גבר עם קרם ומלפפון על הפנים (צילום: Milanj, Istock)
מישהי עושה לך נעים בפנים ואתה יוצא צעיר בחמש שנים. הצעד הבא: חולצות ורודות ובית שחי חלק | צילום: Milanj, Istock

להיות גבר בעידן הנוכחי זו משימה די מבאסת. לא שהגברים בעידנים הקודמים נהנו מחיים קלים כל-כך – בכל זאת, אי אפשר להשוות למלחמות בחץ וקשת, בניית ערים, תקופות צנע וייבוש ביצות – אבל יש משהו אחד שהגברים של פעם אף-פעם לא נאלצו להתמודד איתו: נגיף המטרוסקסואליה.

מסתבר שלא רק אמריקאים מלוקקים שנולדו במשטר רייגן מביטים בתוגה בנוסטלגיה של הסיקסטיז והסבנטיז – תקופה שבה להיות היפי היה סמל סטאטוס ושימוש בקונדום היה בגדר המלצה. אבל בניגוד לקולגות מארץ האפשרויות, לנו הצברים אין וודסטוק להתגעגע אליו. הדבר המרכזי שכן גורם לנו להצטער שלא נולדנו בתקופה שההורים שלנו עוד היו בתולים, זו העובדה שפעם נתנו לגבר להישאר דוחה כמו שאלוהים התכוון. בתקופה ההיא לאף אחד לא היה אכפת כמה שערות יוצאות לך מהאף ושום חברה לטיפוח לא הוקמה כדי לשחוק לך את המצפון. אתה היית גבר, אתה הבאת פרנסה הביתה ואתה הורדת את הזבל בלילה. זהו זה. לא צריך יותר.

לצערנו הרב הימים האלו נכחדו וחברו הטוב ביותר של הגבר הוא כבר לא מברג פיליפס, כי אם פינצטה. וזה לא כי אנחנו כל-כך מאוהבים בעצמנו; זאת פשוט הידיעה שאם אנחנו רוצים לקיים סקס ללא תשלום מראש, כדאי מאוד שנשקיע בטיפוח מאסיבי, אחרת אנחנו נזרקים אוטומטית לתחתית שרשרת המזון של עולם האסטטיקה.

לא שאני מאמין בכל הבולשיט הזה, כן? גבר הוא גבר הוא גבר, ושום פינצטה לא תקבע בשבילי איך חיי המין שלי הולכים להיראות. כנראה שבגלל ההשקפה הזאת – ואולי בגלל שפעם גילחתי את החזה משעמום – החליטו קברניטי האתר שיש לי יותר מדי שחורים בפנים והחליטו לשלוח אותי לבדוק: האם המטרוסקסואל זאת סתם פיקציה או משהו שחייבים להפנים. השיטה: טיפול פנים חדשני ביחידה לדרמוקוסמטיקה של לילך קפלן בתל אביב.

מגבר קשוח ומחוספס לגבר מבריק ונאור תוך שעה וחצי

"טיפול פנים לגברים זה בדיוק כמו פדיקור, מניקור ושעווה בתחת," אמרתי לעצמי בעוד אני צועד לעבר הקליניקה של לילך קפלן. "שום דבר שאמור להיות ביומן של גבר סטרייט, ובטח לא שלי". חמוש בדעה המוצקה הזאת ובעוד שק שלם של דעות קדומות שעוסקות בפגיעה חמורה בגבריות, נכנסתי לקליניקה – ותוך חמש דקות הבנתי שלא יכולתי להיות יותר אהבל ממה שהייתי.

רגע לפני שהתחילו למשמש לי את הפנים קיבלתי סקירה מהירה על הטיפול, וגם נתונים מפורשים שמצביעים על כך שכמעט כל גבר עם שופוני פעיל עובר היום טיפול פנים. בכלל, מסתבר שמדובר בתופעה אוניברסלית חוצת יבשות; היום הגברים דופקים קרמים ומתחננים בפני בת הזוג שלהם שתוציא להם את השחורים ותפוצץ להם את החצ'קונים שעל הגב – זה מה יש וככה אנחנו אוהבים. התמונה של הגבר שמתגלח עם שברי זכוכית הבהבה ונעלמה בעוד אני מפנים את המציאות החדשה. עכשיו מה שנשאר לי לבדוק זה רק אם אני מתחבר לטיפול עצמו – והמהפכה תושלם במלואה.

לא יודע מה עשו לי, אבל הי, זה נעים

הטיפול אותו אני אמור לעבור נקרא Stimulating Tonus Muscle או בקיצור STM. "עם הגיל ישנו שינוי בטונוס של השריר," מפרשנת לילך קפלן את מה שהולך לעבור לי על הפרצוף ומובילה אותי לחדר מפנק עם מיטה נוחה ואווירה של ספא. "ברוב המקרים הוא מתכווץ מדי, ואז העור נראה כתלוי על שרירי הפנים והוא לא יושב עליהם חלק כמו בעבר. במהלך הטיפול הזה מושגת האצת זרימת הדם לתאים בשכבות הפנימיות של העור, שרירי הפנים מתחזקים ללא צורך בקיצורם, הטונוס שלהם נשמר ומתקבל מראה עור רענן וחיוני".

טיפול לפנים (צילום: עודד קרני)
בונוס: אפשר להתחיל עם הקוסמטיקאית | צילום: עודד קרני

בניגוד לשרי אוצר לשעבר לא אשקר במצח נחושה ואגיד לכם שהבנתי משהו מכל זה, אבל בינינו מה זה חשוב. הטיפול עצמו נמשך שעה וחצי במהלכם אני שוכב על מיטה מפנקת נטול חולצה, עם מוזיקה מרגיעה ברקע ובחורה נאה שמורחת לי משהו על הפנים ובאמת שלא צריך יותר כלום.

הי, ירדו לי חמש שנים מהפנים! ואני עדיין סטרייט!

בשלב הראשון של הטיפול, כך נמסר לי, זכיתי לניקוי פנים והמסת תאי האפידרמיס המתים בעזרת שילוב של חומצות בריכוזים שונים. בפועל זה הרגיש פנאן כמו עיסוי פנים על החוף בקוסמוי. רגע לפני שהזמנתי שייק בננה מהמטפלת הגיע השלב הפחות נוח בחוויה וזה השימוש במכשיר ה-STM, שפועל בעזרת שתי אלקטרודות שמעבירות זרם חשמלי לשכבת השריר המצויה מתחת לשכבת השומן. משהו שמזכיר קצת עיסוי בשוקר חשמלי לפורע חוק. "עוצמת הזרם ניתנת לשליטה ותלויה בכוח הסבל של הנשים," מסבירה לי לילך בעוד הלסת שלי במצב רטט ואני מקבל זצים של חשמל לאזור האף.

אחרי הטיפול עם המכשיר מגיע השלב הסופי של מריחת קרמים, עיסוי ממריץ לפנים ולצוואר וסמול טוק עם המטפלת רק בשביל לגלות שהיא נשואה. שעה וחצי של פינוק וראסמי אתה מרגיש כאילו קילפו לך מהפנים שכבה של אבק ואפילו כמה שנים מהגיל. אולי עכשיו אפשר יהיה לספר לצ'יקס באוניברסיטה שאתה בן 24 ומישהי באמת תקנה את זה.

בסיכומה של חלטורה אפשר לומר שיצאתי בן אדם אחר מהטיפול הזה. כמי ששנים סבל ממטרופוביה ותמונות קלוז אפ של זמרים מזרחיים מהדור החדש, אני חייב לומר שגם אני נשאבתי לקומבינה. לשמור על עור הפנים לא יהרוג אותי – בעצם, אולי גם אין שום דבר פסול בלגלח את הבית שחי עם סכין וללבוש חולצות ורודות. מה לעשות, המציאות השתנתה; החברה שלנו תופסת את הגברים שלה נקיים, אסתטיים, מורחים קרמים לפני השינה ומשתמשים במגבונים לחים אחרי ביקור בשירותים.

>> ממשיך להגיד לעצמך שמלוכלך זה יפה? כנס, ננפץ לך כמה מיתוסים