קני דן (3), תושב ונקובר שבקנדה הוא דוגמה טובה למשפט "אם רוצים יכולים". דן, שסיפורו הפך לאחרונה לוויראלי הרבה מעבר לארץ הולדתו, חשף כי שמאז שניצח את ההתמכרות שלו לטיפה המרה - הוא השיל יותר מ-70 ק"ג ממשקלו וחסך לעצמו 36 אלף דולרים. בשנה. 

האלכוהוליסט לשעבר חשף לא מזמן את המהפך המדהים שלו, זה שהדרך אליו התחילה רגע אחרי שנשבע לעצמו שהוא עם האלכוהול הפסיק - והשינוי, כמו שתראו מיד - מדהים.

במהלך ראיון שנתן לכלי התקשורת בארצו סיפר דן כי בשפל הגרוע ביותר שלו הוא היה מסוגל לצאת ולשתות 20 בירות בערב אחד: "הייתי הולך לבר במחשבה שאני אשתה בירה אחת או שתיים, אבל בסוף תמיד הייתי שותה 19 נוספות".

"היו לי קופסאות יין שהייתי מחביא בשירותים כדי שאני אוכל לנעול את הדלת ולשתות", סיפר על החיים בבית עם אשתו ובנו היחיד. "היו גם פעמים שהייתי מתעורר במקומות מוזרים עם האנגאובר מטורף, לפעמים על המדרגות בבית או מול האסלה".

View this post on Instagram

A post shared by Kenny Dunn (@sobrietycosmos) on

דן הוסיף שבסופו של דבר גמלה בו ההחלטה ללכת לתוכנית גמילה אחרי שהתעורר יום אחד וראה את אשתו בוכה בסלון. אחרי שדובב אותה מעט, היא סיפרה לו שלילה לפני הוא התפרץ עליה במהלך התקף זעם כשהיה שיכור.

"היו לי התקפי זעם והייתי בלתי צפוי. אמנם לא הייתה לי שליטה על מעשי, אבל עדיין הייתי אחראי עליהם. היה לי ברור שאני מוכרח לעשות משהו".

דן עבר את תכנית "12 הצעדים" לגמילה מאלכוהול והיום הוא נקי כבר 3 שנים. "הרבה אנשים שואלים אותי איך הגעתי למקום שאני נמצא בו עכשיו. אז לגמרי זה בזכות התכנית. היא עזרה לי להתפתח לאדם שאני היום ולאדם שאהיה מחר".

View this post on Instagram

A post shared by Kenny Dunn (@sobrietycosmos) on

בתחילת נובמבר האחרון הוא פרסם בחשבון האינסטגרם שלו סדרת תמונות שמתעדות את המסע שלו לשיקום עצמי - החל מהיום הראשון ללא אלכוהול אחרי 3 שנים בלי טיפה אחת. לטענתו, כל אחת מהתמונות אותנטית לחלוטין, כולל החיוכים והברק בעיניים.

"זה היה הדבר הכי קשה שנאלצתי לעשות בחיי, אבל גם הכי מתגמל", הוסיף דן. "אם זה תלוי בי, אני לא אגע יותר באלכוהול לעולם. החיים שלי עכשיו סובבים סביב השיקום שלי ומהבחינה הזאת, אני משוכנע שאני לא אפול לטיפה המרה בשנית".