קרוב לוודאי שלא שמעתם על ווראיות' יוּבידאיה וגם אולי לא על אביו שנכסיו מוערכים בלמעלה מ-5 מיליארד דולר, אבל כנראה ששמעתם על המשקה שסבא שלו המציא – רדבול. כן, יוּבידאיה הוא אחד מיורשי ההון האדיר של משקה האנרגיה ובימים אלו ממש הוא עושה כמיטב יכולתו לנופף בכנפיים ולטוס לכל מקום בעולם, חוץ מתאילנד. ואם אתם שואלים את עצמכם למה, אז זה בגלל שהוא מבוקש שם על הריגה של שוטר.

בספטמבר 2012, נהרג שוטר תנועה בתאילנד בהתנגשות קטלנית ומזוויעה עם פרארי – גופתו נגררה על הכביש לאורך 100 מטרים עד שרכב היוקרה הגיע לעצירה מוחלטת. מיד אחרי הפגיעה, נהג המכונית של הפרארי נמלט מזירת האירוע.

מאוחר יותר, בני המשפחה העשירה טענו שהאדם שאחראי לתאונה הוא הנהג המשפחתי, אבל התגלה כי מי שנסע ברכב היה יוּבידאיה עצמו. הוא נלקח למעצר, שם גילו שאריות של אלכוהול במחזור הדם שלו – שלטענתו הוא שתה אחרי התאונה ולא לפניה. בהמשך החקירה, אחרי שבדקו את מצלמות האבטחה באזור התאונה, ראו כי המכונית נסעה במהירות מופרזת – 170 קמ"ש בכביש בין-עירוני.

יוּבידאיה זומן לבית המשפט על ידי הרשויות, אבל לא טרח להופיע. מאז ועד היום, הוא זומן בסך הכל שמונה פעמים לבית המשפט ולא הופיע מעולם. עורכי דינו, שמכחישים את הטענות נגדו על מהירות מופרזת, סיפקו מגוון סיבות להיעדרו – מנסיעות לצורכי עסקים ועד לזה שהוא חש ברע. משטרת תאילנד והתובע הכללי במדינה נשבעו שהם יסגרו את החשבון עם יוּבידאיה, אבל נכון לעכשיו נראה שרדבול לא רק נותן לך כנפיים – אלא גם כרטיס יציאה מהכלא.

A post shared by siam (@siam_._siam) on

A post shared by siam (@siam_._siam) on

במשך שלוש שנים, התיק נגרר עד שהגיע למבוי סתום. עכשיו, אחרי התנגשות קטלנית נוספת שבה מעורב מולטי מיליונר מהמדינה, התיק חזר לתודעה הציבורית. חוץ מזה, אחרי שנים של ממשלה מושחתת, היום מי ששולט בתאילנד זה הצבא וראשיו הביעו רצון לטפל ביוּבידאיה.

בכלי התקשורת התאילנדים מספרים שיורשי ההון של רדבול שילמו לבני משפחתו של השוטר 100 אלף דולר, כדי שלא יתבעו בעצמם. מעבר לזה, עושה רושם שמעטים הם התושבים בתאילנד שמאמינים שצדק יצא לפועל בתיק הזה. כלומר, אם יוּבידאיה ימשיך להיעדר מהמדינה, אז הוא כנראה ימשיך לחמוק מהעונש. בית המשפט ממשיך לדחות את השימוע נגדו, אבל בשנת 2027 התיק יסגר סופית.