זה נדיר כשזה קורה, אבל פעם בכמה זמן (משהו כמו אחד לעשרים) יוצא מחקר שבניגוד ל-19 האחרים, הוא אינו טיפשי לחלוטין. מחקר שלא בודק למה נשים אוהבות גברים או להפך, או למה גברים גבוהים מרוויחים יותר או למה זה חשוב לשתות בירה אחרי אימון. מחקר חשוב, שנכנס עמוק לתוך נושא שמשפיע על חיי כולנו.

אין תמונה
אורסולה אנדרס. עומדת רק בחלק מהקריטריונים

השבוע התפרסם מחקר כזה. כותרתו: ג'יימס בונד מעדיף את הנשים שלו ברונטיות.

המחקר, שתוצאותיו התפרסמו במגזין Sex Roles, בדק את כל 195 הנערות שכיכבו ב-20 סרטים הראשונים של בונד, והשווה את התכונות הפיזיות של 98 הנערות שנכנסו למיטה של בונד, לעומת ה-97 שלא עשו זאת. המחקר בדק איך הנערות השתנו לאורך השנים ומי בנות המזל שזכו ליפול לזרועותיו המסוקסות של בונד.

אז ככה. המועדפות על בונד הן צעירות, רזות, ולא מרכיבות משקפיים.
הגיל הממוצע: 26.
27 אחוז הן בלונדיניות. 40 אחוז עם שיער שחור. 19 אחוז חום. 9 אחוז ג'ינג'יות. מתוך אלה זכו להיכנס למיטתו של 007: אלה עם השיער הכהה.
18 אחוז עם שיער ארוך לעומת 22 אחוז עם שיער קצר. במיטה עם ג'יימס: אלה עם השיער הארוך.
25 אחוז עם מבטא אמריקאי. 43 אחוז עם מבטא אירופי. מתפתלות עם בונד: האמריקאיות.
75 אחוז לבנות. 8 אחוז אסיאתיות. 7 אחוז שחורות. לפעמים ערביות או הודיות. לא התפרסמו נתונים לגבי איזו עדה פרוצה יותר.
אחת מחמש מתה בסוף הסרט. סתם שתדע. אה, ועוד אינפורמציה חשובה: שתיים מהנערות ניסו להרוג את בונד לפני שנכנסו איתו למיטה; שתיים ניסו להרוג אותו תוך כדי הסקס; עשר ניסו להרוג אותו אחרי הסקס.

החוקרים היו מאוד רציניים במחקר המרתק הזה. "בכל סרט של בונד יש כמה נערות שמנסות לפתות, להסיח את הדעת ולעזור לבונד במשימות שלו," אומר הפרופסור לתקשורת קימברלי ניונדורף מאוניברסיטת קליבלנד באוהיו, "ולפחות אחת מהן היא אישה הרפתקנית, ערמומית, עם ביטחון עצמי ועם שם שמצביע על פרובוקטיביות: פוסי גלור ו-האני ריידר לדוגמה".

החוקרים גם בדקו את התפתחות נערת בונד לאורך השנים. בסרטים האחרונים השיער של נערת בונד התקצר והיא נעשתה מופקרת יותר. היא גם נעשתה חשובה יותר ומקבלת יותר זמן מסך. אבל נערת בונד עדיין נכנסת לסטריאוטיפים עתיקי היומין ומבצעת את תפקיד האישה בנאמנות שוביניסטית ראויה לציון. "גופן של נערות בונד ימשיך להיות מושך לנצח," סיכם הדו"ח, והוסיף: "העונש האולטימטיבי לנערת בונד על כך שהיא מעזה לאיים על הגיבור הגבר הוא מוות. המחקר הזה מוכיח שסרטי בונד הם סקסיסטיים, ושבונד הוא שוביניסט שלא אכפת לו להיפטר מהבחורה אחרי שהוא מציל את העולם".

אז בונד שוביניסט, מה?
תמשיכו לחקור, חבר'ה. אתם עושים עבודה מצוינת. בינתיים, הנה התוספת שלנו לפרויקט החשוב הזה: