צעיר בריטי שטס לטורקיה לטובת הליך של השתלת שיער, חשף לאחרונה את הצלקות המכוערות שנותרו לו אחרי ההשתלה שנכשלה, במה שאמור להפוך לתמרור אזהרה גם עבור ישראלים רבים שעברו ויעברו (אחרי הקורונה כמובן) את התהליך בשנים האחרונות.

לוק הורספילד, תושב בריטניה, גילה כבר בגיל 21 שהשיער שלו בוגד בו ונושר בקצב מסחרר, וארבע שנים מאוחר יותר הוא החליט לטפל בבעיה וטס לקליניקה מיוחדת באיסטנבול שם עבר השתלת שיער - תהליך שהפך בשנים האחרונות לפופולרי במיוחד בטורקיה.

אחרי שעשה בדיקה בשלל קליניקות שונות ברחבי הממלכה הבריטית, הוא הבין שעדיף לו לטוס לעבור את את ההשתלה בטורקיה, שם לדבריו ההליך עצמו עלה כמעט חצי מהמחיר שביקשו ממנו במולדתו. וכך, לפני כשנה וחצי הוא טס כאמור לאיסטנבול ועבר את ההשתלה.

חצי שנה לאחר מכן הוא שם לב למעט שיער שהחל לצמוח לו בחלקים בראש בהם עבר את ההשתלה, אבל הכל השתנה כשנה לאחר מכן, אז הבחין כי השיער נכנס למצב של רגרסיה, הקרקפת שלו חזרה לאותו מצב כמו לפני ההשתלה - רק שהפעם גם נוספו לו צלקות מכוערות.

השתלת שיער לוק (צילום: צילום מסך טוויטר)
הבעיות החלו לצוץ שנה לאחר ההשתלה | צילום: צילום מסך טוויטר

השתלת שיער לוק (צילום: צילום מסך טוויטר)
לוק הרוספילד | צילום: צילום מסך טוויטר

מי שנחלץ לעזרתו של הורספילד היא מרפאה להשתלת שיער שממוקמת במולדתו, באזור מערב יורקשייר, והרופא שטיפל בהשתלה שנכשלה (התמונות כאן למעלה צולמו לאחר ההשתלה החוזרת) סיפר על כך לאחר מכן לכלי התקשורת בארצו: "אני רואה צעירים רבים שמתפתים לעבור את ההליך הזול שעבר לוק, ואני מציע לכל אחד שרוצה לעבור השתלת שיער לחקור היטב על המקום בו זה מתבצע, ויותר מזה - על הרופא המטפל".