חוקרים מאוניברסיטת מנצ'סטר בצפון-מערב בריטניה, גילו כי טיפול למניעת פרכת (Osteogenesis Imperfecta) יכול לסייע בהתמודדות עם התקרחות. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הבריטיים, החוקרים גילו כי תרופת ה-WAY-316606 יעילה כל כך נגד נשירת שיער שהיא יכולה להגביר את צמיחת השיער בתוך יומיים.

ד"ר ניית'ן הוקשאו, החוקר הראשי, סיפר כי הוא מרוצה מאוד ממצאי המחקר. לטענתו, מעולם לא חשבו להשתמש בתרכובת התרופתית הזו בשביל לסייע בצמיחת שיער, וכעת, מסתמן כי יש לתרופה פוטנציאל אדיר לטפל בתופעה.

"אני מאוד אופטימי לגבי היעילות של התרופה במניעת קרחות", סיפר ד"ר הוקשאו, "בבדיקות שערכו במעבדה ניתן לראות כי התרכובת מגבירה את התפקוד של זקיקים ומסייעת בהצמחת שיער. כרגע אנחנו מנסים לבדוק כיצד אפשר להנדס את התרופה כך שהיא תוכל לשמש כטיפול חיצוני. כלומר, ג'ל, משחה, קרם או שמפו".

תופעת ההתקרחות משפיעה מבחינה סטטיסטית על חצי מאוכלוסיית הגברים אשר מעל גיל 50. ממצאי המחקר פורסמו בכתב עת בריטי למדעי החיים, והוא התבסס על סדרת ניסויים שבוצעו על 40 גברים אשר מתמודדים עם התקרחות. אלו לקחו את התרופה ובתוך ימים ספורים, הראו שיפור ניכר בצמיחת שיער.