אשת עסקים בלונדינית (צילום: istockphoto)
עכשיו כשאתה ממוקד, אפשר להתחיל | צילום: istockphoto

אם זה מוצא חן בעיניך או לא, אין דרך לברוח מזה: בסופו של דבר תצטרך לעבוד מול אישה. בין אם המול הזה הוא "עם", "מעל" או "מתחת", פשוט זה לא הולך להיות ומוטב שתגיע מוכן. בהנחה שלא מדובר במישהי שזרקת פעם - מקרה אבוד, אין מצב לצאת מזה חי - הנה חמישה כללי יסוד שיעזרו לך לסיים את העסק עם מינימום נזקים.

נשים אוהבות שמקשיבים להן. אז תקשיב

כלל הבסיס: היא לא תסתפק בהנהון מנומס אחת לשלושה משפטים. כשאתה נמצא בדיון עסקי עם אישה כדאי שתקשיב ממש, ואפילו תרשום הערות. כן, האינסטינקט הוא לתת לפטפוט שלה לערסל לך את האוזן בזמן שאתה חושב על דברים אחרים, חשובים יותר (הרכב שהשארת במוסך, הדו"ח שלא הספקת להגיש, הצורה שבה היא מעבירה לשון על השפה העליונה, הגט שתקבל מאשתך אם תמשיך להזיל ריר על כל חצאית תועה), אבל שווה להתאמץ. אם תקשיב יפה, ובהמשך השיחה גם תשתמש במידע שהגברת נידבה קודם, תרשים אותה עד כדי כך שהיא עשויה להסכים לתנאים שלך.

נשים משתמשות במיניות כדי להשפיע עליך. נצל את זה

אישה בשבילך היא יצור מעולם אחר, עם רגשות אחרים, יצרים אחרים, הלך מחשבה אחר ופרונט אחר ואטרקטיבי שמקשה עליך להתרכז. היא לא חייבת להיות אפילו כוסית על - מספיק שהיא מצוידת במחשוף דשן, וכל מה שהיא צריכה לעשות כדי לבלבל אותך זה להישען קצת קדימה או לגעת לך בטעות ברגל.

אבל אתה גבר רציני, ואתה לא הולך ליפול לפח הזה גם אם טומנת אותו פצצה מתוקתקת בחליפת עסקים. להפך, אם אתה קולט שהיא משדרת סקס, זרום עם זה. תסתכל לה בעיניים ותחייך בסבלנות, תראה לה שהבנת שהיא אישה וכל זה, אבל עם כל הכבוד – זה לא מראה לך שהיא יודעת איך לעמוד ביעדים לשנת 2010. ואם היא יודעת, שתסביר לך. הקיצר -- 

נשים לוקחות ללב. אז שמור על הפה שלך

נניח שנכנסה אליך עובדת למשרד וביקשה העלאה. נניח שאתה לא חושב שמגיע לה. אתה יכול להסביר לה בצורה מנומסת שאין שום סיבה או סיכוי שזה יקרה, אבל אז אתה תראה אותה יוצאת החוצה ומוחה דמעה, ובלילות הקרובים אתה תתהפך במיטה בגלל ייסורי המצפון, ובסוף אולי אפילו תיכנע ותיתן לה את ההעלאה – הכל כדי שהיא לא תבכה. מצד שני, אתה יכול לשאול אותה בחביבות למה היא חושבת שמגיע לה העלאה, ולתת לה להגיע לבד למסקנה שלא מגיע.

תבחר לבד איזו אופציה הגיוניות יותר, ובכל מקרה – אם אתה מהגברים ששולפים את הארנק כשאישה מתחילה לבכות, מגיע לך.

משחקים מגונים במשרד (צילום: istockphoto)
תראי, אם את אומרת שזאת הדרך היחידה להתקדם במו"מ... | צילום: istockphoto

נשים קולטות דברים שאתה לא. אז קח לך אישה

מנכ"ל יקר, אם בצוות שלך יש רק גברים ובצוות השני יש לפחות אישה אחת, אתה מתחיל מעמדת נחיתות. ככה זה, אי אפשר לנהל פגישה כשלהם יש מלקטת ולך יש רק ציידים. למי שפספס את השיעור הזה באנתרופולוגיה, הכוונה היא שגברים עוד מימי קדם היו עסוקים בלצוד מטרות גדולות, ואילו נשים היו מלקטות זרעים וצמחים. מאז שום דבר לא השתנה. האישה תהיה עסוקה בלקרוא את שפת הגוף של הצוות שלך ותשים לב לכל הסימנים הקטעים, בעוד אתה ושאר הגורילות תדהרו לקראת המטרה בלי לראות מה אתם מפספסים באמצע. הקיצר, אם אתה הולך לפגישת עסקים – ודא שאתה מגיע עם אישה משלך כדי לאזן את פעולת הליקוט. מה שנקרא, עזר כנגדה.

שים לב: נשים עשויות להיות יותר אינטליגנטיות ממך

זה שיש לך עניבה ותיק ג'יימס בונד שחור מעור, לא אומר בהכרח שאתה יותר אינטליגנט מהבלונדה עם החצאית. שים רגע את האגו בצד ותתייחס לפגישה ממש כאילו היית נפגש, נגיד, עם גבר. אם תזלזל באישה שלפניך היא תרגיש את זה בשניה הראשונה לפגישה שלכם, ואתה תרגיש את זה בשניה הראשונה שהיא תקום מהכיסא ותשאל אותך אם זה נראה לך הגיוני שאתה בוהה לה במחשוף.

מה שאתה צריך להפנים זה שיכול להיות שהיא לא תהיה בלונדה ולא תהיה לה חצאית, היא בכלל תהיה כונפה עם צווארון מכופתר בצוואר, קוקו מרושע ועיניים רושפות כי היא עוד זוכרת איך קראו לה בשמות בכיתה ג'. ואז לא רק שהיא יותר אינטליגנטית ממך, יש לה גם משקע רציני ורצון לנקמה בכל הגברים באשר הם, ובטח באלה שחושבים שהם יותר טובים ממנה רק בגלל שהיא אישה. כשהיא תשלוף את ההערה הסקסיסטית הראשונה אתה תבין שנכנסת לאין מוצא - וטוב, חביבי, לא ייצא לך מזה. הקיצר, כדאי לך להתייחס לכל הנשים שעומדות מולך בכבוד הראוי. אתה יודע מה, אולי אפילו שווה להיסחף עם הכבוד הזה אפילו יותרממה שהיית עושה אם היה מדובר בגבר.

תודה למאמנים העסקיים גיל פרץ ואסף דוידוף, שגרמו לנו לחפש נשים כדי שנוכל להראות להן שאנחנו סוף סוף מבינים אותן.