אחת ההשראות הכי גדולות שלנו היא סיפורים כמו הסיפור הבא - בחור צעיר שלוקח את עצמנו בידיים, ומצליח לעשות טרנספורמציה שמשנה לו את חיים. גיבור שמעיף מבט במראה, לא אוהב מה שהוא רואה, ומשנה את חייו כדי להפוך לגרסה טובה יותר ובריאה יותר של עצמו.

לא שיש לנו בעיות עם עודף משקל קל - אנחנו האחרונים שהייינו רוצים שיזכירו את שמם לצד מיכל צפיר - אבל אי אפשר שלא להתרשם מהמהפך של ג'ארד זאוורסקי, שגולל את סיפורו באתר BroBible, וסיפר איך השתנו חייו.

בגיל 24 שקל זאבורסקי 136 קילו - ולאחר שהבין שהוא לא רוצה להגיע לאמצע שנות העשרים שלו בכושר כזה הוא עשה מעשה - והשיל קצת יותר מ-45 ק"ג בשנה. מה שמיוחד במקרה של האמריקאי הצעיר, היא העובדה שכף רגלו לא דרכה במכון הכושר והוא לא עסק בקרוספיט או דומיו - הוא פשוט החל לדאוג לעצמו, בנחישות והתמדה מעוררת הערצה.

ג'ארד זאוורסקי
מעורר השראה | צילום: Jared Zaworski/facebook

הוא הפסיק לחלוטין לצרוך משקאות מוגזים ומשקאות ממותקים בכלל, ושתה קצת יותר מ-3.5 ליטר מים ליום. הוא ויתר על לחם ומזון מהיר, והצליח להוריד 27 קילו בחודשיים בלבד. הוא התמכר לתוצאות, והחליט המשיך במסע - הוא דבק בתזונה החדשה ועבד הרבה על סיבולת לב ריאה. מלבד ריצה הוא גם שיחק הרבה כדורסל, עשה כפיפות בטן ושכיבות סמיכה. לאחר שהגיע למשקל היעד, הוא החל להרים גם משקולות כדי לחטב את השרירים.

חלק מהתהליך היה החלטה עקרונית שלו להמנע מחדר כושר, ולהוכיח לעצמו שהמשמעת העצמית שלו מספיקה. זה לא עובד לכולם, אבל אצלו זה הצליח - והוא מספק השארה לחברים כמו גם לזרים ששומעים על הסיפור שלו. ללא ספק מדובר בסיפור מצויין לפתוח או לסיים איתו את היום, מסוג הדברים שלמרות שקרו אי שם מעבר לאוקיינוס, יכולים להשפיע גם פה.

>> המהפך 2016 - מתחילים ב-6.11