לא מזמן חשפנו את הארוחות של דה רוק, וכמו הרבה ממפתחי הגוף מדובר בכמויות אדירות של בשר, ביצים, וכל מה שיכול לתרום לבניית השרירים. אבל כעת מגיע גל חדש של שרירנים שמאתגרים את השיטה הקיימת – מפתחי גוף טבעוניים. 

למרות שהדימוי של טבעוני ממוצע מסתכם אצלכם בראש כנראה בבחור כחוש וחיוור, הזן החדש של מטפחי הגוף מסתמך על דיאטה טבעונית, והתמונות ברשתות החברתיות מראים שהתוצאות מרשימות ביותר.

שרירנים (צילום:  Barny du Plessis)
חזק מתמיד | צילום: Barny du Plessis

בתחרות מר עולם החולפת זכה בארני דו פלסיס, מתחרה ותיק שעוסק בתחום כבר 20 שנה, וכמעט פרש עד השינוי התפיסתי שעשה. הוא זנח את הבשר לטובת תזונה טבעונית שלטענתו העניקה לו יותר אנרגיה ושיפרה את זמני ההתאוששות שלו לאחר אימונים. השינוי הדראסטי גרם לו גם לתפיסה חדשה בחיים מחוץ למכון הכושר, והוא מגדיר את עצמו כ"לוחם למען בעלי חיים, כדור הארץ והרמוניה" , והוא אף פתח דוכן למוצרים טבעוניים בעיר הולדתו, נורוויץ'.

לטרנד מצטרפים מפתחי גוף נוספים, דוגמת מקס סיברוק בן ה-25 מאנגליה שטוען שזו הייתה הבחירה הכי טובה בחייו, ארביד בק בן ה-33 מגרמניה, שאומר שהגוף שלו עובד על "צמחים וחמלה",  והזוג השרירי דאני טייור וג'יאקומו מארקזה, שנאמנים לדרך החיים הטבעונית ואף פתחו חנות מקוונת המוקדשת לנושא.

שרירנים (צילום: plantbuilt.com)
משחק קשה: נחשו מי הבריטי, מי הגרמני, ומי הזוג | צילום: plantbuilt.com

כולם מדגישים את השיפור בחיים, ואת העובדה שהורדת הבשר מהתפריט לא מפחידה כמו שהעולם המערבי נוהג לחשוב. אמנם יש צורך להקדיש מחשבה יתרה לתכנון התפריט והקפדה על תזונה מאוזנת ונכונה, אבל הם מוכיחים שזה אפשרי.

השאלה הנשאלת על ידי לא מעט גולשים ביקורתיים היא כמובן הסוגיה המסקרנת שדורשת לדעת האם סטרואידים ותוספי תזונה אסורים נחשבים לצמחוניים- אבל באופן טבעי אין התייחסות לנושא מצד הספורטאים.