בשבוע שעבר דיווחנו על השתלשלות האירועים בין המיליארדר הקנדי דאריל כץ שהתכוון לשלם 2 מיליון דולר לשחקנית טלוויזיה ברזילאית כדי שתשכב איתו, ועל העשיר מהונג קונג ששילם 2.5 מיליון דולר בתמורה לבתוליה של דוגמנית - מה שגרם לנו לחשוב, מה אם יש עוד כל מיני מיליארדרים שחושבים שהם יכולים להרשות לעצמם הכל עם הכסף?

נחשו מה? מסתבר שיש עוד מיליארדרים כאלה, והרבה. כן, בעולם העשירון העליון מדובר בתופעה שכיחה למדי. והדברים שהעשירים הגדולים מוכנים להוציא עליהם אלפי דולרים ישאירו אתכם בבלבול מוחלט. רוצים דוגמא? יופי, כי יש לנו 9 כאלה:

1. נלחמים על ריהאנה

אלקי דיוויד, במידה ולא ידעתם, הוא חלק ממשפחת לבינטיס היוונית שמחזיקה במספר מפעלים ברחבי אירופה, הבולטים ביניהם שייכים למותג קוקה קולה ב-28 מדינות. יש לו הון של למעלה ממיליארד דולר ומעבר לזה, הוא אדם מעט אקסצנטרי – שלא לומר פסיכי לגמרי.

אחרי שהזמר האמריקאי דרייק הצהיר את אהבתו לזמרת ריהאנה, דיוויד קרא תיגר עליו ואמר שהוא רוצה הוכחה – בצורה של קרב איגרוף מול כריס בראון (בן זוגה לשעבר, שהיכה אותה). כן, דיוויד הציע לארגן קרב איגרוף בין דרייק לכריס בראון והוא אפילו רצה לשלם לשניהם 10 מיליון דולר בתמורה לזה.

ריהאנה ודרייק (צילום: YOU TUBE, צילום מסך)
יאללה דרייק, תוכיח שאתה רוצה אותה | צילום: YOU TUBE, צילום מסך

2. מסך הברזל של יגור קולומויסקי

ליגור קולומויסקי יש הון עצמי של 1.47 מיליארד דולר בעובר ושב. הוא האדם השלישי הכי עשיר באוקראינה וכידוע, זאת מדינה שלא כל כך מסתדרת עם רוסיה. עד כמה היא לא מסתדרת איתה? עד כדי כך שקולומויסקי הציע 100 מיליון דולר לקבלן שיסכים לבנות חיץ בין שתי המדינות.

מבחינת איש העסקים, הוא לא ישקוט עד שתהיה גדר חשמלית שתפריד בין שתי המדינות. מזכיר לכם משהו?

3. כש-2 ועוד 2 שווה מיליון

אנדרו ביל הוא בנקאי, יזם ושחקן פוקר מדאלאס שמקומם במקום ה-43 ברשימת המיליארדרים של ארה"ב. עם הון של למעלה מ-8 מיליארד דולר, אפשר להגיד בביטחון שיש לו חיבה למספרים – ספציפית המספרים שהם התשובה לחידה מתמטית שהוא מנסה לפתור מאז 1993.

אחרי שנים שבהן הוא מנסה למצוא פיתרון לחידה ללא הצלחה, הוא הציע בשנת 97' פרס של 5,000 דולר לפותר נכונה. מאז הוא העלה את הסכום כמה וכמה פעמים לאורך 13 שנים וכיום הוא עומד על מיליון דולר. לטענתו, זה בשביל לתת מוטיבציה לסטודנטים להשקיע בלימודי המתמטיקה, אבל לנו זה נראה יותר כמו אובססיה.

אלברט איינשטיין (צילום: wikimedia user: Quibik)
אוי איינשטיין, יכולת לעשות הרבה כסף | צילום: wikimedia user: Quibik

4. כשהמציאות מטורפת יותר מתכנית ריאליטי

טימותי קוּק דרייפר, יזם וכלכלן אמריקאי, הקים את חברת ההשקעות שלו שהפכה אותו למיליארדר בשנת 1985. מאז הוא הצליח לשלשל לכיסו סכום נאה של כמיליארד דולר – אבל אתם חושבים שזה הספיק? התשובה היא לא. מעבר למלא כסף בכיס, הוא רצה לעשות גם משהו עם תוכן. ליטרלי. אז הוא הפיק תוכנית ריאליטי בשנת 2015.

אבל למה לצפות דווקא בתכנית הריאליטי שלו כשיש מיליון תוכניות ריאליטי אחרות בימינו? ובכן, משום שדרייפר אמר שבמידה ויראו את תוכנית הריאליטי שלו, הוא יתרום מיליון דולר לצדקה. כלומר, אם יהיה רייטינג, תהיה תרומה. אם לא, אז טימי לא יקבל את המתנות שלו השנה לחג המולד. קלאסי.

5. לא עושים בושות לאורחים

אוליגרכים רוסים ידועים באקסצנטריות שלהם ויורי מילנר הוא לא יוצא דופן. מי שעשה את ההון האדיר שלו בהשקעות ונדל"ן, מעיד על עצמו שהאהבה הגדולה שלו היא לפיזיקה. כן, המקצוע הזה במדעים שהפסיק להיות מעניין אחרי הניסוי שמדליקים נורה. אבל אולי הנושא יחזור לעניין אתכם אחרי שתשמעו את ההצעה של יורי. 

האוליגרך מציע לא פחות מאשר מיליון דולר לאדם שינסח את ההגדרה הטובה ביותר למין האנושי. ולמה זה? כי יורי כל כך מנומס, שהוא רוצה שתהיה הגדרה למין האנושי במידה ויגיעו אורחים מהחלל החיצון. אמיתי לגמרי. לא נגענו.

6. מי הזיז את הגלידה שלי? 

ג'ון קטסימטידיס, מיליארדר האמריקאי ממוצא יווני, הוא הבעלים של רשת לשיווק מזון באמריקה הצפונית. למעשה, זאת רשת שיווק הירקות הגדולה ביותר במנהטן והיא הכניסה לו לא פחות מאשר 3.4 מיליארד דולר. אבל בשנים האחרונות הוא כיכב בכותרות לא בגלל החוש העסקי שלו או הכסף, אלא בגלל הצעה מוזרה במיוחד.

המיליארדר הציע פרס על ראשו של גנב ערמומי. מסתבר שלאורך קיץ אחד חם במיוחד בניו יורק, הסתובב אדם שנהג לגנוב את כל הגלידה מהחנויות של קטסימטידיס – אז הוא הציע פרס של 5,000 דולר לאדם שיסגיר אותו. אבל זה לא עזר, ועד היום זהותו של גנב הגלידות נותרה תעלומה.

גלידה כחולה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אנחנו עדיין לא מצאנו גלידה ששווה את הטרחה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

7. עשה את המכה על התוף

לג'ים גייטס, המהמר המיליארדר מלאס וגאס הידוע לשמצה, היה תחביב בנאלי שיש למלא גברים: הוא ניגן בלהקה. יחד עם חברים אחרים הוא הקים להקת רוק שבה הוא מנגן על גיטרה, אבל הייתה רק בעיה אחת - ללהקה לא היה מתופף.

אחרי שג'ים שמע את להקת The Indecent מנגנים בעיר שלא ישנה, הוא פנה אליהם בכוונה 'לשאול' את המתופך שלהם – אבל הם לא כל כך התלהבו מהרעיון, אז מה הוא עשה? כמו כל עשיר שיכול להרשות לעצמו הכל - הוא הציע להם מיליון דולר. עבור הופעה אחת. למרות המחאה של הלהקה, המתופף הסכים. וזה מה שנקרא: "כסף קל".

8. דרוש אדם שיתקן את האו"ם

הסופר ואיש העסקים השוודי לזלו סזומבטפלבי הוא בין האנשים העשירים ביותר במדינה הסקנדינבית. מאז שהוא נכנס לשוק ההון, הוא פיתח לעצמו מוניטין של מישהו שיודע לזהות השקעות עם החזרים רווחיים מאוד – מה שהכניס אותו למועדון המיליארדרים.

אחד הפרוייקטים הפחות מזהירים שלו הוא חיפוש אחר אדם שיתקן את האו"ם – ולא, הכוונה לא צבוע קירות ולסתום חורים עם גבס. לזלו מחפש מישהו שישנה את שיטת הממשל של האו"ם, אותה הוא ביקר בספרו 'האתגרים הגדולים של ימינו'. על התענוג הזה הוא מוכן לשלם 5 מיליון דולר.

9. חתונה בהפתעה

הסיפור הזה הוא הדובדבן מצופה הזהב שבקצפת: ססיל צ'או הוא בעלים של חברת השקעות מצליחה בהונג קונג. חוץ מזה, הוא טוען שהוא שכב עם 10,000 נשים במהלך חייו, שזה הספק לא רע בשביל 81 שנים – אם אתם מאמינים לזה. מה שאפילו קשה יותר להאמין זה מה שהוא יעשה כדי שבתו תתחתן.

בשנת 2012, הוא הצהיר שהוא מוכן לשלם 65 מיליון דולר לאדם שיתחתן עם בתו. נשמע מופרך, נכון? זה לא הכל. זה הופך להרבה יותר מעוות אם לוקחים בחשבון שבתו היא לסבית, שבאותה שנה התחתנה עם בת הזוג שלה, אחרי 9 שנות זוגיות. אבל חכו, זה משתפר - שנתיים מאוחר יותר, הוא העלה את הסכום ל-180 מיליון דולר והודיע שמבחינתו בתו איננה נשואה. אז אם יש לכם כושר שכנוע טוב, אתם מוזמנים לנסות.

A post shared by DM Us To Become A Reporter �� (@juicyalert) on