דוויין אוקונור, בן ה-26, עבר משבר גדול כשגילה שאהובת ליבו בארבעת השנים האחרונות פצחה ברומן עם גבר אחר ובגדה בו זמן ממושך. "ברגע שהתעמתי איתה על זה, היא שמה את המפתחות בדלת ואמרה שזה נגמר", אמר בריאיון למגזין הגברים Men's Health. הבחור הבריטי שבור הלב לא ידע מה לעשות עם עצמו, והעביר ימים רבים בחוסר חשק מוחלט לבצע פעולות יומיות.

דוויין, שעבד בתור מדריך בחדר כושר והשתדל להתאמן בהרמת שמקולות שלוש פעמים בשבוע ולשחק כדורסל כדי "לשמור על מראה הגון", לא רצה יותר לעשות אפילו את זה. "הביטחון שלי, הגאווה שלי והערך העצמי שלי היו בשפל. הפסקתי לשחק כדורסל ואפילו הפסקתי ללכת לחדר הכושר מעבר לשעות העבודה".

מהר מאוד דוויין החל להעלות במשקל ולהתמכר לג'אנק פוד ואכילה רגשית כדי להתמודד עם הפרידה. "לפני ששמתי לב, כבר הופיעו לי סימני מתיחה על הבטן ושלושה סנטרים. אכלתי ג'אנק פוד על בסיס יומי, וכל פעם שהבטתי במראה הרגשתי מאוכזב מעצמי", סיפר. "פיזית, מנטלית ורגשית הגעתי לנקודה שבירה. החברים שלי לא יכלו לראות אותי ככה, אז הם עזרו לי עם כמה אימונים ראשונים בחדר כושר. הייתה לכך משמעות ענקית".

כדי לנסות לחזור לעצמו, דוויין לגמרי שינה את הדיאטה שלו ובנה לעצמו שגרת אימונים תובענית. "עדיין הייתי בעודף משקל, אבל הרמתי משקולות חמש פעמים בשבוע ונהייתי חזק יותר בכל פעם, והכי חשוב - הביטחון שלי חזר אלי".

A post shared by Dwayne O'connor (@dwayne_oconnor23) on

בתוך חצי שנה דוויין הצליח להוריד 22 קילו ולצמצם את אחוזי השומן שלו מ-28% ל-7% בלבד. שתי סיבות השפיעו על מהירות התהליך: האחת היא שדוויין כבר היה מנוסה במשך שנים באימונים, והשנייה היא שהוא החליט למקד את העצב שלו והאנרגיות השליליות בהגשמת החלום להפוך לשרירן.

"בהתחלה זה היה כדי להרגיש טוב לגבי עצמי, פשוט לא רציתי יותר כרס", אמר. אבל אחר כך, כאמור, התשוקה התפתחה למשהו גדול הרבה יותר.

A post shared by Dwayne O'connor (@dwayne_oconnor23) on

 

A post shared by Dwayne O'connor (@dwayne_oconnor23) on

 

דוויין אמר בכנות שהחלק הכי קשה בתהליך היה לקבל את העובדה שהשגרה הקודמת שלו הגיעה לסיומה. ,כשאתה עם מישהי במשך זמן רב כל כך, אתם עושים הכל ביחד... הייתי צריך להודות בפני עצמי שמה שהיה לי נעלם לנצח". ובמקום זה, הוא כמובן התמכר לשגרה חדשה שתפסה נפח גדול מחייו - והוא מאושר מזה.

בסופו של דבר, דוויין הצליח להתחבר לעצמו מחדש ולהתגבר על הפרידה, שקרתה לפני חמש שנים ויש לו מסר לכולם: "אם מישהו בגד בכם, אל תיקחו את זה אישית. זה מעיד רק על מי שעשה את זה, לא עליכם. אז אל תפגעו בגוף שלכם ובבריאות שלכם עם משקאות או מזון לא בריאים. תמשיכו להיות עסוקים, פרודוקטיביים ויעילים".

A post shared by Dwayne O'connor (@dwayne_oconnor23) on