אם אף פעם לא שמעתם על השייח' חאמדן בין מוחמד בין ראשיד אל-מכתום (או בקיצור - "פאזה"), אז ככל הנראה שאתם לא מעורבים מי יודע מה בבתי המלוכה של האמירויות; מדובר באחד הנסיכים היותר פופולרים בדובאי, פלייבוי לא קטן ואדם עשיר מאוד. כמה עשיר? ההערכה היא ששווי הנכסים שלו הוא בסביבות ה-4.5 מיליארד דולר. כלומר, בואו נגיד שלחשבונות החסכון שלו יש חשבונות חיסכון, זה בערך כמה שהוא עשיר – וכמיטב המסורת, יש לו נטייה להשקיע את מיטב כספו בדברים שערורייתיים.

חשוב לנו להדגיש שכשאנחנו כותבים "שערורייתיים", אין אנו מתכוונים למכוניות יוקרה, מטוסים פרטיים או איים ברחבי המפרץ הערבי – ותאמינו לנו שיש לו את כל אלה. לא, אנחנו מתכוונים להוצאות חסרות פרופורציה על דברים הזויים באמת. הנה 6 דברים בלתי נתפסים שפאזה פתח בשבילם את הארנק:

1. הגמל היקר בעולם

מאיפה להתחיל? טוב, כנראה שיש כאן איזה פער כלשהו, כי אנחנו מתקשים להבין מדוע אדם ישקיע כל כך הרבה כסף על גמל – כמה הרבה? 2.7 מיליון דולרים. כן, הנסיך מדובאי קנה גמל במחיר שלא היה מבייש בית בצפון תל אביב.

מומחים ככל הנראה ינסו להסביר שלא מדובר בחיה רגילה - כמובן. יותר מזה, מדובר בגמל שזכה בתחרות יופי מקומית, תאמינו או לא. מסתבר שצוות מומחים חשב שיש לו את הפנים היפות ביותר ואת הדבשת המטופחת ביותר מבין 17 אלף גמלים אחרים. עוד מתברר שזאת גם תחרות יוקרתית מאוד, כי הבעלים הגאה שלו זכה בסוף בפרס כספי של כ-666 אלף דולר – לא כולל את ה-2.7 מיליון מפאזה.

2. סוסי מרוץ

אם לא הבנתם עד עכשיו, אז פאזה הוא חובב חיות לא קטן – ובמיוחד כאלו שניתן לקנות בהרבה כסף. כמו כן, הוא חובב מרוצי סוסים מושבע שלא מוכן להתפשר על חיה מנצחת. וכמה עולה חיה מנצחת? טוב ששאלתם.

בשנת 2014 פאזה ראה לנכון לקנות סוס מסוג קולט בשווי של 3 מיליון דולר. חשוב להדגיש כי החיה הזו מגיעה ממשפחה מכובדת מאוד של סוסי מרוץ מנצחים והוא גם נחשב לסוס הכי יקר שנמכר באותה תקופה. מאוחר יותר, הם ראו לנכון לקנות שניים נוספים במחיר של 1.8 מיליון דולר כל אחד – אתם יודעים, שיהיה ספייר. אגב, מרוצי סוסים.

3. חולצות לרוכבים

אוקיי, זוכרים שציינו שהוא אוהב מרוצי סוסים? מצוין, זה יעזור לכם להבין את הרכישה הבאה – אולי. פאזה נוהג לארגן תחרויות של מרוצי סוסים ברחבי העולם והוא לוקח את הנושא מאוד ברצינות.

מעבר לגיוס כספים בשביל מנצח התחרות, פאזה תמיד אוהב לדאוג שהרוכבים שלו יהיו מדוגמים. על פי הדיווחים, הנסיך הצעיר שילם פעם למעלה מ-166 אלף דולר על התלבושות המסורתיות של הרוכבים (מה שנקרא בעגה המקצועית: Silk).

A post shared by Fazza (@faz3) on

4. בזים, הרבה בזים

אז אמרנו שפאזה אוהב חיות ואוהב מרוצים, לא רק ביבשה אלא גם באוויר. מסתבר שהנסיך הצעיר נוהג לעקוב אחרי מרוצים של בזים, ספציפית אחרי אלו של ברין קלוז – מאלף הבזים הטוב ביותר בעולם. למעשה, קלוז טוב כל כך במה שהוא עושה, שבאחת התחרויות השנתיות שנערכו באבו דאבי ציפוריו זכו בכל המקצים – וכמובן שפאזה רצה להיות חלק מהעסק.

על פי הדיווחים, הנסיך הציע לקלוז 15 מיליון דולר בשביל העסק שלו. הצעה חסרת תקדים ללא ספק, אך הבריטי סרב. מאוחר יותר, פאזה הציע לרכוש מקלוז את הזכויות על הבזים שלו ואפילו להמתיק את העסקה עם רכב Range Rover על כל אחד מהם – מה שנקרא: הצעה שלא ניתן לסרב לה. קלוז הסכים ועכשיו הוא עוד מולטי מיליונר שמסתובב בעולם.

5. רכבים אמפיביים? שיהיה

תדמיינו סיטואציה: אתם נוסעים במכונית, פתאום רואים ים – מה אתם עושים? ככל הנראה מחנים את הרכב ופותחים מחצלת, אבל לא פאזה – הוא יותר בקטע של להמשיך לנסוע. על פי הדיווחים, הנסיך מדובאי ראה לנכון לצייד את עצמו בצי של מכוניות אמפיביות מבית היוצר של חברת WaterCar.

מדובר ברכב שמסוגל להגיע למהירויות של כ-120 קמ"ש על הכביש ו-64 קמ"ש בים (שזה 34 קשר לימאים שבינינו). פאזה ראה לנכון לקנות לעצמו 6 מכוניות כאלו הכל למקרה שהוא ירצה לקחת את החבר'ה לסיבוב. אגב, כל התענוג הזה עלה לו 800 אלף דולרים.

A post shared by Fazza (@faz3) on

6. מלון ג'וביירה ג'אביל

מלון היוקרה הזה, אשר ממוקם על אי הדקל המלאכותי במפרץ, הוא בבעלות חברת ההשקעות הפרטית 'ג'אביל' – וכשאנחנו כותבים "פרטית", הכוונה היא שפאזה הוא הבעלים הפרטי של החברה.

מדובר במלון 5 כוכבים שנמצא באחד ממרכזי הנופש היוקרתיים ביותר בעולם. לא ברור כמה בדיוק עלה לו הנכס הזה, אבל ההערכה היא שזה עומד על סביבות ה-12 מיליארד דולר – וזאת כנראה גם ההוצאה הלא הגיונית הכי הגיונית ברשימה הזאת.