סיימון פנדה הוא גורו הכושר מהסוג שכולם מחבבים. הוא לא מוכר פנטזיות, הוא לא מאמין שכל מתאמן חייב להיות שרירי כמוהו והוא יודע בדיוק מה כל אחד צריך לעשות כדי להשיג את התוצאות שהוא רוצה. זאת גם הסיבה שיש לו כמעט שלושה מיליון עוקבים באינסטגרם.

מאמן הכושר חשף בריאיון למגזין AskMan מה בדיוק הוא עושה כדי להצליח לפתח בנפרד כל שריר בגוף שלו - ובעיקר את הגב, כך שאחרים יוכלו ללמוד איך לעבוד על בודיבילדינג כמוהו. הסוד הראשון ששיתף סיימון הוא שכדי להשיג גוף שרירי התרגיל הכי טוב שצריך לעשות הוא הרמת משקולות, תוך כדי סקוואטים. "אני 1.85 מ' ושוקל בערך 102 קילו. אני בדרך כלל לא מרים משקולות שכבדות יותר מ-190 קילו, למרות שבעבר הייתי מרים יותר", אמר.

A video posted by Simeon Panda® (@simeonpanda) on

סיימון לא מייפה את התהליך שצריך לעבור כדי להשיג גוף חטוב, שלא לדבר על גוף שרירי ומנופח. באינסטגרם שלו הוא מדריך את הגולשים ומדגים בדיוק מה צריך לעשות כדי לפתח כל מיני קבוצות שרירים שונות. כך למשל בשביל גב שרירי כמו שלו הוא ממליץ על התרגילים האלה:

A video posted by Simeon Panda® (@simeonpanda) on

One for your Back Day exercise arsenal (TAG A FRIEND) More info below ⬇️ Download my full Training routines at SIMEONPANDA.COM __ Exercise name: Floor Rope Lat Pulldown Target: Lats Benefits: Allows for a longer range of motion (especially if you are longer limbed like myself) Tips: Ensure you have your feet planted against an object; as the weight get heavier, the rope will attempt to lift you off the ground, planted feet will help you to remain in position. __ The full @dedicatednutrition range is available at SIMEONPANDA.COM

A video posted by Simeon Panda® (@simeonpanda) on

"אני מתאמן בכל יום על קבוצת שרירים אחרת", אמר סיימון לגבי שיטת האימונים שלו. "ביום שני - אימון חזה, בשלישי - גב, ברביעי - רגליים, בחמישי - כתפיים, בשישי - זרועות, בשבת - כל מיני תרגילים שונים לחיזוק הגוף ובראשון - שוב רגליים". כן, זה אומר שהוא מתאמן בכל יום בשבוע אבל זה לא אומר שזה מה שאתם צריכים גם. "למרות שאני מתאמן שבע פעמים בשבוע, שישה מהאימונים הם מאוד אינטנסיביים... ביום שבת אני בחדר כושר בגלל שאני רוצה. אני עובד על דברים שאולי זקוקים לחיזוק. אבל בעיקרון יום שבת הוא יום מנוחה, אני סתם מתאמן קצת על הקוביות או משהו".

למרות איך שהוא נראה, סיימון מודה שיש תרגילי כושר שהוא לא סובל, כמו כל אדם אחר. אבל כדי להתגבר על השנאה ולעשות אותם בכל זאת מבלי לוותר, הוא פשוט עושה אותם בתדירות גבוהה יותר ממה שצריך - עד שהוא כבר מעולה בהם וכבר לא שונא אותם. הוא מבין ויודע שלא כל אחד יכול להתאמן שש פעמים בשבוע, אבל אם המטרה היא לא רק לשרוף אחוזי שומן אלא ממש להעלות מסת שריר רצינית - הוא מתעקש שתבינו שאין דרך אחרת. לו בעצמו לקח 15 שנים להגיע לאן שרצה. "לוקח זמן ומאמץ מתמיד להעלות מסה אמתית. זה דורש אימון אינטנסיבי, יום אחר יום, חודש אחר חודש ושנה אחר שנה. אתם לא יכולים לצפות שהגוף שלכם יגדל בצורה משמעותית בלי שום סיבה".

A photo posted by Simeon Panda® (@simeonpanda) on

החדשות הטובות היחידות שיש לסיימון לומר לכם, הוא שבניגוד למאמנים פסיכיים אחרים, הוא לא מאמץ דיאטה נוקשה וגם לא ממליץ לאף אחד אחר לאמץ אחת כזאת. "אני שונא דיאטות בריאות. אני אוכל מגוון עצום של מזונות, אבל הכל טוב, בריא ונקי. אני אוכל מנות בינוניות 5-6 פעמים ביום, והן מורכבות בדרך כלל מאורז מלא, עוף, בשר בקר, אספרגוס, תרד, ברוקולי וכדומה. אבל ארוחת הערב תמיד תהיה יותר מעניינת, החל מתבשיל פירות ים ועד לזניית תרד".

A photo posted by Simeon Panda® (@simeonpanda) on

אם אתם רוצים להכניס את עצמכם לכושר קצת יותר רציני מהרגיל כדי להשיג תוצאות טובות על קבוצות שרירים ספציפיות, כדאי גם לכם להתחיל לעקוב אחרי תכניות האימונים שלו באינסטגרם.