ארלינדו דה סוזה (צילום: Barcroft Media)
מנסה להגמל מהשימוש בחומר המסוכן | צילום: Barcroft Media

לא פעם דיברנו על שרירנים מנופחים ואפילו על הבחור בתמונות באופן ספציפי בעקבות סרטון שרץ ברשת לפני כחצי שנה – אבל בינתיים הוא הפך ארלינדו דה סוזה מברזיל לתופעה ויראלית אף יותר, ותשומת הלב העולמית מתמקדת שוב בתעשיית ניפוח השרירים המזויפת שנפוצה מאוד בברזיל. התופעה המסוכנת כוללת הזרקה של שמן ותערובות מסוכנות נוספות לשריר, שמציגות חזות מנופחת ותלושה מהמציאות, ומהווה סכנה בריאותית של ממש.

ארלינדו דה סוזה (צילום: Barcroft Media)
בהשוואה לעובר אורח אקראי | צילום: Barcroft Media

מדובר בסוג של התמכרות מסוכנת – תרחישים אפשריים כוללים זיהום, קטיעת גפיים ואף מוות במקרים קיצוניים. דה סוזה, המכונה " ההר", ידוע כבעל הזרועות הגדולות בברזיל, עם היקף של 74 סנמטימטר - לאחר שהזריק את אותו שמן מדובר בתוספת אלכוהול באופן קבוע לגופו כדי לקבל את המראה המנופח.

הברזילאי הזריק שלוש פעמיים בשבוע במשך חודשיים כדי להגיע למראה הבלוני והמגודל יתר על המידה, כשלפני זה לקח סטרואידים, הורמונים, וויטמינים המיועדים לסוסים כדי לתחזק את המראה. במקביל המשיך להרים משקולות במכון הכושר, אך נשאר עם אותה יכולת פיזית – הוא לא התחזק, שכן מדובר במראית עין בלבד.

ארלינדו דה סוזה (צילום: Barcroft Media)
היי, לפחות הוא לא צריך כרית צוואר לטיסות | צילום: Barcroft Media

אולינדו בן ה-43 לבד עם אמו, והוא עדיין רווק. אחותו דואגת לו וחוששת שחלק מאנשי העיר לועגים לו, אך מנגד אחיו טוען שרבות מנשות האזור נמשכות למראה. בכל אופן, הוא הפסיק עם הזריקות, ומנסה להיגמל ולהשתקם, לאחר שאיבד חבר טוב לשגעון המסוכן.

ארלינדו דה סוזה (צילום: Barcroft Media)
לא באמת שרירים | צילום: Barcroft Media

הוא לא ממליץ כמובן לאף אחד להתחיל עם הזרקת השמן המסוכן, וטוען שהפסיק לחלוטין בעצמו. "מי שנראה כמוני וטועם שזה טבעי – משקר", הוא אומר, ומוסיף שרבים בסביבתו נוטלים את התוסף אך מסתירים את זה. לא ממש נראה לנו שווה את הסיכון.

>>> 10 דברים שיותר חשובים לנשים מאשר גודל האיבר שלך