ג'סטין ביבר (צילום: Ethan Miller, GettyImages IL)
כמה אמרתם? | צילום: Ethan Miller, GettyImages IL

כל נער אוהב לבזבז כסף. גם ג'סטין ביבר, "ביבס" כפי שקוראים לו מעריצים ו"חברים" שחיים על חשבונו, אינו שונה. אלא שלביבר יש קצת יותר מ-50 שקלים לבזבוזים שקיבל מאבא עבור כמה שעות של שקט בבית. ביבר הרוויח כ-300 אלף דולר עבור הופעה, תוסיפו לזה תמלוגים, מכירת מוצרים נלווים וחוזי פרסום כמו זה שעשה לאחרונה עבור קרם נגד פצעי בגרות, עליו קיבל 3 מיליון דולר, ותקבלו הון המעורך בכ-53 מיליוני דולרים טבין, תקילין ומצלצלין.

הבית של ג'סטין ביבר (צילום: Splash News, Splash news)
מוכרים אותי. הבית של ג'סטין ביבר | צילום: Splash News, Splash news

למרות שלא בטוח שהוא יודע להתגלח, ביבר יודע טוב מאד לנפנף בשטרות, אבל גם להשקיע את כספו בנכסים. לבחור יש מסוק פרטי (חובה, לא?) בעזרתו הוא משתנע ממקום למקום, וגם שני בתים בארה"ב. הבית ה"צנוע" של ביבר נמצא באטלנטה, מדובר ב"חור" בגודל 12 אלף מטרים רבועים ובשווי 5 מיליון דולר. הבית השני הוא בית-אחוזה בקליפורניה, שם הוא מתגורר בעצמו, אותה רכש לעצמו ביום הולדתו ה-18 עבור 11 מיליון דולרים נוספים. לפני ביבר התגורר באחוזה לא אחר מאשר אשטון קוצ'ר, ששילם שם שכירות בגובה 50,000 דולר לחודש. האחוזה, ששטחה הכולל 9,400 מ"ר "בלבד", בנויה בעיקר מפלדה ומזכוכית ומאובזרת בריהוט מודרני ובמערכת סאונד משוכללת. יש בה חמישה חדרי שינה, בריכה מפוארת וכמובן דק רחב ידיים, שיהיה איפה לתפוס שמש. כל זה כבר הפך הרבה פחות רלוונטי, לאחר שג'סטין החליט שנמאס לו והעמיד את הבית למכירה.

את הבית הקודם שלו, במולדתו קנדה, מכר ביבר כשעבר לארה"ב, אולם השמועות האחרונות מדברות על כך שהתעניין בקניית בית חדש שם, אולי לאור המחאה הציבורית שקמה במטרה לגרשו מארה"ב בשל הרגלי עישון הסמים שלו (שגם הם לא זולים, אבל נפזר את העשן הזה בהמשך).

ג'סטין ביבר נעצר על ידי שוטרים
פוזה אופיינית

מעבר לנדל"ן, מתעניין ביבר גם במכוניות פאר. במוסך האחוזה חונות, זו לצד זו, מרצדס בנז ספורטיבית, ועוד אחת מסחרית, קאדילק שחורה, ריינג' רובר, פורש טורבו 997, פרארי "430F" שחורה ונאווה, פרארי 458 ביבוא אישי מאיטליה, למבורגיני "Aventador", אאודי "8R" מנומרת ואופנוע שחור שנעשה בהזמנה אישית, אותו קנה לעצמו ג'סטין ליום הולדתו ה-19 והוא מכנה ה"באט-בייק" שלי".

ג'סטין ביבר פרארי
הפעם בפרארי

כדי לתחזק את כל הראוותנות הזו, צריך מישהו שגם יעבוד, נכון? לביבר יש צוות של סטייליסטים, שומרי ראש, משרתות, טבחים ואנשי משק. מזל שהרבה יותר קל לשמור על סוג כזה של אורח חיים בבית עם שפע של מקום וצי רכב רחב מפנק. ככה יכול כל אחד מהעובדים יכול לקפוץ רגע לעשות שליחויות או לקנות לביבר בגדים, עליהם מוציא הנער 50 אלף דולר בשבוע ומפרנס לא רע כמה מהמעצבים הנחשבים בעולם.

ג'סטין ביבר וסלינה גומז
השקיע בה. ג'סטין וסלינה גומז

השבוע נחגוג את חג האהבה, וכמובן שגם בתחום הזה יש מה ללמוד מג'סטין. באחד מחגי האהבה הקודמים, בהם עדיין יצא עם סלינה גומז, הצליח ביבר להוציא על דייט מושקע במיוחד 25,000 דולר. הוא הטיס את סלינה במסוק לארוחת ערב רומנטית, שם חיכתה לה חנות פרחים שלמה. על פי דיווחים שונים, הוציא ביבר על סלינה בזמן שהיו יחד סכום של כמעט מיליון דולרים! וגם זה לא עזר, את המסקנות תסיקו לבד.

אין תמונה
היו זמנים

בכל מקרה כדי להתאושש מהפרידה מסלינה, בחר ג'סטין לצאת עם פמלייתו לחופשת סקי בהרי קולורדו. עניין פעוט של כמה מאות אלפי דולרים. בתום החופשה רצה הנער ככל הנראה נחמה נוספת, נשית יותר, והמשיך לערב קסום במועדון החשפנות הידוע "מלך היהלומים" (King of Diamonds) במיאמי, שם הוציא בערב אחד בלבד 75 אלף דולרים. בעל המועדון לא התאפק וצייץ את גודל המאורע בטוויטר כפי שכולנו ראינו, אך לא ענה על השאלה איפה שמרו הבנות המאושרות את כל השטרות האלה?

ג'סטין ביבר במועדון חשפנות  (צילום: mako)
ביבר במועדון חשפנות. 75 אלף דולר בערב אחד | צילום: mako

למרות שהכחיש כי הוא משתמש בסמים, במהלך פשיטה משטרתית על ביתו (שהגיעה בעקבות תלונות שכנים על רעש) מצאו השוטרים סמים קלים וגם אנשים שהשתמשו בהם. שתי צנצנות גדולות מלאות בעוגיות מריחואנה נמצאו "זרוקות" בבית, ומעדויות של מקורבים עולה כי ביבר מוציא כ-8,000 דולרים מדי שבוע על מריחואנה. על פי עלות המריחואנה בימים אלה במרכז הארץ, מדובר במשהו כמו 2 קילוגרם עשב בשבוע. מעניין מי הסוחר שלו, או מה מספר הטלפון שלו.

אין תמונה
השמועות מדברות על 2 קילו עשב בשבוע. ילד רע עד הסוף

סביר להניח שיש מאחורי ביבר מישהו עם סוג כלשהו של חוש פיננסי, אבל ברור כשמש שה"קופה הקטנה" נמצאת בבעלותו הבלעדית. האם יצליח מסחרית ברמה מספקת כדי לשמור על סגנון החיים הראוותני שלו? ימים יגידו.