טבליות ויאגרה יכולות להיות לפתור הרבה בעיות מביכות של גברים בחדר המיטות, אבל האם ידעתם שהן יכולות גם לגרום ללא מעט בעיות? מעבר לצרות כמו כאבי שרירים, בחילה ובמקרים קיצוניים זקפה שלא נעלמת, טבלית הקסם הזאת עלולה לגרום לכמה תופעות מאוד לא סימפטיות – ולעיתים אף למוות.

על פי מחקר שפורסם באתר האינטרנט WebMD, בשנה הראשונה שבה השיקו את התרופה דווח על למעלה מ-500 מקרים של מוות כתוצאה ממנה. חשוב להדגיש כי מדובר במקרי קיצון נדירים מאוד, אך זה יהיה שקר גס לומר שוויאגרה לא הייתה אחראית לכמה תופעות לוואי ביזאריות מאוד. הנה כמה דוגמאות "טובות".

1. ההתקף של סטיבן צ'ו

סטודנט אמריקאי תועד בינואר השנה כשהוא תחת התקף פסיכוטי לחלוטין. הכל קרה בשדה תעופה בפוקט תאילנד, אחרי שצ'ו החליט לנטול מספר כדורי ויאגרה לפני הטיסה שלו לדרום קוריאה. לא ברור אם הוא תכנן לקיים יחסי מין על הטיסה - מה שכן ברור זה מה קרה לו לאחר מכן.

צ'ו התפשט, התהלך עירום ברחבי הטרמינל והתנהג באגרסיביות כלפי עוברי אורח. על פי עדויות של אנשים במקום הסטודנט האמריקאי התחיל לפזר צואה ברחבי האולם וכאשר מאבטחים ניסו להשתלט עליו, הוא זרק עליהם את הגללים שלו. בסופו של דבר, הוא נעצר על ידי המשטרה ולאחר שהוא התאושש מהשפעת הכדור, הוא טען שהוא לא זוכר כלום מאותם רגעים – גם לא אחרי שהראו לו את התיעוד המביך.

2. האוזן של הפנר

A post shared by Hugh Hefner (@hughhefner) on

מייסד פלייבוי הוא אחד הצרכנים הידועים ביותר של טבלית הוויאגרה, ובהתחשב בעובדה שהוא חי עד מעבר לגיל 90, זה בטוח לומר שהוא לקח אותה במשך שנים. על פי אנשים הקרובים לו, הפנר סבל מאחת מתופעות הלוואי המוכרות ביותר של ויאגרה – אובדן שמיעה.

לטענת מספר מחברותיו, מייסד פלייבוי היה חירש לחלוטין באוזן אחת ושמע בקושי בשנייה. למעשה, השמיעה שלו הייתה במצב גרוע כל כך, שהדרך היחידה לתקשר איתו הייתה לדבר ישר אל תוך האוזן "השומעת" שלו. למרות זאת, הוא תמיד נהג לומר שהוא מעדיף להמשיך ולקיים יחסי מין מאשר לשמוע – לא מפתיע.

3. על העיוורון

A post shared by Ксения (@kseniya_alien) on

מעבר לסכנת אבדן השמיעה, מתברר שוויאגרה גם יכולה לגרום לאובדן בכושר הראייה ולעיתים אף לעיוורון. על פי הדיווחים של מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA), לאורך השנים דווחו 43 מקרים של עיוורון כתוצאה מסיבוך שהתחולל מנטילת הטבליה – שזה בדיוק מה שקרה לטום קאוליץ.

לטענתו של גיטריסט להקת הרוק Tokyo Hotel, הוא סבל מהתופעה הזאת במהלך סבב הופעות שלהם באסיה בשנת 2010. קאוליץ התעורר בוקר אחד אחרי נטילת הכדור עם כאב ראש נוראי ואובדן ראייה חלקי. הגיטריסט בן ה-20 התאושש בסופו של דבר, אבל כבר קרו מקרים שבהם גברים אחרים איבדו את ראייתם לחלוטין.

4. מת בשיבה טובה

A post shared by Broccoli (@broccoli_mag) on

תאמינו או לא, אבל ביפן ישנה תופעה של "מלונות אהבה" – וכן, זה בדיוק מה שאתם חושבים שזה. בשנת 2005, אחד המלונות הללו בטוקיו הפך למקום משכבו האחרון של קשיש שהגיע למקום עם נערת ליווי צעירה.

על פי הדיווחים בתקשורת המקומית, נערת הליווי סיפרה לפקידת הקבלה שהקשיש נטל ויאגרה ובסוף המשגל הוא היה "המום לחלוטין" – מה שעורר את חשדותיה של הפקידה. כשהיא נכנסה לחדר, היא גילתה את גופתו שרועה על המיטה ללא רוח חיים. מאוחר יותר, כשהגיעו החובשים, הם נאלצו לסחוב את הגופה בכוחות עצמם כי המסדרון של המלון היה צר מדי בשביל האלונקה.