גו טופלס (צילום: האתר הרשמי)
גם להן מותר. המודעה של גו טופלס קוראת לצדק מגדרי | צילום: האתר הרשמי

אנחנו אוהבים ציצים. אנחנו אוהבים להסתכל בהם, לגעת בהם, ללטף אותם, לדבר עליהם, להילחם עליהם, להביך את עצמנו בגללם. אנחנו יכולים לדון שעות אם אנחנו אוהבים ציצים קטנים או ציצים גדולים או מה סוג הציץ המתאים לנו, ובכל פעם שאנחנו רואים ציץ מציץ, אנחנו מתרגשים ממש כאילו זאת הפעם הראשונה. אבל עד כמה באמת אנחנו מכירים אותם? התשובה היא שלא לעומק. כדי להשלים את החסר, הנה שמונה דברים שכדאי לך לדעת. כדאי לקרוא – אפילו אם זה לא יעזור לך בחיים, לפחות תהנה מהתמונות.

קיימת עמותה שנלחמת למען זכותן של נשים להסתובב חשופות חזה בציבור

העמותה, העונה לשם המעולה "גו טופלס", טוענת שאם לגברים מותר – אז למה לא לנשים? מייסדת העמותה, מייטריה ראל, אומרת: "כל עוד גברים יכולים ללכת טופלס, לנשים צריכות להיות אותן זכויות. אחרת, צריך לחוקק חוק שמכריח גברים לכסות את החזה". וכמו בכל עמותה, גם הנשים של גו טופלס הולכות להפגין – באוגוסט האחרון הסתובבות מאות מהן ברחבי ארצות הברית כשהן טופלס לחלוטין, ובקיץ הקרוב מתכונן אירוע אפילו גדול יותר. כולן מוזמנות להשתתף.

ציצים הם הדבר הראשון שגבר שם לב אליו כשהוא מביט באישה

אין תמונה
תודה לג'ורג' בוש שעזר לנו בהכנת הכתבה

טוב, האמת היא שפה אנחנו כבר לא ממש מחדשים, אבל מדובר בפיסת מידע שחשוב שתזכור לפעם הבאה שמישהי שוקלת להדביק לך סטירה בגלל שבהית לך בחזה: מחקרים גורסים שהדבר הראשון שגבר רואה באישה הוא הציצים שלה. נתון מעניין נוסף: אנחנו בוהים בציצים זמן ארוך יותר מאשר בכל איבר אחר בגוף האישה.

הנשים עם הציצים הכי גדולים באירופה: באנגליה

לכל מי שמתכנן חופשה לאירופה בקרוב, שים לב: סקר שנערך על ידי חברת החזיות טריומף קבע שבבריטניה יותר מחצי מהנשים צורכות חזיות במידת D ומעלה. המקום השני שייך לדנמרק (50 אחוז), ובמקום השלישי – הולנד (36 אחוז). האירופאיות עם החזה הקטן ביותר נמצאות בשוודיה ובשוויץ.

אין תמונה
תודה גם לסופי הווארד. היא בריטית, למקרה שתהית

מידת הציצים מסיליקון הגדולה ביותר: 38KKK

השיא הזה שייך לשילה הרשי, טקסנית בת 29 שהגדילה את החזה תשע פעמים כדי לשבור את השיא של המוגדלת הקודמת. לשילה יש יותר מארבעה ליטרים של סיליקון בחזה – מה שאומר, אגב, שאת ההגדלה האחרונה היא היתה צריכה לעשות בברזיל, כי בטקסס החוק אוסר להזריק כל-כך הרבה סיליקון.

אין תמונה
אנחנו צופים לשילה הרשי חיים ארוכים מאוד. תקרא את סעיף מספר שמונה ואז תבין למה

הציצי השמאלי בדרך כלל גדול יותר

בהית אתמול בציצים של אשתך ונדהמת לגלות שהשמאלי קצת גדול יותר? אתה יכול להסדיר נשימה ולבטל את התוכניות שלך להציע לה ניתוח פלסטי: רוב השדיים השמאליים גדולים יותר מאלה הימניים. כך הוכח. לא מאוד חשוב, אבל עדיין חשוב שתדע.

הציץ הממוצע שוקל חצי קילו

חזייה עם לבבות (צילום: David Falk, Istock)
מה שוקל יותר, קילו עגבניות או קילו ציצים? | צילום: David Falk, Istock

מה שאומר ששני הציצים ביחד שוקלים קילו אחד. מה שאומר שציצים מהווים קצת יותר מאחוז אחד מסך המשקל הממוצע של כל אישה. למה זה מעניין אותך? זה לא. אבל זה פריט טריוויה מעניין שאנחנו בטוחים שתשתמש בו בשיחת הסלון הבאה שלך.

בסין אפשר להתמחות בלימודי חזייה

באוניברסיטה ללימודים טכניים של הונג קונג אפשר להירשם לקורס לימודי חזייה. הקורס מתמקד בכל מה שקשור לחזייה: למשל, איך לעצב אותה באופן הכי נוח. איך עושים את זה? לא שאלנו, אבל אנחנו יכולים לדמיין.

נשים עם ציצים מסיליקון חיות יותר זמן

אין פה נתון מדעי כלשהו, אבל העובדות מדברות בעד עצמן: בקיץ 2006 ישראלית ניצלה מפגיעת טיל של חיזבאללה בזכות שתלי הסיליקון שלה – הרסיסים חדרו לתוך הסיליקון וכך פספסו את הלב. ב-2009 ישראלית אחרת עברה תאונת דרכים – כרית האוויר התפוצצה והיתה יכולה לגרום לה נזק כבד, אבל גם שתלי הסיליקון התפוצצו, והגנו עליה מרוב עוצמת המכה. ובלוס אנג'לס בשבוע שעבר, פקידת קבלה במרפאת שיניים חמקה ממוות בטוח בזכות ציצי הסיליקון שלה, לאחר שעבריין פרץ למרפאה וירה לה בחזה מטווח אפס: הכדור לא הגיע לאיברים חיוניים בזכות התוספת המלאכותית.

פמלה אנדרסון (צילום: Graham Denholm, GettyImages IL)
עכשיו אנחנו יודעים למה היא מחייכת כל הזמן | צילום: Graham Denholm, GettyImages IL

בקיצור, אם אי פעם התלבטת אם להמליץ לאשתך על הגדלת חזה, אנחנו מקווים שעכשיו לפחות תרגיש יותר טוב עם ההחלטה.

>> כך תביע הערכה אמיתית לציצי שלה