אם אתה יושב כרגע מאחורי שולחן במשרד ונכנס לערוץ הגברים כי משעמם לך, כנראה שגם אתה מנסה לחשוב על דרכים טובות יותר להרוויח כסף. אם אתה ממלצר, מג'נגלר או סתם נרקב לך בעבודה משעממת – אתה בטוח מנסה למצוא דרכים אלטרנטיביות לפרנס את עצמך, ואם אפשר אז כאלה שלא דורשות מאמץ רב מדי. אספנו עבורך שש שיטות בהן תרוויח כסף ממש מהר – בחלקן אתה צריך להיות אמיץ, בחלקן מקורי, ובחלקן רצוי שלא יהיה אכפת לך להיות אב עתידי למאות ילדים פוטנציאלים.

ניסויים רפואיים: יותר ממשכורת מינימום

בולע כדורים (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אל תדאג, אנחנו די בטוחים שזה לא יגרום לך לאבד את כל השיער ולהזקין בעשר שנים | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

בכתבה שהתפרסמה ב-CNN דווח שאפשר לעשות מזה משכורת שנתית לא רעה בכלל. כך, עבור 500 תרומות דם, תריסר תרופות ניסיוניות ושבעה ניסויים רפואיים תוכלו לזכות במשכורת של 28,000 דולר. בשער דולר של 3.7 שקלים מדובר בסכום של כ-103,600 שקלים בשנה. 8,633 שקלים בחודש. אז נכון, זה לא עונה להגדרה של 'לא לעשות כלום', אבל מצד שני זה גם לא לעשות הרבה. העבודה שלך מסתכמת בלשכב, ושאנשים אחרים יעשו עלייך דברים. יתרון נוסף: מעבר לעזרה לכיס שלך, אתה גם עוזר למדע (בינינו, זה חשוב לך הרבה יותר. תודה בזה).

המצב בארץ קצת פחות טוב מהבחינה הזאת, אבל המצב גם לא רע. כך העיד בפנינו אדם שנוהג לעבוד בניסויים רפואיים: "השתתפתי בשני ניסויים רפואיים. התחלתי לבדוק תרופות שקיימות בשוק", הוא אומר. "יש שם אנשים שעושים את זה שנים". כמה כסף מרוויחים מזה? "בין 1,500 ל-2,000 לסשן של יום אחד אינטנסיבי ועוד יומיים שלושה שבאים לביקורת שבאים לכמה דקות". נשמע משתלם. "כן, אבל תלוי אם אתה יכול להכניס את זה בלו"ז שלך. זה בהחלט אחלה חלטורה, וצריך לקוות שיהיה בסדר". נסו לפנות לחברות התרופות הקרובות לביתכם ולבדוק איתן. קוו שיהיה בסדר.

מכירת זרע: אלפי שקלים עבור כמה דקות של כיף

הנה דרך לעשות הרבה מאוד כסף, עבור משהו שגם ככה אתה אוהב לעשות. לפי הכתוב בבנק הזרע באסותא, התורמים מתוגמלים באלפי שקלים נטו עבור תרומתם ההירואית. ישנה רק בעיה אחת בסיפור הזה, והיא שאתה צריך להיות ישראלי מאוד לא ממוצע כדי להצליח לעשות זאת ואשכרה לתרום זרע: אקדמאי מאוניברסיטה (או מכללה איכותית), כמעט מטר שמונים, ובעל מאפיינים של הטיפוס המושלם. אם אתה מטר שישים ונשרת בכיתה ג' - לא מעוניינים בזרע שלך, תודה. שמור אותו לעצמך, גמד טיפש ולא יוצלח שכמוך.

תרומה לבנק הזרע 1 (צילום: שוקה כהן)
פחחח, בשביל הסכום שנותנים לי הייתי מצפה שלפחות ישקיעו במגזינים. איך אני אמור לעבוד ככה? | צילום: שוקה כהן

מכירת שיער: הגודל כן קובע

אתה מאוד אוהב את השיער שלך, אבל יש אנשים שזקוקים לו לא פחות ממך. יש לא מעט מספרות וספרים בארץ שמוכנים לשלם עבור האוצר שטמון לו על הראש שלך, לפי תמחור שנקבע בדיוק כמו שמוכרים גרעינים או בשר: לפי משקל ואיכות. החיסרון פה הוא שאלא אם אתה שעיר בטירוף, זה כנראה לא יעזור לפרנס אותך במקום הדד אנד ג'וב שאתה תקוע בה כעת. היתרון: זה אולי יעזור לך קצת לסגור את המינוס. לפי ספר איתו שוחחנו, עבור קילו של שיער אפשר להגיע לכמה אלפי שקלים. אם יש לך פחות מ-40 ס"מ, שיער כמובן, לא ידברו איתך.

דוגמנות עירום: מאה שקלים לשעה

דוגמן עירום (צילום: freedomltd.com)
אז לזה התכוונה המורה כשאמרה שנלמד היום לצייר עקום. גדול! | צילום: freedomltd.com

"היו לי בימי כמה חלטורות הזויות", אומר עודד (28). "בין היתר הייתי מודל לשיעורי רישום. בעיקרון עושים את זה בעירום ורק בגלל שהיו שם שני חבר'ה דתיים נתנו לי לעשות את זה עם בוקסר. זה יוצא איזה מאה שקלים לשעה. שלוש מאות חמישים למפגש. מה שהזוי בזה בעיקר זה שהדבר היחידי שאתה יכול להזיז זה את העיניים שלך. כולם בוהים בך ואתה בוהה בהם ואתה פשוט מסתכל. פעם עליו פעם עליה ומזיז את העיניים. זאת עבודה הזויה, בעירום עוד יותר". לדבריו, מדובר בהשלמת הכנסה לא רעה – אחת לשבוע. סכום חודשי של כ-1,400 שקלים. אבל, הוא מוסיף, זה גם לא קל. "זה לא פשוט מבחינה פיזית, לפעמים אתה נכנס לפוזיציה ומתחילים להירדם לך איברים וזה לא נעים", הוא אומר.

מכירת דברים באיביי: במקום לזרוק, תרוויח

תחשוב כמה זבל יש לך שאנשים צריכים. אז נכון, לא מדובר בעבודה לטווח ארוך (אבל גם לא חשבת לדגמן בעירום עד גיל חמישים ולתרום זרע אפשר רק עד גיל 35), אבל בהחלט מדובר בעבודה קצרת טווח לחודש או חודשיים. ארון שאתה לא צריך, דיסקים משנות ה-80. שים את זה באיביי – אנשים יקנו. אם אתה רוצה להיות מקורי יותר – תמכור את עצמך. יש את מי שמכרה את הבתולין שלה (אנו כמובן לא תומכים), ויש את מי שחושבים למכור את נשמתם. מהצד השני – יש את מי שמוכן לשלם, כך שעסקה תתבצע והמינוס ייסגר.

חיפוש בגוגל: ברוך הבא לחגיגה הכי גדולה ברשת

זה עובד כך: נכנסים לאתר הבא. שם יש רשת של אנשים שמחפשים תכנים. כל מה שצריך לעשות הוא להירשם ולחפש תכנים. במסגרת רשת של מיליון וחצי משתמשים, אתם מקבלים פניות מחברות או פרטיים שמחפשים מידע. אתם מחפשים אותו עבורם, ועל זה מקבלים תשלום. החיסרון הוא שמדובר בתשלום בדמות קופונים והטבות שונות לרכישה (למשל: נקודות נוסע מתמיד) ולא כסף שנכנס ישירות לכיס. אבל אם זה שווה כסף, זה בעצם כמו כסף. לא?

>> ראה הוזהרת: דברים שיכניסו אותה לסרטים