דייג סרטנים (צילום: Matt Cardy, GettyImages IL)
דייג סרטנים יוצא לעוד יום עבודה. הסיכוי שהוא יחזור הביתה בחתיכה אחת: מפחיד | צילום: Matt Cardy, GettyImages IL

"העבודה היא חיינו", אומרת סיסמת החלוצים הוותיקה – אומרת וצודקת. גבר צריך לעבוד ולהרוויח כסף כדי לשים אוכל על שולחן משפחתו, ואם אפשר אז שיהיה כמה שיותר מהכסף הזה. בכל זאת, כבר מתחיל להימאס מהסוזוקי בלנו מודל 98 והגיע הזמן לשדרג.

אז אם כבר לעבוד והרוויח בוכטות של כסף, למה לא ללכת עד הסוף? מצאנו בשבילך כמה ג'ובים משתלמים במיוחד שלא צריך להיות גאון או מלומד גדול כדי לעבוד בהם. מדובר בעבודות מתגמלות מאוד שיכניסו לך משכורת נדיבה,  ועל הדרך גם יעניקו לך חוויה בלתי נשכחת לכל החיים. הבעיה: לא היינו מהמרים שתצליח לסיים את הקריירה החדשה שלך בחיים.

עובד באסדת קידוח נפט בלב ים

אסדת קידוח נפט (צילום: MsLightBox, Istock)
הי, אבל לפחות הנוף יפה. אסדת קידוח נפט | צילום: MsLightBox, Istock

למה זה משתלם: כל אחד עם זוג ביצים מפלדה, שאין לו בעיה לעבוד תקופות ארוכות בחו"ל, יכול למצוא עבודה זמנית בתור פועל באסדת קידוח נפט או גז, אי שם בלב האוקיינוס. העסק רווחי למדי: משכורת של למעלה מ-300 דולר ליום ובלי הוצאות בכלל – זה לא שיש להם סניף בורגר קינג באמצע האסדה – בהחלט צפויה לסדר אותך יפה.
איך תגמור את הקריירה:
קודם כל, קח בחשבון שמדובר באסדה מבודדת לחלוטין מהעולם החיצון. אז נכון, סביר להניח שגם שם תפגוש מוצ'ילרים ישראלים, אבל בכל אופן – לא מומלץ להיפצע ולחלות: כדי להתפנות לבית החולים הקרוב תיאלץ להמתין לאונייה הבאה שתגיע, דבר שקורה רק פעם בשלושה שבועות בערך.
חוץ מזה, הכסף הטוב והריחוק מושכים לעבודה הזאת כל מיני טיפוסים מפוקפקים מרחבי העולם. פישלת בעבודה? עשית פרצוף לא יפה למישהו? אל תתפלא אם תמצא את עצמך נזרק יום אחד למים – ואף אחד לעולם לא ידע מה עלה בגורלך.

מאבטח בחברת "בלקווטר" בעירק

חייל בקו האש (צילום: Matt Cardy, GettyImages IL)
התמונה הזאת מעלה לך חיוך על הפנים? בלקווטר מחפשים אנשים כמוך | צילום: Matt Cardy, GettyImages IL

למה זה משתלם: "בלקווטר" מוגדרת כ"צבא פרטי" – שזה אומר בעצם שהיא חברת אבטחה של שכירי חרב, שמוכרים את שירותי הלחימה שלהם למרבה במחיר. בוש הכניס אותם גם לעירק, שם הם עסוקים בעיקר באבטחת אישים ומתקנים, ליווי שיירות ועוד. הלוחמים, יוצאי יחידות מיוחדות, מתוגמלים בנדיבות – חייל עסוק עשוי להשתכר עד אלף דולר ביום עבודה – והם זוכים לראות עולם, לחוות קצת אקשן ולהתאמן במתקני ההכשרה המתקדמים בעולם. מה רע?
איך תגמור את הקריירה: תעלה על מטען צד למשל, או שתקבל צרור מאיש מיליציה בלב פאלוג'ה. אחר כך כנראה יכרתו לך את הגפיים ויתלו אותך מגשר.

פועל מכרות בסין

פועלי מכרות בסין (צילום: China Photos, GettyImages IL)
וכאן, חברים, נהרגו 30 איש בשבוע שעבר. תלכו בזהירות בבקשה. פועלי מכרות בסין | צילום: China Photos, GettyImages IL

למה זה משתלם: האמת, אלא אם אתה איכר סיני ששכרו עומד סביב הקערית אורז ביום, כנראה שלא נצליח לשכנע אותך שעבודה כפועל במכרה פחם היא ג'וב משתלם. אבל עבור סינים אנחנו מניחים שזאת יכולה להיות עבודה הגונה עם שכר מתגמל – פלוס תוספת סיכון.
איך תגמור את הקריירה: הילכדות במעמקי האדמה, הימחצות בידי סלע או מוות ברעב, צמא או חנק. מה שכן, ביחס לעבר עבודה במכרה סיני היא שיא הבטיחות: אם לפני עשר שנים נהרגו בסין 10,000 כורים בשנה, היום המספר עומד על 2,631 בלבד! אבל אל תדאג: אם תילכד במכרה, יש סיכוי טוב שיצליחו לחלץ אותך. או לפחות, את מה שנשאר ממך.

דייג סרטנים באלסקה

למה זה משתלם: צא לים הפתוח, תראה את העולם הגדול, תנקה קצת את הראש ואולי אפילו תטעם כמה סרטנים ומאכלי ים מהסוג שמגיע לשולחנות במסעדות היוקרתיות ביותר. אגב, הדייגים יכולים להרוויח עד 50,000 דולר עבור כמה ימי עבודה של דיג סרטני ענק משובחים ונדירים במפרץ אלסקה. השתכנעת?
איך תגמור את הקריירה:
בוא נראה: גלים גבוהים שמטלטלים את הסירה, סיפון חלקלק ומכוסה בכפור, סערות תכופות וגשמי זלעפות, מי אוקיינוס על גבול טמפרטורת הקיפאון, כלובי ענק שנזרקים למים בשיא הסערה, עם כבלים ושרשראות מתוחים לאורך הסיפון... בקיצור, תעשה אתה את החשבון. לא בכדי הכתיר אותה פורבס כעבודה הכי מסוכנת באמריקה ב-2008.

טכנאי קווי מתח גבוה בארצות הברית

למה זה משתלם: כי זו עבודת האקסטרים המושלמת: הטכנאי מוטס במסוק זעיר לאזורים מרוחקים ויפהפיים, ומשתלשל הישר לקווי מתח גבוה שתלויים בגובה אדיר מעל פני הקרקע. הוא מצויד בחליפה מיוחדת שמנקזת את זרם החשמל הקטלני, כך שהטכנאי נותר בטוח – לפחות בתיאוריה. עכשיו נשאר רק לזחול לאורך הכבל כשהוא תלוי בין שמיים לארץ, לתקן את התקלה ולקפוץ בחזרה למסוק. כל זה, אגב, כדי שאימא שלך תוכל להכין לעצמה עוד טוסט.
איך תגמור את הקריירה:
התחשמלות, נפילה מגובה עצום, או התחשמלות ואז נפילה מגובה עצום.

>> בודק דאודורנטים, חוטב עצים ופועל ביוב בהודו: העבודות הכי גרועות בעולם
כל העדכונים הכי חמים מהארץ ומהעולם ישירות לנייד
שלחו את המילה מבזק למספר 5000 ותתחילו להתעדכן