אין תמונה
נשים ואוכל? לא מעניין. גברים מבשלים? הכי מוכר

ישנן לא מעט משרות בעולם שלנו כגברים קשה להחזיק. חלקן מיוחסות היסטורית לנשים (אחות), חלקן פשוט לא מתאימות לנו עקב מחסור בכישורים ארגוניים (מזכירה) והשאר - פשוט כי אין לנו סבלנות לילדים וכל מיני דברים קטנים אחרים (גננת). אך למזלנו, יש גם לא מעט מקצועות בשליטה גברית לחלוטין שאפשר לבחור מהם. קבלו את 10 המקצועות הכי גבריים שיש:

שפים

עם כל הכבוד למאסטר שפית החדשה, בכירי הבשלנים בישראל ובעולם הם בעיקר גברים עגלגלים עם מעט שיער על ראשם. קשה להבין איך מקצוע שמקומו במעוז הדעות הסטריאוטיפיות נגד נשים דווקא נשלט על ידי המין הגברי. איילת לטוביץ, אחת השפיות המפורסמות (והיחידות) בארץ מספקת בראיון הזה הסבר לא רע: "מדובר בעבודה פיזית מאוד עם שעות ארוכות על הרגליים ולרוב הנשים זה לא מתאים. חייבים להיות מכורים לאדרנלין שהעבודה הזאת מספקת כדי לשרוד בעסק הזה. נשים שעבדו אצלי במטבח וברחו אחרי שלושה חודשים הודו בפניי שכל מה שהן רצו זה לגדל ציפורניים מטופחות ולעמוד פחות על הרגליים". זה מסביר למה גם זמרים מזרחיים כנראה לא יכולים להצליח בתחום.

פוליטיקאים

שר החוץ אביגדור ליברמן, ארכיון (צילום: ערוץ הכנסת)
אין לנו בעיה להודות: באמת חסרות נשים במקצוע | צילום: ערוץ הכנסת

למרות שבכנסת הנוכחית נבחרו המספר הגבוה ביותר של ח"כיות (21) בתולדות המדינה, הנתון עדיין מדרג את ישראל במקום ה-69 מתוך 150 מדינות (שזה יותר טוב ממקומנו במדעים, היסטוריה ומתמטיקה). הפער בין נשים וגברים בכנסת גדול כל כך בעיקר מכיוון שבתולדות הכנסת כיהנו רק 3 ח"כיות במפלגות הערביות, ואפס במפלגות החרדיות. בעניין ראשי הממשלה כמובן שיש נציגה אחת בודדת (שלא ממש נחשבת למה היא הייתה יותר גבר גבר מכולם), גולדה יקירתנו האחת והיחידה. תכל'ס, אנחנו לא ממש מבינים את המחסור בנשים בכנסת ובעמדות הבכירות; זה בהחלט יחסוך הוצאות משפטיות בתיקי הטרדה מינית.

גנרלים

הרמטכ"ל גבי אשכנזי. ממשיך להילחם בשערורי (צילום: חדשות 2)
איכשהו עם נשים זה היה עובד פחות טוב. או שלא? גבי אשכנזי | צילום: חדשות 2

כן כן, אנחנו עם של גנרלים, וגנרלים הם גברים בכל העולם, זאת עובדה היסטורית. בעוד צה"ל יוכל בקרוב להתגאות באלופה הראשונה בשורותיו (תת אלוף אורנה ברביבאי עתידה לקבל דרגת אלוף ולהתמנות למפקדת המכללות הצבאיות), הצבאות החזקים בעולם קידמו לא מעט נשים בעבר לתפקידי מפתח, אך עד היום לא נרשמה רמטכ"לית באחת מהמדינות המובילות. מבדיקה זריזה עלינו על הסיבה לחוסר הרצון של המין הנשי להישאר במערכת הצבאית. מלבד העובדה שלהבדיל מהגברים, שלעולם ישמחו להיות בחברה שהגיל הממוצע בה הוא 19, נשים מתבגרות ומעדיפות להרחיק מהן את הבחורות הצעירות שיזכירו להן איך פעם הן היו נראות. ניסיתם פעם להתאים תיק ולק לצבע ירוק רעל?

נהגים

החטא ועונשו (תמונת AVI: מונית הכסף)
נשים, אל תעלבו, יש דברים שאתן פשוט עושות פחות טוב | תמונת AVI: מונית הכסף

ואנחנו מדברים על הכל: מוניות, אוטובוסים, משאיות, רכבות ובכלל. "מחקרים" מראים שאין אמת בדעה הרווחת שנשים נוהגות פחות טוב מגברים. אנחנו לא מאמינים לשטויות האלו מכיוון שכפי שאתם רואים, לנשים כבר לא נשארו הרבה תפקידים לאייש – והן פנו לתחום המחקר. הנתון הזה עתיד להשתנות מעט בארץ בקרוב, לאחר שחברת מטרופולין הודיעה שתשכור 75 נהגות אוטובוס חדשות. כשחושבים על זה, אין באמת בעיה שנשים ינהגו, באמת שלא אכפת לנו. שיפצחו גרעינים, שיעשנו "טיים", שיבלבלו את המוח במירס. השאלה היחידה היא – מי יחנה את הרכב אחר כך?

טייסי אל על

נמצא האשם בדלק הסילוני (צילום: חדשות 2)
בתמונה: גבר | צילום: חדשות 2

אחת המשרות הנחשקות במשק הישראלי נשלטת לחלוטין על ידי המין הגברי, וגם בעולם, רק 10 אחוזים מהטייסים בתעופה האזרחית הם נשים. אנחנו חושבים שהסיבה העיקרית היא חוסר היכולת של נשים לתת הוראות והסברים בצורה שמובנת לכולם. דמיינו שאתם יושבים בטיסה לניו יורק ובמערכת הכריזה נשמעת ההודעה הבאה: "היוש חמודים, ברוכים הבאים לטיסה 423 משהו משהו לנמל התעופה המעפן יותר של ניו יורק, הטיסה תימשך בערך חצי עונה של "האנטומיה של גריי" והיא תעבור מעל להרים הגבוהים האלו במרכז אירופה, שם ניקח שמאלה לתוך האוקיינוס עם כל האיים היפים ובסוף ננחת ליד הקניון הענק עם הסיילים ההורסים".

קומיקאים

צילומי רמזור עונה שלישית (צילום: ורד אדיר)
אנחנו יותר מצחיקים. אתן מוזמנות להוכיח אחרת | צילום: ורד אדיר

טוב, עכשיו אנחנו יכולים להגיד משהו שאפילו הנשים מסכימות עליו: נשים, לרוב, לא כל כך מצחיקות. את האמירה הזו ניתן לחזק בכך שבכל העולם, מספר הקומיקאיות קטן מאד יחסית לעמיתיהם הגברים. המחקר הבא מספק הסבר אפשרי: נשים לא נהנות מהומור "נמוך", כלומר הן גם לא יודעות לספק הומור נמוך. עובדה שמקשה עליהם מאד להצחיק את הערסים בני ה-16 שפוקדים את מרבית הופעות הסטנד-אפ בישראל. המחקר קובע גם כי: "בעוד שגברים העדיפו להשתמש בהומור "עוין", שנועד לבסס שליטה ולבקר אחרים, נשים מעדיפות להשתמש בהומור כדי לתחזק מערכות יחסים קיימות ולגרום לאחרים להרגיש טוב". ופה בדיוק הבעיה של הנשים בתחום: אנחנו הגברים ממש לא רוצים לשמוע על זה שהבחור מהבר חזר אלייך בסוף. זה לא מעניין ובטח שלא מצחיק.

סוחרי סמים

איש נושף עשן (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
הערה: אנחנו מדברים על עובדות, לא על המלצות | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

במקצוע הזה קשה למצוא נתונים רשמיים, אבל מסקר שוק שעשינו עולה שתחום המסחר בסמים הוא תחום שכמעט כולו נשלט על ידי גברים. כל ישראלי שטייל בעולם יודע שאת המילים "סטלן" ו"ירוק" יודעים המקומיים כמעט בכל מדינה. תמיד זה מפתיע שרק גברים סטלנים עם מראה מסוכן עושים את הפנייה הנ"ל ולא נשים עדינות ויפות שסיכוי גדול יותר שיצליחו לשכנע ולסגור את המכירה. במחקר הזה שנערך באוניברסיטת אוקספורד בדקו את הנושא וגילו שלגברים יש עדיפות במקצוע בעיקר מכיוון שהם פחות מפחדים או מתביישים במעשיהם. אנחנו מאמינים שהחלוקה קיימת בעיקר כי היסטורית נשים עברייניות התעסקו במכירת מוצר הרבה יותר מושך מצמחים ארומטיים - הן מכרו את גופן. את הקישור הזה עשו גם סוחרי הסמים והנשים בדרום אפריקה שהחליטו במונדיאל שנערך השנה במדינה לשלב בין השתיים ביצירת זונות סוחרות סמים. לזה אנחנו קוראים יזמות עסקית.

ראשי משפחות פשע

זאב רוזנשטיין (צילום: חדשות 2)
למרות שחייבים להגיד: בינתיים לא נראה שהפושעים הבכירים בישראל עושים עבודה טובה מדי | צילום: חדשות 2

בהמשך לסעיף הקודם, נראה שפשע בכלל הוא תחום גברי מאד, אבל אם בסעיף הקודם דיברנו על סוחרי הרחוב הפשוטים, עכשיו אנחנו מתכוונים לכרישים הגדולים באמת, כאלו שעצם אמירת שם המשפחה שלהם נחשב לניסיון סחיטה באיומים. אבל, שימו לב: בדיקה קצרה מסביב לגלובוס מראה לנו שהשליטה הגברית בפשע מתחילה להישבר: בנאפולי מולדת המאפייה, הנשים מתחילות להיכנס לעניינים, בקולומביה בירת הקרטלים שלטה מלכת יופי לשעבר, ורק פה בארץ הכל יבש. אולי עכשיו, כשמרבית ראשי משפחות הפשע בישראל נמצאים מאחורי סורג ובריח, הגיע הזמן של נשותיהם לעשות הפיכה. הן בטוח ימצאו מקור הכנסה קצת יותר מרגש ממחזור בקבוקי פלסטיק.

עסקני ספורט

אבי לוזון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
תראו מה זה, אבי לוזון שוב פעם בנתב"ג. נשים, אתן מפספסות בגדול פה | צילום: מערכת ONE

עם כל הכבוד לאלונה ברקת, תחום עסקנות הספורט בישראל נשלט כמעט לחלוטין על ידי המין הגברי, ששולט גם על הקבוצות והאיגודים בענפי הספורט הנשיים. המצב דומה גם בשאר העולם, כאשר ברשימת 100 האנשים החזקים בספורט קשה למצוא יותר ממספר בודד של נשים. מבדיקה זריזה באתר ההתאחדות לכדורגל עולה כי מתוך 44 חברי ההתאחדות, רק 5 מהם הן נשים, עובדה שקשה לנו להבין. מה, נשים לא אוהבות משכורות מנופחות, נסיעות חסרות תוכן לחו"ל על חשבון משלמי המיסים ובורקסים? אה נכון, בורקסים זה פחמימות, נראה לנו שפתרנו את החידה.

מנהיגים דתיים

הרב עובדיה יוסף ז"ל (צילום: חדשות 2)
בתמונה: שוביניסט | צילום: חדשות 2

לא משנה אם זה ביהדות, בנצרות או באסלאם, המוסדות הדתיים מאוחדים בתפיסותיהם השוביניסטיות. מייסדות אתר זה לקחו את הנושא ברצינות ויצרו גוף נתונים שלם על מצב הנשים בתפקידי דת בכל העולם. אתם בטח שואלים למה אנחנו מחליטים שהאתר מנוהל דווקא על ידי נשים? נגדיר את זה כניחוש מושכל. על ההגמוניה הגברית בתחום מאיימת הרבנית השחורה הראשונה בארצות הברית שמאיימת להפוך לטרנד שלם של מאמות אפרו-אמריקניות שיחליטו להחליף את שירי הגוספל ב"הבה נגילה". אנחנו כאן בערוץ הגברים מברכים על היוזמה הנשית, בכל מקרה כל מנהיגי הדת העולמיים לבושים בשמלות. באמת, תחשבו על זה.

>> את "מלכוד 22" קראת כבר? ומה עם "פחד ותיעוב בלאס וגאס"? 10 הספרים שכל גבר חייב בספרייה שלו