יש אנשים שקונים למבורגיני, יש אנשים שמקבלים אותו בלי לשלם אגורה, ויש אנשים שהם במצב אפילו מדהים יותר משני הראשונים - ומסתבר שהאפיפיור הוא אחד מהם.

האפיפיור ה-266 במספר, פרנציסקוס, זכה לקבל ישירות לוותיקן למבורגיני הוריקן בעיצוב אישי וממהדורה מוגבלת, במתנה. הלמבורגיני הזו בגרסה ה"רגילה" שלה מתחילה מתג מחיר של יותר מ-200,000 דולר, אז כמובן שזו שהוא קיבל כבר שווה הרבה יותר. אבל חכו, זה אפילו לא הפרט הכי משוגע בכל הסיפור הזה.

כיאה לאפיפיור, האיש הנערץ החליט למכור את המתנה הזו במכירה פומבית, ולהשתמש בכל הכסף למטרות צדקה. ההכנסות מהמכירה יושקעו, בין היתר, בשיקום בתים וכנסיות בעיראק, פיתוח מוקדים באפריקה ובנשים שהיו קורבנות לסחר מין.

נשמע שצריך הרבה כסף בשביל כל המטרות האלה, נכון? אז אל תדאגו. האפיפיור חתם את שמו על הרכב, מה שמיד העלה את שווי הלמבורגיני בעוד כמה מאות אלפי דולרים. רק לשם השוואה, במכירה פומבית שעשה על אופנוע הארלי דייוידסון, השיג האפיפיור 284,000 דולר, פי 10 מהשווי האמיתי שלו. ג'קט של הארלי שחתום על ידו נמכר בכמעט 68,000 דולר ואייפד שהיה לו בעבר נמכר עבור 30,500 דולר.

חוץ מהחתימה שלו, הלמבורגיני גם נושאת ברכה שנתן עליה האפיפיור. אולי לכם זה לא אומר כלום, אבל כמובן שיש אנשים שזה אומר עבורם הכל. הוא בעצמו, אגב, פחות בחור של מכוניות ספורט, בשימוש האישי שלו נמצא רכב פורד פוקוס.