יו הפנר ושפנפנות פלייבוי (צילום: רויטרס)
יו הפנר בכנס תורמים | צילום: רויטרס

הוא ייסד את החברה לפני 56 שנים, הפך מילוני גברים למאושרים יותר ואת אוזני הארנב לאחר המותגים המוכרים בעולם – אבל גם יו הפנר נאלץ להתמודד עם האכזריות של העידן הדיגיטלי. פחות גברים קונים את המגזין, החברה מתקשה לעמוד עם ההפסדים הכספיים, והשמועות האחרונות מספרות שיו הפנר שוקל למכור את פלייבוי – שהיה, עד שהאינטרנט הגיעה, אחד המגזינים המצליחים בכל הזמנים.

בשנות השבעים המצב היה שונה: שבעה מיליון גברים (ונשים) קראו את המגזינים של הפנר. אבל היום יש אינטרנט, ואת הפורנו על המחשב שלך יותר קל להסתיר מאשר מגזין כרומו. ולמרות שהוא עדיין מגזין הגברים המצליח ביותר באמריקה, מספר הקוראים של פלייבוי ירד לשלושה מיליון בלבד. התוצאה: פלייבוי מפסידה כסף.

בתחילת החודש פלייבוי דיווחה על הפסדים של 8.6 מיליון דולר וזה רק ברבעון הראשון של השנה. באותה תקופה בשנה שעברה, לצורך ההשוואה, ההפסדים עמדו על 2.6 מיליון דולר בלבד. החברה ניסתה לעמוד במשבר, פיטרה רבע מהעובדים וקיצצה בהוצאות. אבל ליו הפנר כנראה לא נשארו הרבה ברירות והזקן הולך לפרוש בשיא. אל תדאג לו, הכסף שיש לו בכיס גם לפני שהוא מוכר את האימפריה יאפשר לו להמשיך ולחיות בסגנון החיים שגורם לכולנו להגיד, "הלוואי והייתי יו הפנר".

הקונה הפוטנציאלית היא וירג'ין מדיה, והסכום המדובר הוא 200 מיליון דולר. מדובר רק בשמועות, כאמור, ולמעשה מקורות יודעי דבר גילו לניו יורק פוסט שיו הפנר – שמחזיק ב-70 אחוז ממניות החברה – יראה את הקבר לפני שהוא ימסור למישהו את השליטה באימפריית הפורנו שלו. דובר פלייבוי מחזק את הדברים האלה. הדובר מסר שהחברה לא קיבלה עדיין הצעות, והכחיש שהפנר מחזר אחרי קונים. אבל הוא הוסיף שפלייבוי, כחברה ציבורית, תקשיב לכל הצעה שיש לה ערך לבעלי המניות.

המסקנה מכל הסיפור הזה היא שלפעמים אנחנו פשוט יורים לעצמנו ברגל. הרי אנחנו אוהבים את פלייבוי, אהבת אמת. אבל לא, אנחנו חייבים לחפור באינטרנט ולמצוא כל מיני דוגמניות יד שלישית שמוכרות את עצמן לכל המבקש תמורת חשיפה של כמה אלפי צופים ביוטיוב. בכל המהומה הזאת, אנחנו שוכחים מאיפה באנו. איכות כמו של פלייבוי לא תחזור על עצמה. אנחנו מדברים על דורות של גברים שהחביאו את דפי הכרומו האלה מתחת למיטה – כן, גם אבא שלך. וכן, אפילו סבא שלך. אם המגזין ייסגר – אפילו אם הוא לא ייסגר, אם יו הפנר ימכור אותו זה כבר אף פעם לא יהיה אותו דבר – אנחנו זורקים חתיכת היסטוריה משובחת לפח. ועבור מה? ציצים עמוסי סיליקון של בנות 17 מאוהיו שמרקדים לנו על המסך?

הנה, תראה מה אתה יכול להפסיד: