי שנצטרך לשלם עבור משהו שעם קצת מאמץ נוכל להשיג בחינם – אבל זה עדיין לא יטשטש את האמת. והאמת היא שיש סיבה שזנות היא המקצוע היחיד ששרד מתקופת האבן ונשאר רלוונטי גם בימים בהם פורנו באינטרנט זמין לך 24 שעות ביממה. מדובר בנישה נפוצה אצל מחפשים נואשים של אבדן בתולים, או סתם גברים בכל הגילאים שהגיעו למסקנה שלפעמים בשביל לפרוק יצר, עדיף להיעזר בשירותיה של מקצוענית.

אז מה באמת קורה שם, בעולם הזנות? מי הם הלקוחות שבאים להשקיע זמן, לשרוף כסף ולהסתכן בחשש מבושה פומבית, בעוד הם יודעים שהתעלסות בשירותי הפיק אפ הקרובים נמצאים במרחק הליכה וכמה משקאות?

שפר מזלי ויצא לי להכיר מקרוב בחורה חביבה שנמצאת בתחום כבר שנים. היא לא עוסקת בזנות בעצמה אלא עובדת בתור מתאמת לקוחות לאותן נשים עובדות. העיקרון הוא בדיוק כמו אצל סדרן בתחנת מוניות, רק שפה צריך לתת פרטים בקול סקסי ללקוחות מתעניינים, להדריך אותם איך להגיע למקום וכמובן לגזור קופון על כל מי שמגיע ומשלם על חוויה של חצי שעה.

בעולם הזנות יש דרג ויש, איך לומר, זרג. הבחורות שעובדות עם החברה שלי הן לא זונות פושטיות בגילאים מתקדמים שרשומות בטאבו של תל ברוך. כאן מדובר בקלאסה: מארחות צעירות בדירות אירוח מפנקות שרובן סטודנטיות שהגיעו למסקנה שמדובר בדרך יעילה יותר לשלם חשבונות מאשר למלצר. לא אפצח את צופן דה וינצ'י בשבילך אם אדווח שרובן מגיעות מברית המועצות, למרות שגם ישראליות, צרפתיות ובנות עוד מגוון לאומים פעילות בתחום.

ספי מציץ דרך חור

אם אתה לא לקוח קבוע או סרסור לשעבר, לא בטוח שהבחנת שדירות אירוח בתל אביב נפוצות יותר מדוכני מיץ סחוט ברחוב. מה שנראה כעוד בניין תמים של דיירים יכול לאכלס בתוכו דירה של מארחות, וסביר להניח שלא תדע מזה לעולם. מקסימום תחשוב שלשכנה שלך יש הרבה ידידים שמגיעים בשעות לא צפויות.

לאחר שכנוע ארוך ושוחד קטן אפשרה לי אותה מכרה להתלוות ליום שלם בדירת אירוח אי שם בתל אביב. לצורך התחקיר אני אסתתר איתה בתוך חדר נעול בדירה, אשמע את השיחות הנכנסות ואוכל לצפות באותם גברים שמגיעים לדירה דרך חור הצצה בדלת. המטרה: לבנות פרופיל של לקוחות שמגיעים לדירות אירוח, ולבדוק אם המיתון פוגע גם בתחום שמכניס ביום ממוצע אלפי שקלים פטורים ממס.

כל מי שחושב שהזקפה מתפקדת רק בחסות החשיכה, אין לו מושג מה מתרחש; דירות האירוח מתחילות לקבל אורחים החל מהשעה עשר בבוקר, וכמובן ממשיכות לפעול עמוק אל תוך השעות הקטנות של הלילה. כל מי שרוצה לפתוח את הבוקר מרוקן, להבריז לשעה בצהריים מהעבודה או סתם לשקר לאשתו שהוא מתעכב בקניות יכול להגיע לדירה, שפעילה במתכונת של מונית שירות.

האם זונה עושה יותר ממנכ"ל?

היום מתחיל בקפה וסיגריה עם שתי המארחות של הדירה. בחורות חביבות שלא נציין את שמן. שתיהן בשנות העשרים לחייהן ופעילות בעסק כבר למעלה מחמש שנים. למה? כי זה מאוד משתלם. "עוד לא שמעתי על אף עבודה שאפשר להגיע בה ל-50 אלף שקל נקי בחודש," אומרת מ', אחת משתי המארחות. "בטח שלא לעולה חדשה בלי שום ניסיון וקשרים".

הצצה על זוג דרך דלת (צילום: Daniel Ha, Istock)
התגלה מאחורי חור המנעול: גם גברים שנראים טוב הולכים לזונות | צילום: Daniel Ha, Istock

האמת, לא רע לגלגל בוכטות כאלה בשביל עבודה שדורשת לשכב על המיטה רוב היום, אבל השאלה שצריכה להישאל היא האם גם בימי מיתון הגברים החרמנים של ארצנו לא מוותרים על מותרות שכאלה. ל-י', המארחת השנייה, יש תשובה. "להגיד שהמיתון לא פגע בענף שלנו זה יהיה לשקר. יש האטה מסוימת בזרם הגברים שמגיעים הנה, אבל עדיין אם נשווה את זה לכל עסק אחר, זה יחסית לא מורגש. מי שרגיל וזה חלק מהשגרה שלו לא מוותר על זה".

הצ'יט-צ'ט החביב עם המארחות הסתיים – בכל זאת צריך להתארגן ליום עבודה – ואני נשלחתי לחדר המסתורי עם מתאמת השיחות, לא לפני שהובטחה לי הנחה משמעותית אם ארצה לעשות את הסיפתח של היום במקום להחזיק מחברת ועט ולכתוב כמו אידיוט. עוד לא הספקתי להרהר בהצעה הנדיבה וטלפונים החלו לצלצל.

בהתחלה השיחות רק טפטפו, אבל מהר מאוד נדהמתי לדעת שקו הטלפון בדירה של מארחות פעיל יותר ממוקד 103 ביום של דליקות בכרמל. ממוצע של שלוש שיחות בעשר דקות, בהן אנשים מבקשים לקבל פרטים והדרכה כיצד להגיע. מחירי המפגשים משתנים, מ-350 שקל לחצי שעה, ועד 500 למפגשים של שעה בהם חלק ניכר מהזמן עובר במימוש פנטזיות. כנראה שרוב הגברים יוצאים מנקודת הנחה שאם כבר להוציא כסף על זונה, אז לפחות להגשים כמה סטיות חולניות, שאם תציע אותם לאישה בבית המפגש האינטימי הבא שלך יהיה עם קצין מבחן.

הפסקת צהריים

אחרי פחות משעה נשמע הצלצול הראשון בדלת. חור ההצצה הספיק להראות לנו שמדובר בגברבר בשנות ה-50 לחייו, כזה שהיית מצפה לפגוש בתור בבנק בבוקר. הוא נכנס לבילוי שלו, ואחריו הלקוחות המשיכו להגיע בקצב של שניים בשעה. הסדרנית המסכנה נאלצה לתמרן בין הגברים שמבקשים להגיע לבין אלו שכבר נמצאים בפנים, והכול בקול סקסי, כדי שמי שמתקשר יוכל לדמיין את הפרצוף שמאחורי הקול וכבר לפנטז על הזיון.

הביקורים המשיכו במהלך כל היום ומסתבר שהשעה הכי חזקה היא דווקא שעת הצהריים. הרבה גברים מסדרים לעצמם סיאסטה מהירה של ארוחת צהריים בדירת האירוח בזמן שרוב הקולגות שלהם לועסים טייק אוויי במשרד.

נחזור רגע לפרופיל שאני עובד עליו – מדובר על הכול מהכול. מי לא נצפה שם דרך חור ההצצה; צעירים חרמנים בשנות ה-20 לחייהם, חיילים לובשי מדים, מבוגרים שמנים וקרחים, קשישים מקומטים ואפילו, השם ירחם, דתי אחד חובש כיפה. בקיצור, קיבוץ גלויות של הורמונים, כסף ודיסקרטיות. בין הלקוחות היו לא מעט גברים שנראים טוב לגמרי, כאלה שנראה שלא תהיה להם בעיה מיוחדת להשיג זיון כדרך הטבע.

מתי זונה נהנית ממין?

בטוח שסוללי כבשים, מנקי גופות או פועלי בניין עובדים יותר קשה מזונות, אבל שלא יהיה לך ספק: מדובר בקריעת תחת. רק בשעה חמש הן לקחו את ההפסקה הראשונה שלהן בשביל לנשנש משהו ולהרגע קצת, וזה אחרי שבמשך שבע שעות הן תקתקו עבודה ומקלחות בלופ אינסופי. חצי שעה אתנחתא וחזרה לביזנס, האטה קטנה בשיחות בשעות בין הערביים, ולקראת הלילה שוב באטרף. הפעם הגיע תורם של הצעירים יותר והנואשים שמחפשים חיבה אנושית בתשלום.

לקראת אחת בלילה הוחלט לסגור יום העבודה, זמן טוב לתפוס שיחה קצרה עם הפועלות העייפות.

ראיתי פה הרבה יצורים עוברים במהלך היום, אתן לא נגעלות?
"אנחנו רגילות לזה," אומרת לי י'. "אצלנו זה כבר מכני. לא איכפת לנו מהמראה כי זה לא שאנחנו בתוך האקט, זה כמו לשחק משחק. חוץ מזה שזה לא מגעיל בכלל". הן מחייכות בעודן סופרות את שטרות המאתיים שיושבות להן שם במגירה.

אז אתן אומרות לי שאתן לא מרגישות כלום במהלך הזיון?
"בדרך כלל לא. לעיתים נדירות אולי, אם בא מישהו מיוחד אז אנחנו יכולות ליהנות. אבל רוב הזמן אנחנו מנותקות ממה שקורה ועוסקות בלעשות קולות ולשרת את הלקוח".

חלק מהגברים נראים סבבה לגמרי; אתן מבינות למה הן צריכים לשלם בשביל סקס?
"לפעמים אנחנו שואלות אותם. אם זה מישהו חתיך אז אני אומרת לו, 'מה אתה צריך לשלם, לך תזיין בחוץ את מי שאתה רוצה'. התשובה שלהם זה שאין להם כוח לכל התהליך והם מעדיפים לשלם כסף ולדעת שהם שוכבים עם בחורה סקסית בלי כל המסביב".

הגיוני. עד מתי נראה לכן שתעשו את זה?
"לפחות עד שנמצא מקור הכנסה דומה לזה. ברור לי שאני לא אעשה את לנצח אבל הכסף טוב, ובינתיים זה משרת את המטרות שלי. בעתיד נראה מה יהיה".

מה לגבי בני הזוג שלכן, הם יודעים מה מתרחש?
"חביבי, אתה שואל יותר מדי שאלות. בני הזוג שלנו לפעמים יודעים ולפעמים לא. החבר הקודם שלי היה בטוח שאני אשת מכירות".