גבר מביט בקרם (צילום: עודד קרני)
זהירות: אם תקשיב לכל העצות שלנו, בסוף גם אתה תלבש את החולצות של חברה שלך | צילום: עודד קרני

1. אל תשלה את עצמך

אין קרם פנים שמחזיר את הגלגל אחורה, רק הסכין אצל הפלסטיקאי. אבל אפשר לעכב את הזדקנות העור ולעשות שלא יהיה יותר גרוע. בינינו, כדי שהמצב לא ידרדר אתה לא ממש צריך הרבה: מספיק שיהיה לך קרם לחות, קרם הגנה מפני השמש וידע יותר מבסיסי לגבי גילוח להתגלח נכון.

2. אל תהיה מקובע

מצאת מוצר טיפוח שעובד בשבילך? זה לא אומר שאתה חייב לדבוק בו מעתה ועד עולם. העור דווקא אוהב חידושים, גם אם המוכרת אומרת אחרת, ושימוש ממושך באותם חומרים גורם לו להגיב בעצלות. תמיד שווה לנסות את הכל. נסה גם את המתחרים: תמרח, תרחרח, תבדוק אם זה נעים לך ורק אז תגהץ את הוויזה.

3. תעבוד בשכל

לפעמים, תערובת מוצרים של חברות שונות יכולה לגרות את העור. וזה לא טוב כמו שזה נשמע. צא מנקודת הנחה שכאשר החברה מרכיבה סדרת מוצרים, היא עושה זאת בצורה הרמונית. מצד שני, אם הקרם לחות של חברה X והפילינג של חברה Y עושים לך נהדר, אתה לא מחויב לאחד מהם. אבל תעשה את זה בשכל. יודע מה, בוא נעשה את זה פשוט: אם השילוב בין שני מוצרים גורם לעור שלך לצרוב, אל תשלב ביניהם.

4. אל תיסחף

אין סיבה לקנות במכה עשרה תכשירים. תתחיל מאחד-שניים שאתה באמת צריך. תגמור איתם, תקנה עוד.

5. אל תלך עם העדר

העור שלך יודע הכי טוב מה הוא צריך, ובניגוד לחברה שלך, שמות של מותגים לא עושים עליו רושם. אז גם אם היא קנתה לך את זה שכתבו עליו בעיתון, לא בטוח שלך זה מתאים. ותשכח מהגישה של "היא יודעת מה טוב בשבילי". את זה תשאיר למיטה. בכל הנוגע לפנים שלך, תהיה קשוב לעצמך.

6. כבד את הדוגמית

אם אתה מתלבט, לך על זה בשלבים. בקש דוגמית של המוצר שבחרת ותנסה בבית. אל תפתח את המוצר המקורי עד שתגמור להשתמש בדוגמית. עשה לך נעים? אמץ אותו. עשה לך פצעים? תחליף אותו.

7. פנק את עצמך בביקור אצל קוסמטיקאית פעם בחודש, חודשיים, מה שיוצא

גם כי מזמן לא מזמזו לך ככה את הפנים (יש כאלה שמצ'פרות גם בעיסוי כתפיים וכפות רגליים), וגם כי היא יודעת לחסל את החצ'קונים כשהם עוד קטנים. שווה ללכת אפילו חד-פעמית, לקבל אבחון של מצב העור והתאמה אישית של מוצרים. ושמע, אתה חייב להיפטר מהפרצוף המבוהל הזה. כמה קרמים באמבטיה עוד לא הופכים אותך לכוסית; מצד שני, הם יכולים להביא לך כמה. מה שכן, כמו שאתה נותן טיפ למלצרית: תפנק את האישה שמעכה לך את הפרצוף.

8. תתעניין

גבר נגעל מקרם פנים (צילום: עודד קרני)
אה, חומד? אני לא בטוח שזה רעיון כל-כך טוב | צילום: עודד קרני

לא ברמה של עניין מעמיק, חלילה, רק ספציפית לדברים שמטרידים אותך (ועוד הרבה גברים אחרים, אם זה מנחם אותך). למשל, האם התכשירים נוסו על בעלי חיים? האם הקרם יגרום לפנים שלך להבריק? האם הטיפול כואב ועלול עלול להפוך לחוויה משפילה? תשובה חלקית בסעיף הבא.

9. אל תחשוש

לא נשקר לך: טיפול פנים זה לא רק נעים, ולהוציא שחורים לא רק נשמע גזעני, זה גם די כואב. כמה כואב? כמו הצביטות שאחותך הייתה דופקת לך כשהיית מעיף לה את הברבי לזבל. מצד שני, אם אכלת חול בלבנון ושרדת ארוחות ערב אצל חמותך, מה זה בשבילך כמה צביטות על הפנים.

10. גנבת מחברה שלך? מעולה! 

עקרונית, העור הגברי שמן ועבה יותר מזה של אישה. יש בו יותר שיערות ולכן גם יותר בלוטות חלב וזיעה. מה שגורר בעיות אופייניות כמו שומניות יתר. אם התברכת בעור עדין ודק כמו שלהחברה שלך, אתה יכול להשתמש חופשי בתכשירים שלה. הם יעשו את העבודה כמו גדולים, ובמקרים מסוימים אפילו יקלו עלייך. מצד שני, אם יש לך עור של פיל, ונקווה שלחברה שלך לא, כדאי שתתאים לעצמך בעזרת איש מקצוע את התכשירים הנכונים.

11. אל תחתוך סובארו פשע באיילון

לא קשור לטיפוח, אבל דווקא עכשיו כשהוציאו לך שחורים חבל שמישהו ישבור לך את האף.

>> טיפול פנים לגברים: יש דבר כזה