הצצה על זוג דרך דלת (צילום: Daniel Ha, Istock)
כנראה שאין לכן שום דרך למנוע את זה | צילום: Daniel Ha, Istock

 אחיות יקרות, הנה בשורה שצפויה להרעיד לכן את המחשוף ולשגר אתכן למרמור קשה כאילו מדובר בימי טרום הווסת. רואות את הגבר שכרגע מחנה את עצמו בצד השני של המיטה שלכן, אותו אחד שהבטיח לכן אמונים מתחת לחופה? אז ככל הנראה שבשלב מסוים במשבצת החיים שלו הוא יפתח חזייה לבחורה אחרת – וכנראה שלכן אין שום יכולת למנוע את זה. ואם זה לא ברור לגמרי, אז תנו לי לשלוף את המרקר ולתת בהדגשה: הגבר שלכן צפוי לבגוד בכן לא כי הוא מניאק כמו שהחברות שלכן טוענות, אלא מפני שזה חלק בלתי נפרד מהגנטיקה שלו, ממש כמו כרס בגיל 40.

בגידות: לא רק אצל מולטימיליונרים

בשבועיים האחרונים הביזנס של שגרת הבגידות סוער כמו בריכת גלים, והכול בגלל שמוק אחד שהוא ספק שחקן גולף ספק ניפומן, שהעיף את הנושא לכותרות, פתח את סכר הבגידות וכולנו נרטבים מקנאה. טייגר וודס, שהיה מודל לחיקוי עבור האצולה הבהירה בארץ האפשרויות, הסמל לאיש משפחה למופת וכל הבולשיט שהדביקו לו קודקודי המרצ'נדייז שחגגו לו על התחת, הוא בסך הכול עוד בוגדן שפל שמתקתק נשים צעירות בשלל תנוחות כמו שכל גבר חולם לעשות.

האם רק כוכבי ספורט ומולטי מיליונרים נופלים על בגידות בנשותיהן החוקיות? צר לי לבשר, אבל בגידות הן מאסט גם עבור פשוטי עם ללא כסף או מעמד של שחקני גולף מצליחים – וכדאי שכל הנשים באשר הן יתחילו להפנים את המסר. אז רגע לפני שארגוני הפמיניסטיות ושאר נשים זועמות שולפות את מסרקי השפמים שלהן ומחכות לי בסמטה חשוכה, הכנתי לאומה מספר נקודות מפורטות שיסבירו מדוע גברים חייבים לבגוד. מכיוון שמדובר בנושא רגיש נעזרתי במספר גברים בוגדניים, כדי להבין אחת ולתמיד: מה גורם להם לחזור אחרי שעות מהקניות בסופר, ולספר לאישה החוקית שהיה חפץ חשוד ברחוב.

סיבה ראשונה: כישלון השיטה

בדיוק כמו הקומוניזם, מונופול של חברות וגברים שהולכים עם בנדנה על היד, גם המונוגמיה היא עוד ניסיון חביב שלא מחזיק במבחן המציאות ודינו להיכשל. כי בניגוד לנאמנות לקבוצות ספורט או מפלגות ממשלתיות, אי אפשר לצפות מגבר שיישאר נאמן לאותה אישה רוב חייו. 

"תשאל כל גבר שנשוי למעלה מחמש שנים והוא יגיד לך את אותו הדבר בדיוק", אומר אודי, ערס חביב שבוגד באשתו בלי בושה ומחזק את התזה. "גבר לא יכול לשכב עם אותה אישה עד יום מותו, ולא משנה איך היא נראית וגם לא משנה אם הוא אוהב אותה או לא, זה משהו שגדול מאתנו. תשמע, אני נשוי כבר כמה שנים טובות ובהתחלה לא האמנתי שאבגוד, אבל כמה אפשר לטעום מאותו הדבר? בהתחלה יש התלהבות, אבל אחרי שהשגרה נוחתת ואתה מכיר את כל מה שצריך להכיר לעומק, אתה מתחיל לנדוד למקומות אחרים במחשבות. ממחשבות למעשים המרחק הוא קצר וככה כל הגברים ימצאו את עצמם בוגדים בשלב זה או אחר, כי ככה אנחנו בנויים".

סיבה שנייה: כי ככה אנחנו בנויים

אתן זועמות לגמרי עכשיו? בצדק, אבל רגע לפני שאתן משליכות את הבגדים שלנו למדרכה ושוכרות בלש פרטי, תנסו להבין שככה היושב במרומים תיכנת אותנו, אז אולי תנסו לפנות אליו קודם?

במקרה שלא ידעתן, נשמח להוציא את המגאפון ולבשר: אנחנו יצורים חרמנים ביותר, ובמבחן בין חרמנות למצפון, החרמנות תמיד תנצח בסופו של דבר. מלבד ניתוחי סטטיסטיקות של שחקני כדורגל ובהייה ארוכה בנקודות לבנות בקיר, המוח שלנו עסוק ברוב שעות היממה בישבנים ומחשופים ובעצם כל מה שמכוסה בבד ולא שייך לנשים החוקיות שלנו. את האצבע המאשימה אפשר להפנות לאובר כוסיות ברחובות, ללבוש פרובוקטיבי מדי, למפרסמים שדואגים לתקוע לנו את הבזז' של בר רפאלי באמצע הפקק ועוד ועוד.

סטוצים בנישואים (צילום: Vitalii Gubin, Istock)
כמה פעמים אפשר לאכול סטייק? | צילום: Vitalii Gubin, Istock

 
"זו בעיה, אנחנו כל הזמן חרמנים". הדבר הכי קרוב להצהרת בלפור הזו שייכת לרועי – עוד אחד שלא מתבייש לבגוד באשתו כבר שנים ארוכות. "אני יוצא לרחוב, אני חרמן, אני רואה טלוויזיה או פרסומות, אני חרמן. הפיתוי הוא עצום, וזה הופך להיות לבעיה גדולה מאוד אחרי שההתלהבות מאשתך דועכת. מה שקורה הוא שהרעב הזה חייב להיסתם איכשהו וזה מוביל לבגידות. כל הגברים ככה, אין מה לעשות".

כולם?
"כל מי שיש לו יצר בריא ויודע שהוא לא ייתפס בוגד. כמובן שהרבה גברים עושים את זה בחו"ל וכאלה, אבל צריך להבין משהו, לבגוד זה לא אומר לנהל עכשיו רומן ארוך עם המזכירה שלך. המון אנשים פשוט הולכים לזונות מדי פעם, משחררים קצת לחץ וחוזרים לאישה כאילו הכל טוב".

סיבה שלישית: כי פשוט התחלתן להגעיל אותנו

לא נראה לנו שבכתובה של החתונה צויין שמיד אחרי שנגמר ירח הדבש יש לך רשיון להעמיס על עצמך 12 קילו, לזנוח את הביקיני ליין לטובת גידול חופשי ולהסתובב כל ערב עם הקפוצ'ון הסרוח שלנו שגדול עלייך ביותר מדי מידות. העובדה שחלק מהנשים החליטו שחשבון בנק משותף זו סיבה מספיק טובה לרדת מאופני הספינינג ולהתמזג עם הפוף בסלון, היא גם הסיבה שתגרום לנו בסופו של דבר להאיץ בפאסט פורוורד את תהליך הבגידה. 

 "אחי, שיהיה ברור משהו אחד, הגברים היום הרבה יותר מושקעים מהנשים שלהן וזה למה המון גברים מתוסכלים והולכים לבגוד", זורק פיני, בעל ותק של שנים בתחום, עוד פניני חוכמה. "זה ידוע שרוב הגברים מתבגרים יותר טוב מנשים וזו בעיה עבורן. אנחנו הולכים לחדר כושר, שומרים על עצמנו. הן אחרי כמה לידות כבר מאבדות צורה. איך תישאר נאמן לאשתך שכבר מזמן לא אטרקטיבית כשבחוץ אתה רואה את כל הפצצות האלו?"

סיבה רביעית: כי אנחנו פאקינג יכולים

אולי חייבים להיות כוכבים נערצים בשביל להריץ כזה מסדר של בייבס כמו ידידנו טייגר, אבל גם הפושטים מבינינו נמצאים מרחק החלטה אמיצה מלהיכנס לרשימה של בוגדנים לצד כוכבי קולנוע, מוזיקאים, ראשי ממשלות והשכן שלנו מקומה ראשונה. 

בעידן שבו הערים הגדולות שופעות זימה, האינטרנט מספק אופציות להתערבב ללא מאמץ ואפילו טבעת נישואין רק מדליקה עוד יותר את השאפות, אז לא מפתיע שסירת המוסר שלנו מתפתלת בים של פיתויים, והאמת? בכלל לא בטוח כמה אנחנו רוצים ללבוש את חגורת ההצלה. "היום זה כל כך קל לבגוד ובגלל זה גם כולם בוגדים," ממשיך פיני בנאום התוכחה שלו " גבר שרוצה לבגוד יעשה זאת בשנייה, וזה באמת מה שקורה בפועל. נאמנות לאישה אחת? כנראה שאין חיה כזו".

>> סיכום ביניים: רשימת המאהבות של טייגר וודס