מהגר עבודה ברזילאי תושב איטליה עשה את הבלתי אפשרי וזכה פעמיים בפרס הגדול בחישגד המקומי באותו החודש. הזכייה של המהגר, פועל בניין במקצועו, הייתה כל כך מרשימה, שבכירים במשרד האוצר האיטלקי חושדים כעת שצירוף המקרים מושלם מדי והם החלו בחקירת הנושא.

הפרשה החלה אחרי שאותו מהגר (שזהותו כמובן לא פורסמה) קנה כרטיס גירוד בעיר פסקיירה דל גארדה שבצפון איטליה וזכה בפרס של מיליון יורו. שלושה שבועות מאוחר יותר הוא קנה באותו המקום כרטיס גירוד נוסף וזכה בפרס נוסף, הפעם בשווי של 2 מיליון יורו.

בדיקה של חוקרי מס הכנסה חשפה כי שתי הזכיות של פועל הבניין הגיעו לאחר שהעביר לחשבון בנק בברזיל סכום של כ-800 אלף יורו, וכמו כן הם העריכו שהסבירות לזכות בפרס הגדול לבדו כל כך קטנה - שהסיכויים שלו לזכות בו פעמיים בחודש אחד שואפים לאפס.

בעקבות ממצאי החקירה הורה שופט מחוזי להקפיא את חשבון הבנק של מהגר העבודה יחד עם כל סכום הזכייה שעומד על כ-2.4 מיליון יורו (אחרי ניכוי מיסים), וגורם בפרקליטות המקומית התייחס לפרשה וסיפר: "החשוד כנראה זכה בכסף אחרי שעובדים בחברת הלוטו הלאומית הדליפו לו מידע ובשיתוף פעולהמלא איתם".

על פי החשד, פועל הבניין פעל בשיתוף פעולה עם גורמים בחברת הלוטו האיטלקית ואלו אמרו לו איזה כרטיסים לקנות ובאיזה סניף, וכעת המהגר הוא אחד מבין כמה חשודים בפרשה בה מואשמים כל המעורבים בעברות של הלבנת הון.