שילה תיבי, נער בן 16 מבאר שבע, הותקף ביום שבת בערב ברחוב יעקב פיכמן בעיר על ידי כמה בדואים, לטענתו ללא כל סיבה. בשעה 6 בערב תיבי עשה את דרכו לבית חברתו המתגוררת לא הרחק מביתו. "תוך כדי הליכה ברחוב היה נהג מכונית בדואי שנסע בצורה מוזרה על הכביש", מספר תיבי בשיחה עם mako, "הוא עלה על המדרכה, נסע במהירות גבוהה, צפר לי כמה פעמים ככה סתם. הוא ניסה לדרוס אדם דתי שהלך סתם ברחוב והוא מהפחד ברח לאחד הבניינים".

לדבריו, חברתו שראתה מרחוק את המתרחש, מיהרה להזהיר אותו והתחילה לצלם את התקרית. "הבדואי יצא מהמכונית והתחיל לתת לי אגרופים בפנים ובאוזניים כשהחברה שלו מעודדת אותו שיפגעו בחברה שלי שצילמה את האירוע. ואז איגפו אותי שלושה או ארבעה בדואים שהגיעו למקום, תקפו אותי, קיללו בערבית ודרכו על הכיפה שלי".

לדבריו, היו כמה שכנים מאחד הבניינים שירדו לסייע לו ולחלץ אותו מהתוקפים וגם אותם ניסו הבדואים לתקוף. "הם יכלו להרוג אותי אם אנשים לא היו מתערבים ומסייעים לי. לאחר מכן הם ברחו, חלקם במכונית ואחרים ברגל. הם הרביצו לי בגלל שאני יהודי. אין שום סיבה אחרת. אין לי שום היכרות מוקדמת איתם".

שילה תיבי
החשודים
שילה תיבי
שילה תיבי

חברתו התקשרה למשטרה ורק כעבור כחצי שעה הגיעה ניידת למקום. הוא הגיש תלונה ובמקביל הגיע לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. חוקרי משטרת באר שבע עצרו היום לפנות בוקר צעיר בדואי וחברה שלו, יהודייה, שהייתה במכונית. החוקרים מנסים לאתר עוד שלושה מעורבים במעשה ונבדק החשד שמדובר באירוע לאומני. תיבי זומן להגיע לתחנה כדי לזהות את החשודים במעשה.

"זה לא הגיוני שבעיר שאני גר בה אין לי ביטחון. אני עדיין בטראומה מכל המקרה. סובל מחבלות בראש ובפנים. מקווה שהם יועמדו לדין ויישבו בכלא", הוסיף תיבי.

אמו חן מוסיפה: "המשטרה צריכה לתגבר את הנוכחות שלה בעיר. אנחנו מרגישים חסרי ביטחון לנוכח מה שקורה אותו בזמן האחרון כשבני מיעוטים תוקפים אזרחים ומטרידים נשים וילדות. זה ממש מפחיד".