אנחנו נוהגים לפרסם במדור שלנו לא מעט סיפורים על מהפכים גופניים, אבל הסיפור של כריס זרמבה הוא בהחלט יוצא דופן. בגיל 50, זרמבה ניצב עמד בחדרו של רופא המשפחה שלו וקיבל את הבשורה שהפכה עליו את עולמו. כשהוא נישא לגובה של מטר שבעים, ושוקל כמעט 115 ק"ג, נאמר לזרמבה כי הוא מתמודד עם עודף משקל קיצוני. עוד הוסיף הרופא ואמר שאם לא יוריד את הקילוגרמים העודפים הוא מסכן את הבריאות שלו.

זרמבה מודה שאורח החיים שלו באותה תקופה כלל בעיקר ישיבה. בין אם בעבודה בתור טכנאי מחשבים, בזמן ארוחות צהריים עמוסות בקלוריות או כשהוא יצא לשתות בירה חברים. פעילות גופנית הייתה מושג שהיה זר לו לחלוטין – והוא הבין שזה הזמן לחולל שינוי בחייו, אחרת הוא עלול לחטוף התקף לב, שבץ או לחלות בסכרת.

A post shared by Chris Zaremba (@chris.zaremba.fitness) on

"סבלתי מעודף משקל רוב חיי ואני מודה שזה מעולם לא הפריע לי", מספר כריס. "חשבתי שיש לי מבנה גדול אבל באותו יום אצל הרופא, הבנתי שיש לי בעיה. הבנתי שאם לא אעשה משהו בקשר לזה, אני אמות". בעיות המשקל של זרמבה החלו כשהיה בן 11 - ילד עם חיבה עזה לממתקים, כמו כל הילדים. אך בניגוד לאחרים, הוא שנא לעסוק בכל מה שקשור לספורט.

"כולם היו משחקים רגבי וכדורגל. אני לא יכולתי לסבול את זה", הוא מסביר ומספר כיצד נהג להמציא תירוצים כדי להתחמק מפעילות. "הייתי ממציא כל תירוץ כדי להתחמק משיעורי ספורט. בזמן שכל הילדים שרפו קלוריות בשיעורים, אני העליתי במשקל". הבעיות שלו המשיכו גם בבגרותו. עד הרגע בו החליט לתפוס את עצמו בידיים.

השינוי של כריס התחיל עם אימונים אירוביים; בהתחלה הוא נהג לרוץ 10 דקות על הליכון, ועם הזמן הוא הצליח להעלות את הזמן ל-40 דקות. כמו כן, הוא הפחית את צריכת הקלוריות שלו בחצי - מ- 3,000 קלוריות ביום ל-1,500. "התחלתי לאכול לחם שחור עם ריבה מופחתת סוכר לארוחת בוקר", מספר זרמבה. "לארוחות ערב אכלתי ארוחות דלות שומן. אבל השינוי המשמעותי ביותר חייב להיות זה שהפסקתי לשתות בירה. זה עזר לי באופן משמעותי". מאוחר יותר, הוא גם התחיל להרים משקולות.

A post shared by Chris Zaremba (@chris.zaremba.fitness) on

A post shared by Chris Zaremba (@chris.zaremba.fitness) on

כיום, 11 שנים מאוחר יותר, כריס מתחה בתחרויות עיצוב גוף ברחבי העולם. בהמשך הוא גם עשה הסבת מקצוע והתחיל לעבוד בתור מאמן כושר אישי. "ישנו פער מאוד גדול בשוק בכל הנוגע למאמני כושר מעל גיל 50 בבריטניה", הוא מספר. "אני מבין את זה. אנשים מבוגרים לא אוהבים להתאמן ליד גברים צעירים ושריריים. הרבה מהם גם חושבים שאימוני משקולות הם לא לאנשים בגילם, שזה כמובן לא נכון".

נכון לעכשיו, הוא השתתף כבר ב-9 תחרויות בינלאומיות והוא לא מתכוון לעצור. "אני מצליח לרוץ במדרגות, לסחוב קניות ולעשות מלא דברים שלא הייתי יכול קודם לכן. יותר מזה, היום כשאני מסתכל במראה אני אוהב את מה שאני רואה. היום, בעשור השביעי לחיי, אני חיי את הגרסה הטובה ביותר שלי בחיים".