אלכס ועמית, בעלי מועדון סאדו מאזו  (יח``צ: האתר הרשמי)
"היום אני כבר לא קנאי בכלל". אלכס ובעלה עמית | יח``צ: האתר הרשמי

הסבלנות משתלמת, חשבתי לעצמי בזמן שהמתנתי לרשות הכניסה ל"ממלכת העינויים". במרכזה של עיר החטאים, בין בתי הקפה לחנויות המעצבים, ספונה לה ממלכה בתוך בניין המיועד להריסה. ליידי אלכס (35) ובעלה עמית (38), הדיירים היחידים במבנה, בראו בתוכו עולם פנטזיה מיוחד ויוצא דופן. "אתה יכול לעלות עכשיו", אישרה הליידי מצידו השני של הקו וניתקה, ואני כמו ג'נטלמן נעניתי והתייצבתי לפגישתנו.

"חיפשתי עבודה עם יותר זמן למשפחה"

"המקום נותן תחושת דיסקרטיות ללקוחות, הם לא חוששים לצעוק", הסבירה לי המלכה תוך שהיא בודקת מה מתרחש בשלושת חדרי הממלכה: לבן, אדום ושחור, המעוצבים כל אחד בצורה שונה, מאובזרים בהתאם ומייצרים אווירה אחרת. ללקוח שנאלץ לחכות יש גם כלוב ההמתנה – נכנסתי, התיישבתי, הרגשתי, יצאתי - לא מומלץ לקלאסטרופובים. הסתובבנו בין החדרים, והמלכה תיארה והדגימה לי ציוד במאות שקלים. "עולם הבי די אס אם (ראשי תיבות לחיבור, משמעת, סאדיזם, מאזוכיזם) הוא הרבה יותר יפה ממה שחושבים עליו. זה הכי כייף לתת למישהו אחר את המושכות ולהגיד: קח, תשלוט בי. יש הרבה הנאה גם בכאב, כשעושים את זה נכון".

בימים אלו היא חוגגת את יום הולדתה המקצועי. לפני שנתיים היא הוכרזה כליידי אלכס, אבל לפני שהיא הפכה לכזאת, היא עבדה כמנהלת פרויקטים בחברת אינטרנט. אחרי הולדת בנה השלישי היא התקשתה למצוא את האיזון בין אמהות לקריירה: "ראיתי שאני לא מצליחה למצוא את עצמי שוב במקצוע הזה. בפעם הראשונה הייתי צריכה להתמודד עם ילד קטן בבית ועם הרבה עבודה. החשש מאובדן המשפחה שבר אותי, הבנתי שזה לא מה שאני רוצה בחיים וחיפשתי עבודה עם יותר גמישות וזמן למשפחה. עבודה יותר שפויה".

שפיות היא דבר יחסי, ויום אחד, בחיפוש באינטרנט תחת קטגוריית "משרה לאמהות", היא הבחינה במודעת דרושים שחיפשה מלכת סאדו בסטודיו תל אביבי לעבודה בשעות הבוקר. "המילה סאדו לא הרתיעה אותי. הגעתי לסטודיו בכיכר דיזנגוף, מצאתי שני חדרים מאובזרים ומסריחים מסיגריות, והמחשבה על מה עושים עם כל הציוד הזה הבהילה אותי. לא יכולתי לקחת את האינטימיות שיש ביני ובין בעלי ולהוציא אותה החוצה". חודש לאחר שסירבה להצעה, היא החליטה לתת בכל זאת צ'אנס. "אני זוכרת את הסשן הראשון: זה היה שוק טוטאלי לראות גבר עירום, שאינו בן הזוג שלי, עובר השפלות. אחרי כמה סשנים כבר עשיתי את זה בעצמי".

משרד עם תמונות של הילדים

עמית, בן הזוג, שהיה מופתע והמום בהתחלה, נתן בהמשך את ברכת הדרך עם תנאי חשוב אחד: איסור על ביצוע אקטים מהמיטה הפרטית שלהם. "אל תיקחי שום דבר מהזוגיות שלנו ותהפכי אותו לעבודה", היא נזכרת בניסוח המדויק. כעבור חודש המקום בו עבדה נסגר, ואלכס - כמו ילדה שקיבלה צעצוע חדש – הייתה נלהבת ורצתה עוד. היא המשיכה הלאה והגיעה לקצה הפירמידה: ניהול ממלכה משלה. "זו עבודה מתישה: מתעסקים עם כוח אדם בעייתי, נשים בעלות טמפרמנט גבוה ומוסר עבודה נמוך, כל מה שמייצג מלכות. תמיד חלמתי שיהיה לי משרד משלי שאתלה בו את תמונות הילדים, לא תיארתי לי שזו תהיה דירת סאדו".

מועדון סאדו מאזו (יח``צ: האתר הרשמי)
סטנדרטים חדשים של חיטוי, עזרה ראשונה ומומחיות בקשירות | יח``צ: האתר הרשמי

במקביל עזב עמית את חברת התוכנה בה עבד 13 שנה, ונטל לעצמו חלק חשוב בניהולו של העסק המשפחתי החדש. השניים החדירו למקום נורמות עבודה הלקוחות מתחום ההיי-טק, ושילבו אותן עם נהלי בטחון שדה של יחידת 8200: "הכנסתי לממלכה סטנדרטים חדשים של מודעות לחיטוי ולניקיון, קורס עזרה ראשונה, השתלמויות בנושאים שונים כמו קשירות יפניות ועוד. הדיסקרטיות כאן היא מלאה, אדם לא עולה אלינו אלא אם קיבל אישור טלפוני, כולל עמית בעצמו", מפרטת אלכס.

לשניים חשוב ליצור סביבת עבודה תומכת, כדי לשמור על קשר עם הבנות. "בשם הוועד" הם מארגנים ימי כיף, יציאות למסיבות, ימי ספא, ברביקיו אצלם בחצר הבית. רוב העובדות במקום הן גם אמהות, וחלקן חולקות בעבודה נוספת או מקבלות לקוחות גם באופן פרטי מחוץ לממלכה.

קשה למצוא היום מלכות. שינוי הנוסח במודעות הדרושים ל"דרושה מנחת סדנאות לשליטה נשית" אמנם עזר קצת, אך ברגע שהמועמדות נכנסו לעובי הקורה כמעט כולן נרתעו. "האם היית נותן לאשתך לעסוק בזה?" מציף עמית את הסוגיה לחלל החדר, והתשובה שלי מתחילה באות ל' ונגמרה באות א'.

היום רופאה וחולה, מחר שוטרת ועבריין

בגלל המחסור בכוח האדם אלכס היא גם מנהלת המקום, גם מנהלת המשמרת וגם מלכה במשרה מלאה. כדי לשמור על הרומנטיקה, קבע עמית תור לסשן עם אשתו, והגיע עם בקבוק יין. "הפכתי להיות הרבה פחות קנאי", הוא מספר. "בהתחלה הייתי צריך לדעת על כל סשן שלה בפרטי פרטים, אולי יש שם משהו לא כשר. אחרי שהייתי בעצמי בסשן, הבנתי כמה זה שונה מהחיים האמיתיים". "עמית לעולם לא היה אצל מלכה מקצועית, אין לו מישהי יותר טובה ממני ללכת אליה", מתרברבת אלכס.

אלכס ועמית, בעלי מועדון סאדו מאזו (יח``צ: האתר הרשמי)
בכל סשן מייצרים עולם תוכן שלם וחדש | יח``צ: האתר הרשמי

כאשר הליידי פוגשת בגבר אלמוני, היא צריכה להבין תוך חמש דקות מה מניע אותו ולבנות עבורו עולם תוכן שלם. כמו בקולנוע, עליה לייצר מתח עד הסוף ולהוביל אותו לשיא - אם הוא הגיע אליו תוך חמש דקות, הרי שהמלכה נכשלה. "אצל אנשים רגילים משחקי השליטה הם רק המשחק המקדים במיטה", מסבירה אלכס. "אצלנו צריך לייצר הכל בגבולות הסשן".

"בתחילת הסשן מתאמים ציפיות ובודקים מה הגבולות. למקרה שחציתי גבול באופן מילולי או פיזי, נקבעת מראש מילת בטחון. חשוב לי שהכל יהיה בגובה העיניים - יש מלכות שמעדיפות לעשות את השיחה כשהלקוח על ארבע, לא אצלי". המפגש בינינו מתקיים בחדר רופא חולה, מה שמעורר את המחשבה לגבי האפשרויות הנוספות שגלומות בסשנים. "חיתולים ומוצצים, מחטים, האבקות. עולם האינפנטיליזם מחזיר את הלקוחות לחוויה הנשית הראשונה שלהם - המפגש עם אמא", מבאר עמית. "אתה מייצר פנטזיה", מוסיפה אלכס. "לקוח לא יחזור אל מלכה שתעביר אותו סשן דומה מספר פעמים, זה לא מסאז'. שום סשן לא דומה לזה שלפניו, ועשיתי כבר יותר מ-500".

אז אתה רוצה להיות סוטה: איך עושים את הקטע הזה של הבדסמ?