ארוחות יוקרתיות אצל שפים בינלאומיים, מערכות יחסים עם כוכבי פופ ותמונות סלפי עם אלפי דולרים ביד – ככה בדיוק נראים החיים של האליטה החברתית בוונצואלה - המדינה הסוציאליסטית שנבנתה תחת החזון של הוגו צ'אבז והמוטו "להיות עשיר - זה להיות רשע". מוטו? בערך.

בזמן שהכלכלה הלאומית בקריסה חסרת תקדים והאזרחים גוועים ברעב, מתקשים להשיג תרופות ורק מחפשים דרך להימלט מהמדינה - הילדים של שליטי המדינה חיים בבועה נוצצת ומושחתת. במציאות של עושר בלתי נתפס ומנותק מן המציאות ברחובות - נראה שאין מישהו שמנותק יותר מהבנות של צ'אבז עצמו.

מריה גבריאלה, בתו הבכורה של שליט ונצואלה לשעבר, הרוויחה במהלך השנים הון עצמי שמוערך במיליארדי דולרים שככל הנראה מופקדים בחשבונות בנקים ברחבי אירופה. גבריאלה עצמה מתפקדת עוד היום בתור דיפלומטית שמסיירת ברחבי העולם - זאת בניגוד לאחותה הקטנה שעזבה את המדינה הנחשלת לטובת "עיר האורות", פריז. האחות הצעירה, רוסינה צ'אבז עברה ללמוד בסורבון, אבל לא לפני שהסעירה את תושבי ונצואלה עם תמונה אחת שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה, בה היא נראית כשהיא מחזיקה ערימת שטרות גדולה יותר ממה שהאזרח הפשוט בוונצואלה מרוויח בשנה - או אולי אפילו בכל ימי חייו.

View this post on Instagram

A post shared by AmazoniaSur (@amazoniasur) on

בנותיו של צ'אבז הן לא היחידות שגוזרות קופון על השחיתות השלטונית בוונצואלה – גם דניאלה קובלו ממשיכה לעשות חיים, זאת בזמן שחיילים מדכאים כל הפגנה או ניסיונות הפיכה. קובלו היא בתו של דיוסדדו קובלו - ראש הפרלמנט הלאומי לשעבר וסגנו של ניקולס מדורו - הנשיא הנוכחי. מבט אחד בחשבונות המדיה החברתיים שלה מוכיחים שהיא ממש לא נפגעה מהגירעון שפוקד את המדינה, ולמעשה, אם תסתכלו על חשבון האינסטגרם שלה (אשר מונה 134 אלף עוקבים) נראה שהיא חיה כמו אחרון הסלבס; הלטינית הצעירה יוצאת עם זמר הפופ הלאומי עומאר אסדו ונוהגת לבלות בשלל יעדים אקזוטיים ברחבי העולם.

גם החיים של ניקולס מאדורו, נשיא וונצואלה, ממשיכים לנצוץ - זאת למרות המהומות ברחוב. בספטמבר האחרון, הפוליטיקאי המושחת ביקר במסעדתו של "סולט ביי", השף הטורקי השערורייתי, ובזמן שרוב תושבי המדינה לא מסוגלים להרשות לעצמם חתיכת עוף - הנשיא התכבד בצלחת עמוסה צלעות טלה עסיסיות בעודו מעשן סיגר יוקרתי. כמה חודשים מוקדם יותר, היא אלה הבנים החורגים שלו שגרמו לזעם אצל תושבי המדינה.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הבריטיים, וולטר גביריה פלורס ואחיו יוסוול התארחו במשך יותר משבועיים במלון Ritz היוקרתי בפריז (לילה שם יעלה לכם כמעט 600 דולר). הבנים של סיליה פלורס, אשתו השנייה של מאדורו ופוליטיקאית מקומית, עשו בסופו של דבר צ'ק אאוט מהמלון כשתג המחיר הסופי עמד על 45 אלף דולרים – סכום שווה ערך למשכורות של 2,000 תושבים במדינה. סיבה נוספת לכך שהזעם הרב שהצטבר אצל תושבי המדינה אל מול התנהגותם של ילדי העשירים במדינה מוצדק במיוחד.