גבר עם כרס (צילום: Fotosmurf03, Istock)
אין, כשאתה תותח אתה תותח. ואני תותח | צילום: Fotosmurf03, Istock

איזה יופי לך, הבנת שכדאי להיפטר מלאפות השווארמה שאתה תוקע כל היום ונרשמת למכון כושר. עכשיו אתה בטוח שאתה הולך לצאת מפה קוביות-קוביות ועם בטן שטוחה שתוכל להקפיץ עליה פינג פונג. אבל מה, בתוך המכון הגדול הזה עם הכוסיות והמשקולות, יש כמה מכשירים שגבר אמיתי לא ייגע בהם במקל. כאלה שטוב לא ייצא לך מהם, אלא אם כן אתה אוהב לישון כפיות עם גברים בטייטס, ואז הם דווקא יעשו לך שירות מעולה.

מחטב ירכיים. או בשמו העממי: הגינקולוג

מכשיר כושר לפיתוח שרירי היריכיים (צילום: אור גץ, iStock)
אני לא זז מפה עד שאני פותח יותר ממנה | צילום: אור גץ, iStock

מה זה עושה: מחטב את הירכיים שלך. איך? ככה: אתה פותח וסוגר את הרגליים.

מה זה עושה ממך: כוסית. המכשיר מדמה כיסא שנועד לבדוק ואגינות, למען השם. דמיין את סצנת פתיחת הרגליים של שרון סטון בסרט אינסטינקט בסיסי ותבין איך אתה נראה כשאתה משתמש בו. וחוץ מזה, למה צריך גבר לחטב לעצמו את הירכיים?!

מצד שני, לצפות בכוסית אורגינל מתחטבת על המכשיר הזה – ראוי ומומלץ.

2. מחטב ישבן

מה זה עושה: אתה שוכב על הבטן ובעזרת הרגליים מושך משקולות. כך אתה מפעיל את שרירי העכוז שלך ו- ובכן, מחטב אותם.

מה זה עושה ממך: נקבה. המכשיר הזה נועד בעיקר לנשים: רוב זמן האימון שלהן מוקדש לחיטוב השרירים האלה שאתה כל כך אוהב להזיל עליהם ריר, אבל ממש לא צריך שיהיו לך בעצמך. חוץ מזה שהתנוחה שבה אתה מונח על המכשיר הזה מזמינה עוברי אורח לבדוק את חוזק השרירים הטבעתיים שלך – לא סיטואציה מומלצת במכון כושר.

3. משקולות צבעוניות

משקולות בשלל צבעים ובשלל משקלים (צילום: אור גץ)
אוקיי, עלית עלינו, יש פה אחת של 5 קילו. ועדיין, אל תיגע בזה | צילום: אור גץ

מה זה עושה: שרירים לברביות. מדובר במשקולות קטנות, שני קילו גג, ואתה תיראה ממש מטומטם כשתניף אותם במרץ. גבר לא מרים פחות מחמישה קילו, נקודה.

מה זה עושה ממך: ברבית.

4. סטפר

שימוש בסטפר (צילום: starfotograf, Istock)
איך החליפה? לקחתי אותה מחבר שלי, יוגב | צילום: starfotograf, Istock

מה זה עושה: מחטב שרירים תחתונים ושורף המון קלוריות.

מה זה עושה ממך: מטייל הרים שוייצרי. זה אמנם נראה מגניב לטפס במדרגות שלא מגיעות לשום מקום, אבל בשביל להתרומם אתה לא צריך מדרגות. אם בכל זאת עלית על הסטפר - נניח שבדיוק הספה של הדחיקה הייתה תפוסה - לפחות אל תעבוד עם המוטות לידיים. מה שכן, כמעט תמיד יש מול הסטפר טלוויזיה כך שתוכל להיות בטוח שלא תפספס את הפרק של אופרה.

5. פיטבול. או בקיצור, כדור ענק לבטן

מתאמן עם כדור גומי (צילום: David H. Lewis, Istock)
איזה קטע, לפני שניה היה פה מלא אנשים | צילום: David H. Lewis, Istock

מה זה עושה: מחטב את שרירי הבטן והסביבה.

מה זה עושה ממך: ילדה קטנה עם קוקיות. יש כל כך הרבה תרגילי בטן שתוכל לעשות, אין שום צורך שתשחק עם כדור ענק בצבע ורוד. הכדור הזה נועד לתרגילים שמחזקים את הרחם ולך, עד כמה שידוע לנו, אין אחד כזה. אם כבר התגלגל אליך אחד כזה (כדור, לא רחם) נסה לשחק איתו סטנגה. זה דווקא די נחמד.

6. אובר בול. או בעברית: כדור קטן לירכיים

כדור גומי לירכיים
אובר בול. כמו של סנוקר, רק לכוסיות

מה זה עושה: מחזק את שרירי הירכיים, ועוד כמה שימושים אירוביים שנועדו לנשים בלבד, כמו פילאטיס.

מה זה עושה ממך: כדורגלן - רק הפוך. בתכל'ס מדובר בכדור שדומה לכדורגל, רק מגומי ולא משהו שהייתי מביא למשחקים עם החבר'ה ביום שישי. את הכדור שמים בין הרגליים ולוחצים. אפשר גם להתיישב ולהתרומם איתו, ואז בכלל תוכל להפליג בדמיונות על הוויקאנד המדהים שתעביר עם יוגב, החבר הכי טוב שלך.

7. גומיות. או לא בעברית: דיינה בנד

גבר מבצע תרגילי כוח עם גומי (צילום: אור גץ, iStock)
מפה אני ישר הולך למשוך את העגלה בשדה | צילום: אור גץ, iStock

מה זה עושה: חיזוק וחיטוב של הישבן, הירכיים ופי הטבעת.

מה זה עושה ממך: צחוק. התנועות שתצטרך לבצע יעזרו לך מאוד לחזק את מעמדך בקרב הקהילה, אבל השימוש בגומי יבליט לך את הטוסיק ואתה תראה ממש מטומטם. שים לב, לגומייה קוראים "דיינה בנד", כלומר הגומייה של דינה ולא הגומייה של משה. חד משמעית: הגומייה היחידה שעולה לך על הגוף זה קונדום.

8. טרמפולינה

טרמפולינה (צילום: אור גץ)
זוכר איך אהבת לקפוץ על טרמפולינה? תשכח מזה | צילום: אור גץ

מה זה עושה: שורף המון קלוריות ומחטב את התחת. כמו חבל קפיצה.

מה זה עושה ממך: אידיוט. זוכר איך אהבת לקפוץ על טרמפולינה כשהיית ילד? אז היום אתה כבר לא ילד, ואין דבר יותר פתטי מגבר שמקפץ על טרמפולינה במכון כושר. ואם חשבת שכולם מסתכלים עליך כשאתה קופץ כי אתה כזה חמוד וילדותי, אז תדע לך שהם פשוט מתים שתקפוץ כל הדרך החוצה מהמכון. או סתם מריצים עליך קטעים בטירוף.

לסיכום, אתה הולך למכון כושר כדי לבנות גופה ולהיראות טוב. נכון שכל המכשירים שהוזכרו כאן יעזרו לך בסופו של דבר לפתח את השרירים, אבל מה לעשות, לפני חמישים שנה גברים היו מפתחים את הגוף על ידי ערבול מלט וסחיבת בלוקים על הגב. לא היו אז יוגה או פילאטיס, ואין שום סיבה שדווקא אתה תתחיל להתעסק עם הדברים האלה. זכור: השרירים הכי חזקים אצל הגבר הם הכבוד והאגו. שניהם קצת הולכים לאיבוד כשאתה מחטב את התחת מול המראה.

>> הבנת איזה מכשירים לא? עכשיו בוא תבין איזה מכשירים כן