לפעמים כשאנחנו רוצים לפנק את עצמנו אנחנו קונים קילו חומוס טרי במקום קופסה מהסופר, וכשאנחנו באמת רוצים לפנק את עצמנו בפריט לא נחוץ נקנה משחק חדש לפלייסטיישן.

אבל מה אם היינו מיליונרים? או מיליארדרים, שיכולים לקנות כל דבר בלי לחשוב פעמיים, לא נחוץ ככל שיהיה, כמו סומבררו מזהב, או משרוקית יהלומים? נשמע מופרך? אולי לאדם הממוצע, אבל לביליונרים הגדולים שיכולים להוציא סכום אסטרונומי על נייר הטואלט היקר בעולם מדובר בעוד בזבוז שגרתי וזניח. לפניכם רשימה של האביזרים הכי מוזרים שתגרום לכם לקבור את הראש בין הידיים ולשאול למה לא פשוט לתת לכם את הכסף הזה:

עיפרון – 45,800 שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: richtigteuer.de)
שומרים את החידודים | צילום: richtigteuer.de

כלי הכתיבה הזה מגיע מאחת החברות הגרמניות הוותיקות בעולם. העיפרון היקר בעולם נוצר בגרמניה בשנת 2008, מעץ זית בן 240 שנה וזהב לבן 18 קראט . "עיפרון גראף וון פייבר-קאסל המושלם" מגיע גם עם מחק, מחדד - ושלושה יהלומים קטנים.

מטריה – 178,900 שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: richtigteuer.de)
איזה תנין? תנין שלנו? | צילום: richtigteuer.de

למקרה שירד עליכם גשם של כסף – המטריה היקרה בעולם עשויה מעור תנין יוקרתי, עמיד בפני מים שנמכר במקם אחד בלבד בלונדון המיועד למיליארדרים. כל מטריה מקבלת מאפיין ייחודי רק לה, כדי שהאנשים העשירים והמגוחכים לא יריבו על בלעדיות.

כמהין – 574,00 שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: therichest.com)
פטריה נדירה | צילום: therichest.com

מאכלים נדירים ויקרים הם אחת מהדרכים של העשירם ליהנות מעושרם בדרך אמיתית. הכמהין הפך לסמל ליוקרה ועושר- והכמהין האירופי הלבן הוגדר על ידי מומחים כאוכל היקר בעולם, בשל נדירותה של הפטרייה.  

חולצה – 000, 820 שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: therichest.com)
לא צריך אפוד זוהר | צילום: therichest.com

החולצה היקרה בעולם עשויה מזהב בלבד – דאטה פוג, הודי עשיר שהכינוי ההולם שלו הוא "איש הזהב" החליט לרכוש אחת כזו.  לחולצה יש 14,000 "פרחי זהב" המשולבים עם 100,000 פייטים ו-6 אבני סברובסקי על הכפתורים.

מתקן רמקולים לאייפד – 2,022,000 שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: therichest.com)
למי יש סולם? | צילום: therichest.com

ה-AeroDream One מגיע לגובה של  3.3 מטרים, ולכן מדבור בדוקינג סטיישן הגבוה והיקר בעולם. כדי לחבר את המכשיר שלך תאלץ לעמוד על סולם - אבל זה כנראה שווה את זה .

משחק לוח – 2,146,770 שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: therichest.com)
לראותו בלבד | צילום: therichest.com

ערכת השח מט יהלומים הזו נחשבת ליוקרתית ביותר בעולם – מעצב ידוע חבר ליהלומן והשניים עיצבו את הסט המיוחד הזה, המעוטר ב- 320 קראט של יהלומים לבנים ושחורים כמו גם 14 קראט זהב לבן. 30 אומנים עבדו עליו במשך 4,500 שעות – קצת יותר מחצי מיליון דולר וזה שלכם.

ניר טואלט -  4.6 מיליון שקלים

צעצועים של מיליונרים (צילום: therichest.com)
נייר הטואלט היקר בעולם | צילום: therichest.com

כנראה האביזר הכי מפתיע ויוצא דופן ברשימה הזן – הגליל בן 3 השכבות וזהב 22 קראט נוצר על ידי חברה אוסטרלית שטוענת שהוא שמיש לחלוטין. אם תרכשו את הפריט הנפלא הזה תקבלו גם בקבוק שמפניה חינם.

כלב – 5.7 מיליון שקלים

הונג דונג - שווה 1.6 מיליון דולר (צילום: חדשות 2)
שלום לך, כלב כתום | צילום: חדשות 2

מסטיף טיבטי אדום - נחשב לאבי גזעי כלבי הצאן וההרים. אופיו של הכלב מאופיין במזג לא ידידותי ומגונן מאוד. במחיר הזה הייתם מצפים שהוא יהיה הכלב הכי ידידותי בעולם, לא? הזן המדובר הפך להיות סמל סטטוס לעשירי סין, ולא קשה להבין למה.

ספר – 110.9 מיליון

צעצועים של מיליארדרים (צילום: wikimedia.org)
עדין מחפשים את התקציר | צילום: wikimedia.org

אחד מכתבי היד היקרים בעולם נכתב על ידי ליאונרדו דה וינצ'י נרכש על ידי ביל גייטס בשנת 1994, תמורת 31 מיליון דולר. הספר מכיל  72 עמודים של תובנות על המצאותיו, הפסלים, הציורים, והפילוסופיה שלו. גייטס גם סרק את הכתבים והעלה אותם לרשת, מהלך שהפך אותם לנגישים עבור הציבור הרחב.

כינור - 161 מיליון

צעצועים של מיליונרים (צילום: richtigteuer.de)
בן 300 | צילום: richtigteuer.de

כלי הנגינה בן 300 השנים הוא אחד מ- 10 כינורות Stradivarius  בלבד  ששרדו בעולם. הכינור נבנה על ידי אנטוניו סטראדיבארי,  מהמומחים הגדולים בהיסטוריה.  שהכנר דיויד ארון קרנפטר אמר ש"הנגינה עליו היא חוויה עוצרת נשימה", ולא בכדי הוא נחשב לגביע הקדוש של האספנים.