אתם יכולים לאהוב או לשנוא אותו, אבל אתם חייבים להודות שכריסטיאנו רונאלדו הוא "עילוי פיזי" וספורטאי ענק - יש שיאמרו אולי אפילו הספורטאי הטוב ביותר בכל הזמנים – ולא רק בגלל הכישרון האדיר שיש לו ברגליים.

כוכב הכדורגל הפורטוגלי, בטח שמתם לב, הוא מכונה משומנת היטב גם בגיל 34, גיל בו לרוב ספורטאים (ובעיקר כדורגלנים) כבר נמצאים בשלבי סיום הקריירה שלהם, ולאחרונה הוא חשף כי אחת הדרכים שלו להישאר בפסגה כל כך הרבה שנים היא בעיקר באמצעות הרגלי האכילה יוצאי הדופן שלו ו"דיאטת 6 הצלחות".

בריאיון לכלי התקשורת הבריטיים, סיפר רונאלדו כי הוא אוכל עד 6 ארוחות ביום, ואם זה נשמע לכם הרבה, אז הוא הקפיד להדגיש שהחשיבות היא באיכות המזון ולא בכמות, ולטענתו כדי ליצור לעצמו תפריט יומי אידיאלי הוא מחלק את ארוחותיו לארוחת בוקר, שתיים (או שלוש) ארוחות צהריים, חטיף קטן וארוחת ערב. הכל בצורה מאוד מסודרת ומבוקרת.

רונאלדו דואג לאכול מדי בוקר ארוחה קלה המורכבת בעיקר מיוגורט דל-קלוריות וחתיכת גבינה צהובה או נקניק. את ארוחת הצהריים הראשונה שלו הוא אוכל בשעות הבוקר המאוחרות והיא כוללת כמעט תמיד עוף וירקות, ורונאלדו מדגיש כי הוא מקפיד לצרוך עוף באופן קבוע עקב היותו עשיר בחלבונים ודל בשומנים.

ארוחת הצהריים השנייה שלו תכלול לרוב מנה של דג, ובהתאם לסדר היום שלו הוא עשוי לערוך ארוחה נוספת. נתחי הדג האהובים עליו הם בדרך כלל של טונה או דג בקלה, ומאוחר יותר, הוא יאכל חטיף קל, פירות או צנים.

את הערב הוא יסיים בדרך כלל עם נתח בשר וסלט ירקות - וכך נראה פחות או יותר התפריט היומי של כוכב הכדורגל הענק - אבל אל תתבלבלו: אוכל הוא לא הדבר היחיד שחשוב לו.

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

רונאלדו סיפר ששינה טובה ומסודרת היא חלק חשוב מאוד מבחינתו בשמירה על הכושר בו הוא נמצא כבר שנים, והוא נוהג לישון בין 7.5 ל-8 שעות ביממה - כאשר לרוב הוא הולך לישון בשעות הערב המוקדמות ומתעורר עם הזריחה.

"שינה היא חלק חשוב מאוד בשביל למצות את מלוא הפוטנציאל מהאימונים שלי", סיפר רונאלדו. "שינה עוזרת לשרירים להתאושש ועוזרת לי מאוד לשמור על עצמי בזמן עונת הכדורגל. יחד עם תפריט מסודר ומספר ארוחות מדויק, אני מצליח לשמור על הכושר בו אני נמצא".