אוסטרליה: סיפור הצלחתו של קרל בראון, תושב העיר בריזביין, מוגדר בעיני רבים במדינתו כלא פחות מסנסציוני. למרות זאת, אם תשאלו אותו, הוא כנראה יעדיף להגדיר אותו כ"מטורף".

אז מה קרה שם? מתברר שבראון הפך לכוכב בארצו לאחר שתוך כמה שנים בודדות הוא הצליח להפוך השקעה של כמה אלפי דולרים לעסק בשווי מאות מיליונים. לא רע עבור נער שבצעירותו נזרק מביה"ס וכולם חזו לו עתיד בינוני.

את בית הספר התיכון עזב בראון כשהיה בכיתה יא', אבל הוא היה מוכר כתלמיד בעייתי כבר כמה שנים לפני כן, ולמעשה, הוא בעצמו סיפר שהוא נחשב לתלמיד גרוע כל כך שאחת המורות אמרה לו כבר בגיל צעיר שלא צפוי לצאת ממנו כלום.

"אני ממש זוכר שהמורה שלי אמרה לי שאו שאגמור בכלא או שאמות בגיל צעיר", הוא מספר. "אני מניח שהיא מעט הגזימה, אבל זה לא הפריע לי. אם מישהו בגילי היה אומר לי דבר כזה הייתי נעלב הרבה יותר".

וכך, בגיל 16, בראון עזב את ביה"ס, ויתר על המחברות ושיעורי המתמטיקה בשביל לעבוד יחד עם אביו בחברת בנייה - אך מתברר שהכישרון האמיתי שלו היה בכלל במכירות.

מהר מאוד הוא הצטרף לחברת מכירות בה השתכר כ-900 דולר לשבוע, ולאט לאט הוא התקדם בשורות החברה, עד שהחליט שהחיים כשכיר נחמדים, אבל הוא לגמרי מעדיף להיות הבוס של עצמו ופתח חברה חדשה. 

זה קרה בשנת 2014, אז הוא פתח את INstyleSolar, חברה לשיווק מערכות של פאנלים סולאריים, ומהר מאוד הוא הבין שבחר נכון ובדיוק בזמן. "הרווחתי 700 אלף דולר תוך 12 חודשים. היה קשה מאוד, אבל משתלם", הוא מספר. "היום, חמש שנים אחרי שנפתחה, החברה שלי שווה כבר 110 מיליון דולר". 

לאחרונה, בראון עשה צעד נוסף בדרכו להוכיח למורה שלו בתיכון שהיא טעתה בענק אחרי שחתם על שיתוף פעולה עם ענקית חנויות הכולבו Cosco, במה שאמור להגדיל את רווחיו ולהפוך אותו לאחד האנשים העשירים במדינתו.

"אני יודע שהמון משפחות מתקשות כרגע לגמור את החודש, אז זה נהדר שאני נמצא בנקודה שבה אני יכול לעזור לאנשים", הוא מספר. "זאת תחושה נפלאה לדעת שאני עוזר לאנשים לחסוך בהוצאות החשמל שלהם ועל הדרך, גם תורם לשמירה על איכות הסביבה", הוא סיפר, במה שיכול להפוך בקלות לסיפור השראה עבור רבים מסביב לעולם.