רובנו יושבים במשרד כל היום ועובדים קשה עבור כספנו. בכתבה הבאה אנחנו לא באים לטעון שזה רע לעבוד קשה ולהיות חרוצים, ממש לא. מה שאנחנו הולכים לטעון הוא שזה אפילו טוב יותר להרוויח המון כסף ממש מהר ובאמצעים מקוריים יותר.

הקים בלוג וזכה בחוזה שמן תוך חודשיים

כריסטיאן לנדר
כמה קשה זה להקים בלוג? לא קשה. כריסטיאן לנדר | צילום: wired.com

זאת השיטה הכי מעוררת קנאה שראינו לעשות כסף: לחשוב על רעיון לבלוג טוב, להעלות אותו לאינטרנט, להפוך למיליונרים. כריסטיאן לנדר יצר בלוג שנקרא "דברים שאנשים לבנים אוהבים" – בלוג העוסק בגישה מדעית שמסבירה, ובכן, איזה דברים אנשים לבנים אוהבים. חודשיים בלבד לאחר מכן, 15 מיליון איש נכנסו לקרוא את מה שיש לבלוגר הצעיר להגיד, מה שהוביל הוצאת ספרים מוכרת להחתים את לנדר על חוזה של יותר ממיליון שקלים לכתיבת ספר בנושא. גם הספר, אגב, היה רב מכר.

כתב אפליקציה תוך חודש וחצי והפך למיליונר

איתן ניקולאס
מסקנה מהסיפור הזה: לפעמים שווה להיות בחובות. איתן ניקולאס | צילום: wired.com

איתן ניקולאס לא הצליח לשלם משכנתא, ותשלומי בריאות על התינוק החדש שלו ושל אשתו העיקו עליהם. הוא נזכר שקרא איזו כתבה על מישהו שהרוויח מיליון שקלים בזמן מהיר כשעשה אפליקציה לאייפון, ואמר לעצמו, למה בעצם שאני לא אעשה דבר דומה. אז הוא עשה. היה לו קצת ניסיון במחשבים, זה נכון, אך זה היה שינוי כי הוא לא עשה מעולם דבר דומה. בגלל שזכר משחקי יריות שאהב בילדותו, החליט לכתוב אפליקציית יריות. במשך חודש וחצי עבד יום וליל. ביום הראשון של ההשקה הרוויח 1,000 דולר. ביום השני 2,000. ביום השלישי הייתה ירידה חדה ל-50, וזה נשאר כך למספר שבועות. הוא החליט לשנות גישה, והתחיל למכור את הגרסה בחינם כשאת הכסף הוא עושה רק משדרוגים לאפליקציה. 2 מיליון אנשים הורידו את המשחק, וכמות נכבדת של אנשים הורידה את השדרוג תמורת 3 דולר, מה שפתר את בעיות המשכנתא של ניקולאס.

עובד שעות ספורות בשבוע, מרוויח מה שכל קוראי הכתבה עושים בשנה

מרקוס פרינד
והוא אפילו לא למד בשום מקום. מרקוס פרינד | צילום: nytimes.com

בכתבה מהניו יורק טיימס מתואר מרקוס פרינד כמי שעושה את הכסף (הרב שלו, יש לציין) מדירת 83 מ"ר. הקריירה של פרינד היא ככל הנראה החלום הרטוב של רובנו: עובד מעט – מרוויח הרבה. הוא חשב על אתר היכרויות תוך לימוד עצמי של תכנות בשפת ASP. האתר הפך לפופולארי במיוחד, עם מיליוני מבקרים. מיליונרי מבקרים, מיליוני דולרים לחשבון הבנק שלו.

מאה אלף דומיינים עבור חצי מיליארד שקלים

יון יה
המשימה שלכם: לחשוב על מאה אלף הדומיינים הגדולים הבאים | צילום: mikes-marketing-tools.com

זה סיפור לא רע בכלל, שבמסגרתו בחור סיני אמריקני בשם יון יה, שהפך למולטי מיליונר במונחים אמריקאים ולכמעט מיליארדר במונחים ישראלים. בנובמבר 2004 יה הרוויח 164 מיליון דולר על מכירת 100,000 דומיינים, במה שמהווה את הכלל הכמעט ראשון בעסקים: תקנה בזול תמכור ביוקר. היום הרבה פחות קל לעשות את זה, אבל הרעיון ברור: לחשוב מחוץ לקופסה וליישם את זה.

לסיום: תכינו ריבות

נער בשם פרייזר דוהרטי התחיל להכין ריבות לפי מתכונים של סבתא שלו. הוא עבר מבית לבית באדינבורו, סקוטלנד. זה הצליח לו. הוא עזב את הלימודים בתיכון והקדיש את עצמו למכירת ריבות במשרה מלאה, עד שאף קיבל הצעת רכישה מחברה גדולה. הוא לווה 9,000 דולר מהבנק והתחיל לקחת את עצמו ברצינות, עד שהגיע למצב שהוא הוא משווק למאות חנויות. כיום הוא מיליונר.

פרייזר דוהרטי
עכשיו תנסו אותו דבר עם סלט הבורגול של סבתא שלכם | צילום: bittenandbound.com

המסר שלנו, אם כך: זה אפשרי. אפשר לצאת מהשגרה היום יומית הזאת של העבדות למשרד ולעשות משהו מועיל יותר לארנק שלכם. הבעיה: בכל זאת נדרש כישרון במשהו. הפיתרון לבעיה: לכל אחד יש משהו שהוא טוב בו, אפילו אם זה היכולת לזהות שהריבה שסבתא שלך מכינה היא הדבר הגדול הבא.

>> המיליארדרים הצעירים בעולם