בהמשך ישיר למקרי האלימות שהתפרסמו והפכו לוויראליים בטיקטוק בשבוע האחרון, לפני כמה ימים סערה הרשת שוב עם הפרסום של התמונה המרתיחה בה נראה ג' (20), עבריין תושב הפזורה הבדואית, בזמן שהוא מחזיק רובה על רקע משרדי היחידה המרכזית של משטרת מרחב הנגב במטרה להתגרות בשוטרים ובכוחות הביטחון.

עם פרסום התמונה ברשתות החברתיות יצאו שוטרי משטרת מרחב הנגב לאתר את ג' כשהם משתמשים באמצעים טכנולוגים משוכללים והביאו למעצרו. "מטרת התמונה הייתה בבירור להתגרות בכוחות במשטרה ובכוחות הביטחון ולהראות מבחינתו עד כמה אנחנו לא שווים כלום", טוען גורם במשטרה.

לאחר חקירה שכללה כאמור אמצעים טכנולוגיים רבים, הצליחה המשטרה לאתר את ג', תושב העיירה שגב שלום, ובמשטרה טענו כי על פי החשד הוא גם החזיק במכוניתו במהלך אותו צילום 25 גרם מריחואנה, וכמה שבועות לפני כן היה מעורב במקרה ירי באחד היישובים בנגב.

עם מעצרו ג' לא הכחיש שהוא אכן האיש שצולם במכונית עם הרובה המונף, אך טען שמדובר ברובה אוויר מסוג "איירסופט" ושהוא לא ביצע כל עבירה פלילית מאחר ולא מדובר ב"נשק אמיתי". למרות זאת מעצרו הוארך כמה פעמים בבית המשפט ובמקביל החרימה המשטרה את הרובה והוא נשלח לבדיקות מעבדה במטה הארצי כדי לבחון האם מדובר בכלי נשק בו אכן ניתן לירות בו ולפגוע באנשים.

במשטרה טענו כי בלי קשר לסוג הנשק בו אחז, באופן התנהגותו ג' הוזיל והשפיל את מוסדות המדינה, גופים ביטחוניים ומשרדי ממשלה וכי הוא ריצה בעבר עונשי מאסר בגין עבירות נשק.

פרקליטתו של ג', עו"ד נטלי אוטן, ביקשה לשחרר את מרשה ממעצר בנימוק שלא ביצע שום עבירה פלילית מאחר ולא נשא על גופו נשק אלא רובה אוויר -  ולפני כמה ימים ג' אכן שוחרר ממעצרו ללא תנאים מגבילים פרט לכך שנאסר עליו להתקרב למשרדי ימ"ר נגב במשך חודש.