גבר מתכונן לקרב (צילום: istockphoto)
"נראה אותך תוקע לעצמך אגרוף בביצים ומנסה לצחוק בו-זמנית" | צילום: istockphoto

בפרק הקודם ציירנו לך פרופיל של תותח בעסקים, כזה שלא דופק חשבון וצוחק כל הדרך אל רשימת המאה של פורבס. לא קראת? קבל מבזק: אם יש לך פתיל קצר, חשוב לך להוכיח ולהשוות ואתה סוציומט שלא ברא השטן, אתה בדרך הנכונה. אבל זה לא הכל. ביקשנו מהמאמן העסקי שלנו יגאל רווה שיפרט את שאר התכונות שיסמנו ברזומה שלך פוטנציאל להצלחה בעסקים.

אתה לא לוקח ללב
בדיוק כמו הפוליטיקאים שלנו: אתה רואה אותם מקיזים דם אחד מהשני בטלוויזיה, אבל אם תגיע למזנון הכנסת תמצא אותם משוחחים בחביבות על כוס קפה. הקטע הזה של לקחת ללב זה לחלשים. העליבו אותך? אתה מושך כתפיים וממשיך הלאה, חותך. המחויבות שלך היא לעצמך ולכסף שמחכה בסוף הדרך, ואתה לא פה כדי לבזבז אנרגיות על טמטום של אנשים אחרים.
למה זה טוב: כי לשמור טינה מביא אולקוס, ואולקוס לא טוב לעסקים. חוץ מזה, כשיבינו שאי אפשר לעצבן אותך יפסיקו לנסות, מה שאומר יותר עבודה נטו ופחות התעסקות בשטויות.
מתי זה נגמר רע: אם אתה כל כך טוב בלא להתעצבן, יש סיכוי ששום דבר כבר לא ירגש אותך. יש מי שקורא לזה אימפוטנציה.

אתה לא צריך משחק מקדים
כל מה שמעניין אותך זה התכל'ס ואתה לא אוהב להתמזמז לפני זה. ככה שכן, מה שהופך אותך לזיון ככה-ככה גם עושה ממך יופי של ביזנסמן.  
למה זה טוב: כי כל מי שעובד מולך מבין מיד שאתה לא מתעסק בשטויות ולא מבזבז זמן – מה שאומר שאיתך מדברים רק ביזנס. וכשמדברים רק ביזנס, יוצא אחלה ביזנס.
מתי זה נגמר רע: כשאתה לא מזהה שהאדם שעומד מולך צריך קצת התחשבות. אם מישהו מנסה לספר לך שהוא בילה את כל הלילה בבית חולים לצד אמו ואתה חותך לסעיף הבא, עסקים כבר לא תעשה היום.


גבר משתולל (צילום: tazytaz, Istock)
"פאק, ידעתי שבסוף יתקע לי הפרצוף" | צילום: tazytaz, Istock
אתה ממוקד מטרה
כשאתה רואה סרט מתח אתה יודע מי הרוצח כבר בהתחלה. כשאתה נוהג, אתה מזהה את הרגע המדויק שבו הנהג שלפניך מתכנן לעבור נתיב. כשאתה סוגר עסקה, אתה תמכור את אמא שלך כדי שהיא תיסגר. ככה זה, כשאתה ממוקד במשהו אתה תעשה אותו הכי טוב שרק אפשר. כל השאר? לא חשוב.
למה זה טוב: כי ברגע שהצבת לעצמך מטרה, אתה תהפוך כולך למטרה הזאת ולא תרפה עד שהיא תהיה בידיים שלך. בנות, רציתן לדעת למה אנחנו מרוויחים יותר? זה למה.
מתי זה נגמר רע: כשאין לך את התכונה הבאה.

אתה יודע מה נשים שוות
הגדולה של נשים היא ביכולת לפזר סיכונים ולעשות כמה דברים במקביל. הגדולה שלך? אתה מנצל את היתרון הזה כדי לקדם את האינטרסים שלך. 
למה זה טוב: כי בהישרדות כמו בהישרדות, לפעמים צריך לדעת לוותר על אגוז הקוקוס שלך לטובת ההיא עם הביקיני. אם תדע לעבוד איתן נכון, נשים יביאו אותך ישר עד קו הגמר.

סימנת את כל הסעיפים? קדימה אח שלנו, יש לך את כל מה שצריך. זה הזמן להסתער קדימה ולכבוש את המקום הנכון שלך בהיררכיה של השבט.