שלדון אדלסון, המיליארדר האמריקני וידידו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יוצא למלחמה נגד הקנאביס הרפואי בארה"ב. אדלסון, תורם גדול ומי שמחזיק את העיתון ישראל היום, עושה זאת בצורה הכי טובה שהוא יודע, בעזרת הכסף שלו.

אדלסון תרם השבוע לא פחות מ-1.5 מיליון דולר למימון המאבק נגד לגליזציה של הסם במדינת פלורידה. התרומה הנדיבה הגיעה חודשים ספורים אחרי שתרם כ-2.5 מיליון דולר למאבק.

בארה"ב יש מי שמרימים גבה על המהלך הזה שלו. זאת, משום שאדלסון ידוע כמי שמממן בתי חולים ומחקרים רפואיים בישראל, כאלה שמנהלים מחקרים על הקנאביס ומשתמשים בו כתרופה. "זה די מוזר שאדלסון נלחם בזה באמריקה בזמן שהוא ממן את זה בישראל", כתבו באתר vice.

בימים אלו מתנהל בארצות הברית קמפיין הקורא להפוך את החומר לחוקי באורגון, אלסקה ו-וושינגטון הבירה. "אז מדוע הוא מנהל את המלחמה הזו בפלורידה שרחוקה כ-2,000 ק"מ מביתו שבלאס וגאס", תהו באתר? ברשת רומזים לכך שאדלסון מעוניין להרחיב את רשת הקזינו שלו לפלורידה, מהלך שכרגע לא מצליח, וזו אולי הדרך שלו להתמקח עם הממשל. נזכיר כי נכון להיום מדובר בקנאביס רפואי שנועד לטיפול באנשים עם מחלות קשות ולא בלגליזציה מלאה של סמים קלים.

מחסור בתיקון עולם (צילום: חדשות 2)
האם יתערב בנושא גם בישראל? | צילום: חדשות 2

פלורידה, שלצד מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות הבודדות בעולם שאסרה בחוק מכירת באנגים, תקיים בשבועות הקרובים משאל עם בו יצביעו התושבים בעד או נגד "הצעת חוק 2", שאם תעבור תהפוך את השימוש בקנאביס במרשם רופא לחוקי.

לא פחות מעניין לגלות זה שסביב משאל העם הזה התפתח קרב ענקים, או יותר נכון קרב מיליארדרים. מול אדלסון, אחד מעשרת האנשים העשירים ביותר בעולם, עומד ג'ון מורגן, מיליונר מקומי שתרם כבר כ-4 מיליון דולר משלו לקידום הצעת החוק. הוא גייס מיליונר יהודי נוסף ואף הבטיח שימשיך להשקיע כל סכום שיידרש כדי להעביר את החוק ברוב מוחץ. לפחות על פי משאלים וסקרים שנערכו לאחרונה נראה שאדלסון הולך להפסיד כש-90 אחוזים מהנשאלים בסקרים תמכו בהצעת החוק.

עם כל הכבוד לחברים מפלורידה, אדלסון מעניין אותנו במיוחד משום שמדובר באחד מהאנשים המשפיעים בעולם וגם בישראל. אדלסון הוא כידוע מקורבו של ראש הממשלה והשניים אף צולמו לאחרונה כשהם סועדים ב"מסעדת שרצים" בניו יורק, כפי שהגדירו זאת בעיתונות החרדית. נכון להיום, אדלסון לא העביר את המאבק של פלורידה לישראל והוא עדיין מעביר תזרים שמן למוסדות רפואיים בארץ. החשש הגדול הוא האם מדובר בדעתו של האיש ואם כן, האם ינהל את המאבק הזה גם בגבולות ארצנו.