אין תמונה
הבהרה: קים קרדשיאן לא מתמחה ברפואת שיניים; היא נמצאת פה לשם המחשה בלבד | צילום: none

מרפאת שיניים היא אחד המקומות שאתה הכי פחות רוצה להגיע אליו - אבל מה אם היינו אומרים לך שבזמן שקודחים לך בשיניים אתה תזכה לבהות במחשוף עמוק של הסייעת שמטפלת בך? הרעיון הזה בדיוק הוא הקו המנחה של מרפאת שיניים פורצת דרך במינכן, שכל עובדותיה מתלבשות בתלבושות בוואריות חושפניות כדי לשמח את המטופלים.

לדברי ד"ר מארי קתרין קלארקובסקי, המנהלת את המרפאה במינכן, הרעיון נהגה במוחה בעת שבחנה את התנהגות הגברים בפסטיבל אוקטוברפסט. הפסטיבל הגדול בעולם נערך מדי שנה במינכן במשך כ-16 ימים והוא כולל שתיית בירה בווארית, אכילת מטעמים מהמטבח הבווארי, שירה וריקוד, וכמובן - לבישת התלבושות המסורתיות, הכוללות בדרך כלל חיוך גדול ומחשוף נדיב במיוחד.

>> עוד בהיקס: סרט אימה מהחיים - תסמונות היד החייזרית

מארי, בת ה-41, הזמינה לעצמה ולבנות הצוות עשר תלבושות בוואריות מסורתיות עם מחוך ומחשוף נמוך והתחילה לעבוד. כל תלבושת עולה כמעט 2,500 שקלים אבל ההשקעה השתלמה מהר מאוד. מאז שמארי ערכה את השינוי, גדלה כמות המטופלים שלה בשליש - כולם, אגב, גברים.

אין מה לעשות - סקס מוכר. זה מה שהבין בעל המספרה באוסטרליה שמעסיק חשפניות ובעל חברת הניקיון הצ'כי ששולח לבתי לקוחותיו מנקות בחזייה ותחתונים. זה אולי לא עומד בקנה אחד עם מטרות התנועה לשחרור האישה, אבל אין ספק שזה טוב לעסקים.

"המחשוף מרגיע את המטופלים"

"הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא להפיג את חששות המטופלים", מסבירה מארי. "המחשופים מסיחים את דעתם של המטופלים במהרה ומשכיחים את הכאב. חלק מהמטופלים מתיישבים על הכיסא כשהלסת שלהם כבר ברצפה", אומרת מארי בהומור. "וזה כל מה שרופא שיניים יכול לקוות לו".

לדבריה, "יכול להיות שהמחשוף מסיח מעט את הדעת אבל בשורה התחתונה אני חייבת להיות מרוכזת בעבודתי והמטופל יכול להירגע ולתת למחשבות שלו לנדוד למחוזות אחרים".

אין תמונה
תקדחי כמה שבא לך, לא כואב לי בכלל | צילום: none

לאריסה רוסטיק, אחת הבנות העובדות במרפאה, מחזקת את ההחלטה העסקית: "אני מעדיפה לעבוד בתלבושת הבווארית. אני נהנית להיראות טוב בעבודה ופשוט הרבה יותר כיף עכשיו".

אבל התלבושות זה לא סוף הסיפור. כדי להחיות את התקופה ולהשלים את האווירה, המרפאה, המשתרעת על שטח של 250 מ"ר, עוצבה כמו בקתה אלפינית עם אח פתוח, קרניים של צבאים תלויים על הקירות וספסלי עץ בחדר ההמתנה.

רוצים לראות איך המקום נראה מבפנים? צפו בכתבה באתר tz-online. היא בגרמנית, אבל יש דברים שלא צריך להסביר במילים ועדיין ברורים בכל השפות.

תודה לאתר HIX, שלפחות מבחינתנו, מועמד לתואר תגלית השנה. כנסו ותגלו למה.

>> בריטניה: חייל השאיר הצעת נישואים בטלפון - לאישה הלא נכונה