תעשיית הריגול נמצאת בפריחה. זה לא מפתיע, תראה איך העולם נראה: הפחד מהטרור, האלימות במשפחה, בגידות, פרשיות אהבה מחוץ לנישואין ופוליטיקה מושחתת. תוסיף לזה את היכולות הטכנולוגיות של היום, המזעור, טכנולוגיית הקול, מערכות המחשוב והצילום הדיגיטלי ותקבל את החלום של כל חובב ג‘יימס בונד.

אין תמונה

מה שמעניין בכל העסק הזה הוא שהטכנולוגיה הזו כבר מזמן לא שמורה רק לאנשי הצבא והביטחון. ריגול תעשייתי הפך להיות עניין של מה בכך, ואם אתה מוכן לשלם תוכל לקבל כמעט כל מה שרק תרצה: החל ממכשירי האזנה שנראים כמו חפצים ביתיים ועד מצלמות שניתן להסתיר כמעט בכל מקום – ולצלם באיכות גבוהה מטרות במרחק של קילומטרים. אתה חושד שמשהו לא כשר בגן הילדים? תתפור מכשיר האזנה תוצרת רוסיה אל תוך הבגד של הילד. רוצה לבדוק אם העוזרת לא גונבת ממך? קח מצלמה זעירה ומיקרופון ותחביא אותם בעציץ או בטלוויזיה. באותו אופן אתה יכול לאשש את החשדות האחרונים שלך לגבי אשתך.

אחת החנויות שמספקות את צעצועי הריגול האלה היא ספיישופ בתל אביב. מדובר בגן עדן לחובבי הביון ולבעלים פרנואידים, ואת הציוד שאפשר למצוא שם אתה יכול רק לדמיין. הייתי יכול לספר לך על זה – אחרי הכול בדיוק חזרתי מביקור בחנות – אבל את רוב הדברים שראיתי שם אסור לי לתאר פה. החנות מספקת ציוד שמיועד לחוקרים פרטיים ואנשי ביטחון, והבעלים לא הרשו לי להקליט אותם או לצלם את רוב המוצרים.

מצד שני, היו שם כמה צעצועים מגניבים שכן קיבלתי אישור לדבר עליהם. אחרי שתקרא מה הם יכולים לעשות, תבין אולי למה אני חושב שספיישופ נכנסת לאותה קטגוריה של מקומות שחייבים לבקר בהם, ממש כמו מוזיאון הריגול בוושינגטון. עוד תובנה שגם אתה אולי תגיע אליה: אם אלה הדברים שהאזרח הפשוט יכול לשים עליהם את הידיים, אלוהים ישמור מה עומד לרשות הצבא והסוכנויות הרלוונטיות.

אתה מוכן להפסיק לדבר בפלאפון בזמן שאני מתקלחת? מצלמת וידיאו שנראית כמו מכשיר סלולרי

מצלמת וידאו שנראית כמו מכשיר סלולרי. אתה מבין את הפוטנציאל? מבחוץ המכשיר נראה כמו סלולרי רגיל; לחיצה על כפתור והמסך אפילו יראה שעה, עצמת קליטה ואפשרויות לחיוג – אבל מה שבאמת קורה הוא שהמצלמה המובנית בו מתחילה לעבוד. כל מה שתרצה לצלם במהלך שמונים השעות הבאות ישמר בזיכרון שבמצלמה. המצלמה הזו כל כך מגניבה שהיא מגיעה עם נרתיק שנבנה במיוחד כך שירים אותה בזווית מושלמת לצלם את הפנים של מי שאתה מדבר איתו. מחיר: 2400 שקל.

החברה שלך לא באמת מבקרת את סבתא שלה: מצלמה מוסתרת בתוך שעון

חושד שזוגתך מאמינה בקומוניזם וחולקת את עצמה עם חברים אחרים במשק? אין בעיה. תוכל לתת לה במתנה שעון מעורר עם רדיו שעובדים באופן מושלם ולא מעוררים חשד. המצלמה המוסתרת בתוך המכשיר תתחיל לצלם תמונות סטילס ברגע שהיא תזהה תנועה – והתוכנה שבתוכה תחבר את התמונות לסרטון וידאו קצר. ככה שתוכל לקבל המחשה ויזואלית ביותר למה שמתרחש בחדר כשאתה לא נמצא. מחיר: 2800 שקל.

הבוס שלך באמת מלכלך עליך: משדר קטן ומקלט

אין תמונה
מכשיר האזנה

אחרי שתקנה את הצעצוע הזה, נסה את הטריק הבא: חכה בעבודה עד שכולם הולכים, ואז כנס למשרד של הבוס שלך ותצמיד מתחת לשולחן שלו את המשדר (שנראה כמו סוללה). עכשיו כל מה שנשאר לך לעשות זה לשבת למחרת בקפיטריה ולהקליט את כל מה שנאמר שם עם יחידת ההקלטה שבאה עם המכשיר (טווח השידור מגיע עד 300 מטר). מחיר: 1350 שקל.

לגנב שלך יש יום רע במיוחד: מערכת צילום והקלטה בתוך פסל גינה

הרעיון הוא אותו רעיון (חיישן תנועה), רק שפה אתה מקבל וידיאו וגם אודיו ואתה יכול להקליט עד 96 שעות. מחיר: 2800 שקל.

רגע, לאשתי יש טלפון: סלולרי שנותנים במתנה

שוב הילד שלך פגש חברים חדשים ברשת, והפעם אלה הם ”סקסית16“ ו-“חרשנית-חמודה“. שתיהן הזמינו אותו לפגישה סודית וביקשו את מספר הטלפון שלו. איך אתה יכול לדעת שהוא מוגן? או. כל מה שאתה צריך לעשות זה לקנות לו במתנה טלפון סלולרי מחברה מוכרת ומכובדת – אבל לא לפני שאתה מתקין עליו את תוכנת "ספיי-פון": על כל שיחה יוצאת או נכנסת למכשיר של הבן שלך, אתה תקבל הודעת סמס למכשיר שלך. קיבלת סמס? מהר לצלצל למכשיר שלו כדי להתחבר לשיחת ועידה באמצעותה תשמע את כל מה שהוא מדבר. אל דאגה, לא הוא ולא ”סקסית16“ עם הקול הצרוד ידעו שאתה שם. אם זה לא מספיק לך גם את כל הסמסים שהוא שולח אתה תקבל.

איזה רעיון מבריק, אה? נכון שאתה מרגיש כבר יותר בטוח? אגב, זה בדיוק הזמן לחשוב פעמיים למה אשתך קנתה לך אתמול טלפון חדש, במיוחד כששום דבר לא היה רע בישן. מחיר: 4850 שקל לטלפון נוקיה N73.

למה שווה להיות חוקר פרטי: המחלקה הסגורה

אין תמונה

באתר של ספיישופ יש קישור בשם המחלקה הסגורה. מאחוריו נמצאים גדג'טים שמאוד היית רוצה שיהיו לך, אבל עד שלא תציג תעודה רלוונטית לא תהיה לך גישה אליהם. "רק החבר‘ה הטובים מגיעים למכשירים האלה", אומר שי מהחנות, ואז מדגים איך מרכיבים ציוד הקלטה שמשמש חוקרים פרטיים או תחקירנים בתכנית טלוויזיה.”אנחנו יכולים להתאים את הציוד לכל בגד שמביאים אלינו והמצלמות כל כך קטנות שאפשר להתקין אותן בכל חלק בבגד ולא רק בכפתורים או סיכות“. בקיצור, תקרא את הכתבה הבאה שלנו: איך משיגים רישיון חוקר פרטי.