לאורך השנים, אנחנו הישראלים כבר התרגלנו לשמוע אלף ואחד סוגים של מבטאים על בסיס יום-יומי. בין אם זה אמריקאיות שמסתובבות ברחוב יפו בירושלים, צרפתיות שמשתזפות על חופי הים התיכון (נו, נתניה), בריטיות שמבקרות בפאבים תל אביביים או רוסיות באשדוד, מבטאים הפכו לחלק בלתי נפרד מהמציאות הישראלית. למעשה, מבטאים הפכו לכאלה שכיחים בנוף המקומי, שמעולם לא עצרנו לחשוב על המבטא שלנו בכל הסיפור.

כשזה מגיע למבטאים, מיותר לציין שיש רומנטיים יותר ופחות. לדוגמא, אם תשאלו אדם נורמטיבי ברחוב מהו המבטא הסקסי ביותר, ככל הנראה שהוא ידבר על צרפתיות או ספרדיות. כן, תרבות הפופ קובעת את המציאות, לטוב ולרע, והמבטא הצרפתי שווה יותר מיפני, לצורך העניין. שאלה היא, האם הוא שווה יותר מהמבטא הישראלי? כלומר, האם המבטא הישראלי סקסי בעיניי אזרחי הכפר הגלובלי – ובכן, התשובה לזה היא כן. אבל גם ממש לא.

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

באתר האינטרנט misstravel.com החליטו לפתוח את הנושא לדיון וערכו סקר בנושא מבטאים סקסיים ברחבי העולם. למעלה מ-2,500 אזרחי ארה"ב, גברים ונשים, ענו על השאלון בנוגע לאיזו מדינה יש את המבטא האטרקטיבי ביותר – והתשובות מעניינות.

1,164 גברים אמריקאים קבעו שהנשים עם המבטא הסקסי ביותר הן ישראליות. כן-כן, בנות ישראל – וזה עוד לפני שיצא "וונדר וומן" בכיכובה של גל גדות. אחריהן נרשמו המבטאים של נשים קולומביאניות (כאילו שהם, או אנחנו, מבדילים בין המבטאים של סופיה ורגרה הקולומביאנית ולואיסנה לופילטו הארגנטינאית, אבל לא משנה), אוסטרליות, צרפתיות ונשים מדרום ארה"ב. ובזמן שבנות ישראל יטפחו לעצמכן על השכם - אתם, הגברים, עומדים להתבייש.

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot) on

נשים אמריקאיות וגברים ישראלים זה כבר סיפור אחר לגמרי. כלומר, היינו רוצים לחשוב שאחרי פרוייקטים כמו 'תגלית', אנחנו בטוח נכנס לחמישיית הגמר – לפחות. לצערנו, זה לא קרה והמציאות היא שאמריקאיות לא כל כך אוהבות את המבטא הישראלי ביחס לאחרים. שלא לומר, לא סובלות את צלילי האותיות ח', ר' והאנגלית העילגת.

1,423 אמריקאיות קבעו שהמבטא הבריטי הוא הסקסי ביותר, אחריו הסקוטי, הספרדי, האוסטרלי והמבטא של גברים מדרום ארה"ב. ככה שכנראה נשות ארה"ב נוטות יותר להעדיף את האנגלית של שחקני של "משחקי הכס", מאשר את האנגלית של שחקני הנבחרת. הלכנו לעבוד על זה, גוד דיי לכם.