סערה בזירה הפוליטית של מלזיה לאחר שראש הממשלה לשעבר נלקח לחקירה בחשד לשחיתות. על פי הדיווחים, כוחות המשטרה פשטו על נכסיו של נאג'יב רזאק ומצאו שם שלל תכשיטים, פריטי אופנה יוקרתיים וערמות מזומנים בשווי של כ-273 מיליון דולר.

החשד סביב הפוליטיקאי הוותיק התגבש לאחר שהתברר כי נעלם סכום ניכר של כסף מקרן 1MDB - קרן ההשקעות של המדינה - וכשאנחנו כותבים "סכום ניכר", חשוב להדגיש שהחשד מוערך במיליארדי דולרים. נאג'יב הכחיש את ההאשמות המיוחסות לו אבל מסתמן שההוכחות מדברות בעד עצמן.

כוחות המשטרה פשטו על שישה נכסים של הפוליטיקאי, כולל 3 דירות שרד ריקות לחלוטין אשר הכילו את השלל האדיר. עמר סינג, ראש המדור לפשעים מסחריים, הגדיר את האקט בתור "הפשיטה הגדולה ביותר בהיסטוריה של מלזיה".

על פי הדיווחים של אתר האינטרנט Business Insider, השוטרים החרימו 12 אלף תכשיטים (כולל טבעת יהלום בשווי של 1.5 מיליון דולר), מעל 500 תיקים יוקרתיים, יותר מ-400 שעונים ומעל ל-200 משקפי שמש. נציגים של חברת Hermes עבדו באופן ישיר עם כוחות המשטרה על מנת להעריך את שווי התיקים, אשר מוערך בכ-200 אלף דולר (על תיקים!). למעשה, נמצאו כל כך הרבה חפצים בנכסיו של נאג'יב, שלקח למשטרה יותר משבוע בשביל לספור הכל.

מעבר לשלל האדיר, כוחות המשטרה החרימו גם מזומן בשווי של יותר מ-28 מיליון דולר אשר מורכב מ-26 סוגי מטבע שונים. מהטיר מוחמד, ראש הממשלה המכהן, סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס שיש להם "את התיק הכמעט מושלם" נגד נאג'יב ובני משפחתו. בשבוע האחרון ראש הממשלה לשעבר של מלזיה ואשתו זומנו לחקירה, ובואו נגיד שכסף למונית להגעה לחקירה כנראה היה להם.