תאמינו או לא, אבל חיי המין שלכם לא מגיעים לשיאם בזמן שתצאו לאפטרים מהצבא, לא במהלך הטיול לדרום אמריקה, וגם לא אחרי שתתחתנו בגיל 30. סקר חדש של ארגון "פנויים/פנויות באמריקה" (Singles in America), המונה כ-5,000 אנשים, בדק את הרגלי הסקס של חברי הארגון ובסופו התגלו כמה מסקנות מעניינות במיוחד; על פי ממצאי הסקר, נשים חוות את הסקס הטוב ביותר בחייהן כאשר הן מגיעות לגיל 66, בעוד שגברים הכי שבעי רצון מהביצועים שלהם בחדר השינה בגיל 64.

ד"ר מדלן קסטלנוס, מטפלת מינית מניו יורק, סיפרה לאתר החדשות הבריטי Dailymail  כי הנתונים הללו לא מפתיעים אותה בכלל. ד"ר קסטלנוס טוענת כי סקס אצל אנשים בשנות ה-60 לחייהם הוא איכותי יותר כי אלו אנשים מנוסים יותר, אשר מאוד מודעים לרצונות שלהם בחדר השינה וגם לא מתביישים לחקור היבטים שונים בחיי המין שלהם.

A post shared by John Travolta (@officialjohntravolta) on

ד"ר קסטלנוס הוסיפה ואמרה כי "ככל שאתה מתבגר, אתה הרבה יותר מודע לדברים שאתה אוהב ולדברים אשר מדליקים אותך". זוהי לא הפעם הראשונה שסקר בנושא מצביע על כך שסקס משתפר במרוצת השנים. למעשה, במחקר שפורסם בוועידה הלאומית לגיל השלישי בארה"ב (NCOA) נמצא כי נשים מרוצות יותר מחיי המין בעשור השמיני לחייהן ביחס לעשור החמישי.

"סיבה נוספת לכך שרבים מהאנשים חווים שיפור בחיי המין ככל שהם מתבגרים", מוסיפה ד"ר קסטלנוס, "היא שבשנים קודם לכן היה להם ניסיון מיני מצומצם יותר, ככל הנראה בגלל הפרטנר שלהם". במילים אחרות, גברים ונשים בשנות ה-60 לחייהם מרגישים הרבה יותר חופשיים לחקור את המיניות שלהם בשלב זה של חייהם.

תאוריה נוספת שמסבירה את השיפור לאורך השנים היא הניסיון המיני שאדם צובר במהלך חייו. לטענתה של ד"ר קסטלנוס, סקס היא פעולה עם עקומת למידה ואנשים שעושים את זה כל כך הרבה שנים פשוט מיומנים יותר. "ככל שאתה מבוגר יותר, כך אכפת לך פחות ממה שאחרים יגידו, ממה החברה חושבת ומה השותפה שלך תחשוב עליך", סיכמה ד"ר קסטלנוס.

אגב, אם אתם ממוטרדים מרמת הפעילות המינית בגיל השלישי, תתפלאו לשמוע שישנם כמה מחקרים שגילו כי אנשים מבוגרים הרבה יותר פעילים מינית ממה שנדמה. מחקר שפורסם ב-2007 בכתב העת New England Journal of Medicine גילה כי רוב המבוגרים שהיו נשואים (או שניהלו מערכות יחסים רומנטיות) היו פעילים מינית בעשורים המאוחרים של חייהם, כולל סקס מלא, מין אוראלי ואוננות מעל לגיל 90 (ועם הדימוי הזה, אנחנו נסיים להיום).