אוכל נקניקייה (צילום: kati1313, Istock)
בהמשך: נלמד אותך לזנוח את הנקניקייה שלך ועדיין להישאר גבר | צילום: kati1313, Istock

נפרדת מהמטבח של אמא ועברת לגור לבד. או עם שותפה, כוסית אש. או שהתחתנת עם אחת שלא יודעת לבשל, או שבדיוק התגרשת מאחת כזאת. מה זה משנה - בסופו של יום אתה חוזר הביתה רעב מת, פותח את המקרר והוא צוחק לך בפנים. אתה מתקשר לאמא שתשריין לך צלחת, אבל היא בדיוק עברה לגור עם החבר הצועני שלה במצפה צפרירים בגליל. השותפה? הצחקת אותה. כוסיות לא אוכלות, בטח שלא מבשלות.

לא נורא, בשביל זה המציאו את הטייק-אווי: אתה לוקח תפריט משלוחים ודופק הזמנה. אחרי שבועיים אתה מגלה בזעזוע שאתה משתין שמן ומנביט כרס. צריך לעשות עם זה משהו, אין ספק, אבל מה? ללחך עשב ולספור קלוריות זה ממש לא הקטע שלך.

אתה יודע מה? לא צריך. שלחנו שתי דיאטניות ומומחה להרזיה אחד - מאיה פלג, אפרת סגל וצחי כנען - לאתר את מלכודות הזלילה בלו"ז שלך ולהסביר לך איך לפרק אותן כמו גבר, לא כמו אחד שמנשנש פריכונים. בתור התחלה ניטפל לשלושה מוקשי דיאטה באתרי בילוי עם החבר'ה: בים, בבר, ואצלך בסלון מול המשחק. בהמשך נלווה אותך גם לעבודה, נזמין לך טייק-אווי וניכנס איתך למיטה. כן, כן. יש למה לצפות.

בים

המלכודת: גם אם לא הגעת לשם רעב, השמש שמטפטפת לך על הגב והכוסיות עם הביקיני פותחים לך את התיאבון. "כולה צלחת צ'יפס" (350 קלוריות), אתה אומר לעצמך. אז רק שתדע, כל מה שנראה לך מבריק ומטפטף, משמין בסוף. גם ההיא עם הביקיני.

תחליף לחומוס-צ'יפס-סלט: אבטיח עם בולגרית. גם לא תזיע מזה, וגם זה נראה כמו אוכל של גברים – רומנים, זקנים, חרמנים וקמצנים, אבל גברים. אם תלך על בולגרית 5%, שהטעם שלה לא פחות טוב מזאת עם האחוזים הגבוהים, עוד יותר טוב.

הכי טוב: ותר בכלל על הבולגרית וקח רק אבטיח. תחליף למגנום (300-400 קלוריות): ארטיק קרח (80 קלוריות). הכי טוב (אם כי סוג של פדיחה): ארטיק דיאט (30-40 קלוריות). לא נראה משהו, אבל מתוק וקר ועושה את העבודה.

בכדורגל

ליגת האלופות (צילום: istockphoto)
אני לא מאמין! הם לקחו לנו את הפיצוחים! | צילום: istockphoto

המלכודת: החבר'ה יושבים אצלך על השטיח לראות ארגנטינה נגד ברזיל. מה, לא תוציא מהמקרר כמה שישיות ואת מגש הלבנים-שחורים-אבטיח המסורתי? אז סתם לידע כללי, לא שתצטרך לזכור את זה: 100 גרם שחורים=600 קלוריות. בעברית: הרבה.

תחליף לבירה ופיצוחים: חומוסים קלויים, פופקורן, חטיף מלוח של קרקרים או אפרופו אפוי. את כל זה אפשר לנגב בגבינות 5% או במטבל סלסה קנוי שאתה מערבב בשתי דקות עם עגבניות מרוסקות מקופסה. לגבי הבירה: עוד שתי פסקאות תגיע לקטע על הבר, תראה שם.

הכי טוב: פירות יבשים, חטיפי סויה מוקפאים (התרמילים הירוקים האלה שנראים כמו שעועית) ואבטיח עם בולגרית.

בבר

ארוחת בוקר אנגלית (צילום: jupiter images)
ארוחת בוקר אנגלית: תפוזים, משולשים, פיצוחים ושלוש בירות | צילום: jupiter images

מלכודת 1: האוכל. אתה יושב עם החבר'ה, מוריד צ'ייסרים ובין לבין טוחן כמה בוטנים (100 גרם=600 קלוריות), בייגלה, דוריטוס (300 קלוריות למנה אישית) וזיתים (10 זיתים=45 קלוריות). בלי לשים לב תקעת כבר שלוש צלחות בייגלה, ארבע צלחות בוטנים ואיזה זית או שניים.

תחליף לבייגלה-פיצוחים-זיתים: אם הזמנת בירה, ותר על הבייגלה ולך רק על הפיצוחים – הם מנת שומן טובה שעוזרת לספיגה איטית יותר של האלכוהול, ותאפשר לך גם לשתות בלי לדפוק את הראש. בבייגלה יש יותר פחמימות (הדבר הזה שבחורות לא מפסיקות להתלונן עליו), מה שבמילא יש כבר בבירה.

מה שכן, אמרנו כן לפיצוחים אבל לא לערימת צלחות של פיצוחים. תסתפק בצלוחית קטנה, גבר. ואם אמרת לעצמך: "יאללה, נלך על הבריא וניקח רק את הזיתים" – שכח מזה. רמז: ממה עושים שמן זית? נכון.

מלכודת 2: השתייה. אין כמו כמה אחוזים טובים של אלכוהול בדם ואיזה ויסקי ברקע (כ-130 קלוריות), או בירה לבנה (160 קלוריות), בריזר (220 קלוריות) או קוקטייל על בסיס שמנת (300 קלוריות). ובכן, באסה: זה גורם לך אולי לזיין כמו שפן, אבל גם להשמין כמו חזיר.

תחליף לבירה-בריזר-קוקטייל: נתחיל מזה שכל דבר שמכיל שמנת - נכון, משמין! כנ"ל לגבי קוקטיילים, כאלה שמערבבים עם מים וסוכר. עדיף ללכת על משקאות שמבוססים על מים: ברד, פירות וכאלה, או לחלופין: בירה לייט לבנה (95 קלוריות) או שחורה. אם דץ עושה את זה וחיכו לו חמש בחורות בג'קוזי, אולי גם לך יצליח. מצד שני, אולי לא.

הכי טוב: אלכוהול נקי. בלי תוספות. זה גם עושה הכי פחות נזק לכבד שלך, וגם לא מקפיץ מדי את רמת הסוכר שאתה צובר בגוף. מה שכן, אם אתה לא רוצה לדפוק את הראש תוך שנייה וחצי, חשוב לאכול משהו ליד. מה שמחזיר אותנו לצלוחיות הקטנות. המחיר: כ-130-140 קלוריות. ומונית חזרה הביתה.

>> 18 סימנים שאתה לא בכושר