אין תמונה
כולה שתי רצועות, אבל אפשר לעשות איתן כמעט הכול. נועם שימלר מדגים אימון ב-TRX

אתה רוצה גוף רזה, חטוב וסקסי אבל אתה לא ממש נהנה מללכת למכון כושר כי אין לך זמן, נמאס לך לעשות עשרות סיבובים בחיפוש אחר חניה, או שאתה פשוט עצלן. תכל'ס, אתה צודק: לא צריך! היום אפשר לעשות יופי של אימון לגמרי בעצמך - אתה רק צריך את האביזרים הנכונים, והופה, יש לך מכון כושר משלך אצלך בבית. איזה אביזרים? טוב ששאלת. להלן חמישה מוצרי כושר שאתה יכול לאחסן מתחת למיטה והכי חשוב - בעזרתם אתה יכול לאמן את כל הגוף.

TRX

TRX הוא מוצר כושר אשר זכה בתואר "האימון הכללי הטוב ביותר לשנת 2009" מטעם המגזין הפופולרי Men's Health. מוצר כושר זה מקורו בצבא האמריקני, והוא נכנס לשוק הישראלי לפני כשנה וחצי. מדובר ברצועה לא נמתחת באורך של 2.5 מטר, המתפצלת לשתיים ומאפשרת אימון כנגד משקל הגוף וביצוע מגוון מאוד רחב של תרגילים וקומבינציות (למעלה מ-500), כאשר הגוף הנו למעשה חצי תלוי באוויר.

יתרונות האימון: האימון בעזרת ה-TRX הנו אימון פונקציונאלי המערב ומפעיל בו זמנית מספר קבוצות שרירים, כולל את השרירים המייצבים. התרגילים מתבצעים במספר מישורי תנועה וטווחי התנועה הם מלאים.

ניתן להשיג באמצעות האימון כמעט כל סוג של מטרה: חיזוק השרירים וחיטוב הגוף, שריפת קלוריות, שיפור היציבה הכללית של הגוף, חיזוק שרירי הליבה, שיפר הגמישות, שיפור הכוח והכוח המתפרץ ואף שיקום לאחר פציעות מסוימות (בשל העברת העומס מהאזור הנפגע תוך כדי האימון).

בעזרת אביזר נלווה הנקרא door anchor ניתן לתלות את ה-TRX מאחורי הדלת ולעשות יופי של אימון בבית. זה גם אביזר כושר אידיאלי לנסיעות - הוא שוקל רק 810 גרם ותופס פחות מקום מז'קט. האימון מתאים לכל אחד ואחת: בשל שינוי זווית וקצב האימון ניתן לשלוט ברמת הקושי של התרגיל בכך להתאים אותו לכל רמת כושר.

להשיג בגו אקטיב פרו.

קטלבלס

קטלבלס (צילום: Spanic, Istock)
אין לך כוח להתאמן כדי להיראות ככה? תצפה בווידיאו פה למטה, תראה איך אתה מקבל אנרגיות חדשות | צילום: Spanic, Istock

כמו שכבר כתבנו בעבר, מדובר בהמצאה לא פחות מגאונית: משקולת עם ידית. אל תטעו: אף על פי שזה נשמע פשוט, האימון בעזרת קטלבלס הינו דינאמי ומאתגר במיוחד, מצריך ריכוז ומחשבה ומאפשר מגוון רחב במיוחד של תרגילים וקומבינציות.

יתרונות האימון: אימון פונקציונאלי המערב את הגוף כולו כמערכת אחת. הוצאת הגוף משיווי משקל על ידי הנפת הקטלבל דורשת תגובה מידית והתמודדות המתעמל על ידי ניסיון לשליטה במומנטום. התוצאה: שריפת קלוריות רבה לצד שיפור כל מרכיבי הכושר הגופני: גמישות, זריזות, כוח, כוח מתפרץ, חיזוק השרירים ושיפור משמעותי מאוד ביציבה הכללית של הגוף.

האימון מתאים כמעט לכולם: ניתן לשלוט ברמת הקושי של התרגילים על ידי בחירה של משקל הקטלבלס, טווחי וקצב התנועה ובכך להתאים את האימון לרמות כושר שונות. האימון לא מתאים במיוחד לאותם מתאמנים המחפשים אימון קליל, לחזור על אותן תנועות ללא צורך בהרבה מחשבה. אימון הקטלבלס דורש ריכוז מלא.

כדי לשמח אותך, בחרנו בסוזנה לייט להדגים לנו כמה האימון הזה יעיל:

להשיג ברשת אנרג'ים ספורט.

Power Wheel

אין תמונה
לא המכשיר הכי גברי שיש, אבל סמוך עלינו, הגלגל הזה יעשה את העבודה. Power Wheel

גלגל עם ידיות צדדיות המתאימות להחזקה בידיים או להשחלת כפות הרגליים המאפשר אימון במישורים וטווחי תנועה שונים.

יתרונות האימון: בעזרת הפאוור וויל ניתן לאמן את כל הגוף: לחזק את החזה, את הידיים, את הרגליים, את הגב ובעיקר את הבטן, תוך כדי הפעלת שרירי הליבה. כמו כן הוא משפר באופן משמעותי את שיווי המשקל והכוח.

להשיג ברשת אנרג'ים ספורט.

Flowin

Flowin (צילום: האתר הרשמי)
השוודים לא סתם נראים טוב, הם מתאמנים על זה. Flowin | צילום: האתר הרשמי

עוד מותג איכותי שוודי, Flowin הוא משטח החלקה קשיח עשוי חומר מיוחד. האימון מתבסס על התנגדות חיכוך בין המשטח וגוף המתאמן בעזרת 5 רפידות החלקה בגדלים שונים. האימון מתבצע כנגד משקל גופו של המתעמל. בשל החומר המיוחד התנועה היא נשלטת, בטוחה וחלקה.

יתרונות האימון: מגוון רחב של למעלה מ-100 תרגילים וקומבינציות, מאפשר אימון של קבוצות שרירים רבות כולל את שרירי הליבה ושרירים אשר פחות מעורבים באימון כוח סטטי. ניתן לעשות אימוני כוח, אימוני אירובי ואימוני פילאטיס. האימון מתאים לכל רמת כושר בשל היכולת לשלוט ברמת החיכוך ובחירת טווחי התנועה. הסימון על משטח ההחלקה משמש כמדד לאורך הטווח.

להשיג ב-Flowin Israel.

מכון כושר נייד (Portable Gym)

מדובר ממש בחדר כושר שלם בתוך תיק שאפשר לקחת לכל מקום. מערכת של גומיות כושר וידיות בתוספת מוט פלאסטיק קשיח, חגורה ואביזר לתפיסה בדלת.

יתרונות האימון: מגוון רחב במיוחד של תרגילים וקומבינציות המאפשר אימון כוח, אימון אירובי וחיזוק שרירי הליבה. האימון מתאים לכולם; בשל מגוון הגומיות עם רמות התנגדות שונות ושליטה במתח ניתן לבצע תרגילים מהפשוטים ביותר עד לתרגילים מורכבים עם רמות קושי גבוהות.

להשיג ברשת אנרג'ים ספורט.

נועם שימלר הוא מאמן כושר אישי.

>> לטיפ הכושר הקודם: כך תגיע ל-10,000 צעדים ביום כדי לשמור על הדיאטה